Wpis z mikrobloga

ale jak to? Wynajmowałes? Jak to? Płaciłeś komuś zamiast oszczędzać?


@zielony_goblin: no widzisz, tak to, zamiast siedzieć w pierdziszewie małym u mamy na garnuszku mając do dyspozycji pracę w jednym jedynym kołchozie za 1200 zł, jaki tam jest, przeniosłem się tam gdzie jednak ludzi z moim wykształceniem się ceni i im płaci.
@zielony_goblin bardzo się nie zgadzam. Zależy od indywidualnej sytuacji np gdzie Ci rodzice mieszkają, gdzie my chcemy sobie układać życie. Ja akuratnie rozumiem podejścia że rodzice jakoś wyciuali na duży dom i mieszkają w nim w 2 osoby a 50km dalej młoda para wydaje na wynajem z 3tys oraz na opiekunkę z 2tysiace. Oczywiście niektórzy rodzice są tacy że warto nawet x3 więcej zapłacic żeby z nimi nie mieszkać ale są też
Ale jeżeli masz 30 czy tam 35 i mieszkasz z rodzicami to nie sądzisz, że lekko coś jest nie tak?


@zielony_goblin: No ale to stary zależy od sytuacji.
- Jak mieszkasz w 100-180m^2 z rodzicami i dziewczyną, wszystko opłacacie to nie rozumiem co to jest za problem? Nie jesteś wtedy pierdołą bo tak naprawdę, żyjesz samodzielnie.
- Jak się kisisz w jakiejś kawalerce ze starymi 40m^2 gdzie widać z salonu jak
@Al-Jizzera hmm, dziwnym trafem nagle co 2 wykopek mieszka w chacie 100-180m2 i ma super starych, gdzie normalnie to co 2 wpis to płacz i narzekanie na toxic rodziców, życie na wsi zabitej dechami i praca w kołchozie. Noooooo dziwne ( ͡º ͜ʖ͡º)

Wytłumacz mi jak ty w jednym zdaniu zestawiłes zycie samodzielne z dziewczyna/narzeczona/żona na nie wiem piętrze w jednym domu z rodzicami. Wiesz, w idealnym
@Hemingwayy: a ja mam prawie 40 i nadal mieszkam ze starymi. Kupiłem dzięki temu nowe auto z salonu u działkę budowlana ponad 1200 m2 pod Łodzią. Beka z was głupie cioty naganiające na kredyty i klity u dewelopera co nawet komórki nią maja często. Acha i następna Dzialka tez już wkrótce kupowana będzie. Tyle z tych waszych heheszkow z mieszkania ze starymi
Ale wiecie, że mieszkanie z rodzicami to nie tylko obiadki pod nos. Chyba lepiej jest opłacać rachunki na 3-4 osoby niż rodzice sami by płacili + pomaganie przy domu (jakieś koszenie trawy, remoncik, zrobienie zakupów itp.). Po za tym i tak większość czasu spędza się po za domem w jakiejś pracy a po pracy też dużo osób ma jakieś inne pomysły na spędzenie wolnego czasu nie tylko w domu. To nie jest
hmm, dziwnym trafem nagle co 2 wykopek mieszka w chacie 100-180m2 i ma super starych, gdzie normalnie to co 2 wpis to płacz i narzekanie na toxic rodziców, życie na wsi zabitej dechami i praca w kołchozie. Noooooo dziwne ( ͡º ͜ʖ͡º)


@zielony_goblin: Nie wiem czy dziwne, próbuje ci wytłumaczyć, że mieszkanie z rodzicami zależy od sytuacji, ty wrzucasz innych do jednego worka.

Wytłumacz mi jak
@zielony_goblin:

NOOO JAK SIE MA NORMALNYCH RODZICÓW TO CO W TYM ZŁEGO


Ale #takaprawda. Nie każdy ma patostarych albo kosę ze starymi. Są rodziny, gdzie naprawdę ludziom się dobrze żyje i się dogadują. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć wyprowadzkę od rodziców gdy albo to jest pato toksyczna atmosfera albo ktoś z nimi mieszka w małej klitce albo ewentualnie koniecznie chce zamieszkać z różowym paskiem.

W pozostałych wypadkach imo bezsens. Jeżeli
2300/2400 z mediami, mieszkanie 37m2. Nie uważam by to był jakiś duży pieniądz w tych czasach. Na pewno lepsze to niż mieszkac z rodzicami xD


@zielony_goblin: nie no pewnie, lepiej tyle co miesiąc wyrzucać w błoto na jakiś mikro-kurnik, który i tak nie jest twój xD
zlego nic, ale jak od 16-17 roku zycia zapraszasz dupy na chate zeby je ruchac po filmie to troche przypal jak stary do poloju wchodzi kabla do hdmi poszukac. i tak przez ponad dekade.


@nobrain: nie mówimy o buraczanych kurnikach tylko normalnych domach z normalnymi ludźmi...