Wpis z mikrobloga

@kutafonixor: prawo nie mówi nic o tym że alimenty mają być jakieś minimalne czy zapewnić minimum egzystencjalne

wysokość alimentów zależy od:
- usprawiedliwionych potrzeb
- możliwości zarobkowych (obu stron)
- stopy życia (obu stron)

typ zapewne majętny to nic dziwnego że dostał 8 koła
  • Odpowiedz
zapytaj gościa z którym wcześniej rozmawiałeś ¯_(ツ)/¯


A faktycznie, muszę uważniej śledzić dyskutantów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale czym jest małżeństwo jak nie stanem prawnym? (dla sądu i urzędu)


@Wycu91: no jest stanem prawnym, tylko skąd pomysł że ktokolwiek w tej dyskusji próbuje dyskutować z faktami o nim? Stan prawny jest kompletnie chory i absurdalny, o tym jest dyskusja. Gdybyśmy nie byli tego świadomi, to jej by
  • Odpowiedz
8k? Może chłop z żoną się umówił że on skupia się na karierze i firmie, a ona siedzi w domu i nie pracuje


@StdPtr: czyli jeszcze szmula X lat żyła na jego koszt i teraz ma jej za to płacić?
  • Odpowiedz
8k? Może chłop z żoną się umówił że on skupia się na karierze i firmie, a ona siedzi w domu i nie pracuje - w takich wypadkach sądy dają współmałżonkom wyrównanie. Ciężko komentować bez kontekstu.

@StdPtr:
Wiem że tak robią, ale to dla mnie absurd. Człowiek chce zerwać w 100% z przeszlością, a musi kogos utryzmywać.
Inna sprawa, że nie więrze że tak się umówili. Tak to można sie umówić, jak
  • Odpowiedz
Jakbym dogadała się z chłopem, że on chodzi do pracy, a ja w tym czasie sprzątam dom, przygotowuję jakieś fancy posiłki, ogarniam ogród i trwalibyśmy w tym np. z 5 lat, po czym stwierdzilibyśmy, że to nie to, no to miałabym w tym momencie straty.


@not_me: inny punkt widzenia: jakby ktoś zasuwał do roboty i mnie utrzymywał przez 5 lat, a ja w tym czasie neet w domu, to mega wygryw
  • Odpowiedz
Może chłop z żoną się umówił że on skupia się na karierze i firmie, a ona siedzi w domu i nie pracuje


@StdPtr: Czyli w polskich realiach chłop pracuje i utrzymuje rodzinę, żona zajmuje się wydawaniem, chodzeniem na ploty i pazury. W zamian po rozwodzie nadal musi na nią łożyć.
  • Odpowiedz
@text: Te prawo ma na celu chronić kobiety które nie pracowały a zajmowały sie domem i dziećmi. Ogólnie ma ono sens bo u nas jeszcze często panuje model patriarchalny. Często to faceci wykorzystują i prześladowane kobiety tkwia w patologicznych związakch, popularne to jest bardziej na wioskach. Jesli ktoś oczekuje alimentów bo nie pracował a nie miał dzieci, bądź pracował a ma niskie zarobki i jego poziom życia po rozwodzie sie pogorszył
  • Odpowiedz
@StdPtr: heh, dobre, a jak to udowodnisz jak na gębę, a tak w ogóle wiele bab taki ma plan i bez żadnego umówienia się czy konsultacji z frajere.. .znaczy mężem
  • Odpowiedz
@WielkiNos: chlop sie dopiero dowiedzial ze alimenty dostaje sie nie tylko na dzieci ale tez z powodu spadku poziomu życia.
Inna sprawa ze teo typu alimenty wyplaca sie chyba 5 lat i po 5 latach mozna sie ubiegac w sądzie o ich umożenie.
  • Odpowiedz
@not_me: Weź się typiaro ogarnij- jeżeli nie miałabyś dzieci to byłabyś zwyczajnie pasożytem w związku. Normalny facet sobie ogarnie sam sprzątanie, pranie i gotowanie. Nawet jakby się poświęcił pracy to częściej jadłby na mieście, a do sprzątania zatrudniałby sprzątaczkę 2 razy w miesiącu- mieszkając samemu praktycznie wcale się nie brudzi, a sprzątanie to godzinka raz w tygodniu- odkurzanie, mycie podłogi i wycieranie kurzu. Catering też nie jest drogi.
  • Odpowiedz