Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest obowiązek informowania pracodawcy przez jaki okres z powodów zdrowotnych nie będzie nas być w pracy?
Miałem taką sytuacje, że w poniedziałek kilka minut przed rozpoczęciem pracy poinformowałem szefa o mojej nieobecności z powodów zdrowotnych za pomocą smsa (nie pisałem na ile dni, itd, i to był tylko jeden sms). Umówiłem się do lekarza, ale miałem dopiero na środę przez mój #!$%@? ośrodek zdrowia. Lekarz wypisał mi wstecz L4, na poniedziałek, wtorek i środę, a w czwartek już byłem w pracy. Dzisiaj tydzień później, dostałem pisemne upomnienie za to, że nie poinformowałem pracodawcy o okresie L4.

#pytaniedoeksperta #praca #zdrowie #l4
  • 9
Mirki, czy jest obowiązek informowania pracodawcy przez jaki okres z powodów zdrowotnych nie będzie nas być w pracy?


@drCox: Tak. Rozporządzenie z 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1632) mówi, że pracownik jest obowiązany niezwłocznie zawiadomić pracodawcę o przyczynie swojej nieobecności i przewidywanym okresie jej trwania, nie później jednak niż w drugim dniu
nie wziąłem NŻ,


@drCox: poinformowałeś pracodawcę o tym że nie będzie Cię dłużej niż dzień? Poinformowałeś pracodawcę o nieobecności we wtorek?
nie pisałem na ile dni, itd


@drCox: Twój błąd ¯\(ツ)/¯. Z tego na co chorujesz nie musisz się tłumaczyć, ale podstawą jest poinformowanie pracodawcy od kiedy do kiedy masz l4.