Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi jak to jest - białko i błonnik zapewniają sytość. Często słyszę jak to wielu dietetyków i podobnych, zachęca do jedzenia owsianki, bo jest bogata w błonnik, da uczucie sytości na długo.
No więc robię sobie rano 100g owsianki na mleku. Do tego opakowanie skyra, garść migdałów (bogatych w błonnik), łyżeczka nasion chia.
Mamy tu prawie 800kcal, 40g białka, sporo błonnika. I co? Mija 1,5h a ja już jestem głodny.
A zjem taką kiełbasę śląska, do tego trzy kromeczki chleba jasnego z masłem. Mamy tu "tylko" 25-30g białka, 550-600kcal. I jestem najedzony na co najmniej 4 godziny.
Wyjaśni mi to jakiś specjalista?

rales - Powiedzcie mi jak to jest - białko i błonnik zapewniają sytość. Często słyszę...

źródło: 0231

Pobierz
  • 10
@rales: Spróbuj kaszę mannę na mleku zamiast owsianki jako bazę - mnie trzyma sporo dłużej. Ja dodaję różne masła orzechowe + owoce i np. prażone płatki migdałów. Najlepsze jest to, że przez rotowanie dodatków nie znudziła się jako śniadanie od miesięcy.
@rales: ja po owsiance też tak mam. Pierwsze póltorej godziny jestem syty (w nieprzyjemny sposób) a potem wszystko schodzi i jestem mega głodny.
Powiedzcie mi jak to jest - białko i błonnik zapewniają sytość. Często słyszę jak to wielu dietetyków i podobnych, zachęca do jedzenia owsianki, bo jest bogata w błonnik, da uczucie sytości na długo.


@rales: Białko i tłuszcze zapewniają długą sytość. Błonnik zapewnia nasycenie. To są różne terminy, ale wiele osób ich nie rozróżnia.
Druga opcja którą wymieniłeś ma więcej tłuszczy a mniej weglowodanów. Tłuszcze trawią się wolniej, nie trzeba ich spowalniać