Wpis z mikrobloga

W końcu zrobił to ten seksowny gnojek! Pierwszy podcast z moją koleżanką, z którą organizujemy konsultacje Karoliną Yudin. Niestety ustawiłem zły tryb mikrofnu i łapał z jednej strony dlatego w moim głosie jest echo, na szczęście 95 % podcastu mówi Karolina. Następny już się dopracuje niedoróbki - wybaczcie dla boomera jak ja skonfigurowanie tego i obróbka nie jest łatwa

Każda łapa w górę/plusik mnie motywuje aby robić dla Was coraz wiećej konkretnych materiałów zarówno rolek na IG i materiałów na YT!

0:00 - Przywitanie
0:04 - Kim jest trener medyczny
1:50 - Wywiad z klientem w pracy trenera
3:41 - Najczęstsze bóle osób prowadzących siedzący i aktywny tryb życia
4:43 - Straszenie złym wykonywaniem ćwiczeń
7:59 - Trening i osób starszych i wpływ dźwigania na ich zdrowie
11:25 - Kontuzje w domu i poza siłownią
12:35 - Urazy na siłowni
14:33 - Czy kontuzje powstają tak nagle i czy zawsze dają objawy?
17:29 - Odniosłem kontuzje co robić?
22:32 - Czy każda kontuzja pozostawia po sobie ślad?
22:59 - Czy powinniśmy wyznaczać sobie cele?
24:50 - Czy ludzie szukają w trenerze psychologa?
29:13 - Konflikt ortopedów i fizjoterapeutów z trenerami
31:45 - Jaki total?
32:18 - Proste plecy na martwym ciągu
35:00 - Czy przekładanie aktywacji i rehabu ponad specjalizację może przynieść efekty w postaci wyniku sportowego
38:15 - Ulubione ćwiczenia i takie, które każdy powinien umieć wykonać
40:07 - W czym może się przydać trening eksplozywności, dynamiki
42:10 - Czy łopatka powinna poruszać się podczas wyciskania?
45:08 - W czym trener może być lepszy od fizjoterapeuty
47:42 - Jak programujesz treningowo?
52:12 - Umiejętności miękkie w pracy trenera
53:25 - Jakiego przypadku byś się nie podjęła?
55:10 - Czy problem jakiegoś klienta Cię przerósł
57:35 - Kontakt do Karoliny

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout
Kasahara - W końcu zrobił to ten seksowny gnojek! Pierwszy podcast z moją koleżanką, ...
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kasahara hmm a moze bardziej po polsku zamiast tekstu z miniaturki: "uszkodzic ludzkie cialo nie jest takie latwe"

Byloby:
"Uszkodzenie ludzkiego ciala nie jest tak latwe"
Albo "nie jest tak latwo uszkodzic ludzkie cialo"
  • Odpowiedz
  • 0
@bartpl: akurat to pytanie do np. @Poemat czy mojego kolegi fizjo Mateusza z którym będzie następny podcast - to fizjoterapeuta musi najpierw ocenić + zdjęcie obrazowe najlepiej. Przez internet bardzo cieżko udzielić konkretnej porady do przypadku.

Właściwie pytanie - czy to ścięgno na pewno jest zerwane i czy jakieś badania były w tym kierunku :)
  • Odpowiedz
@Kasahara po przesłuchaniu wracam do tego wpisu i stwierdzam że bardzo fajny podcast.

Podoba się dla chuopa.

Zwlaszcza to normalizowanie sportu i takiego prawdziwego wprowadzania go pod strzechy. Nie sprowadzania siłowni do turbo dzików którzy w---------ą 2g teścia a też zwracanie uwagi na takich niedzielnych użytkowników siłowni, jak chociażby w tym watku o technice ćwiczeń.

Oby tak dalej i oby podcast ten jak i kolejne z podobnym przekazem trafił do jak
  • Odpowiedz
@Kasahara:
Fizjoterapeuta, który nie używa kinezyterapii to totalny idiota, debil i osoba totalnie nie pasująca pod posiadanie tego tytułu zawodowego. Różnicowanie trenera medycznego od fizjoterapeuty już na tym etapie z założenia powinno nie mieć miejsca. To tak samo jak np. kulturyści nazywają się dietetykami, którzy próbują walczyć z otyłością u danej osoby i wchodzą w konflikt z dietetykami z prawdziwego zdarzenia, po odpowiedniej szkole.

5:30 - są "złe ruchy", skoro wypowiada to "trener medyczny" to powinna mieć świadomość, że są osoby po danych schorzeniach albo przejściach (np. endoproteza stawu biodrowego), gdzie pewne ruchy są kategorycznie zakazane (w tym przypadku duże przekroczenie IR, przywiedzenia, zgięcia)

31:00 - ma bardzo duże szczęście :) na zalecenia 100 ortopedów, z którymi do mnie przyszli pacjenci oprócz naszego, który pracuje w naszej placówce to może 2-3 były sensownie. Nawet osoby prosto po operacjach dalej w szpitalach dostają zalecenia rodem z
  • Odpowiedz