Wpis z mikrobloga

Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda?
W artykule dalej powiedzieli ze wszyscy odczują podwyzke pradu
Ale Ci co mnjej go zuzywalj okolo 1500kwH rocznie to troche mocniej bo niby w tym przypadku bedzie drozej nawet az o 80%

I tak sobie mysle, teraz place stednio za prad 200 zl miesiecznie (2 osoby, kuchenka na prad i podgrzewacz elektryczny wody cieplej w kranach tez na prad)

To teraz moze byc prawie 360 miesiecznie w moim przypadku? (Zuzywam rocznie okolo 2000kwH)

https://www.money.pl/gospodarka/rachunki-za-prad-wzrosna-nawet-o-80-proc-sami-nawarzylismy-to-piwo-6990698436500416a.html

#inflacja #nieruchomosci #prad #mieszkanie ##!$%@? #sejm #wybory
Volantie - Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda? 
W artykule dalej powiedzieli z...

źródło: temp_file2913609424339339767

Pobierz
  • 80
  • Odpowiedz
  • 13
@statystyczny_yt skad sie urwales. Ta podwyzka to tylko i wylacznie wina poprzednich rzadow, a konkretnie ostatnie 8 lat nie zostalo zrobione nic aby to zmienic. Pieniadze za CO2 z uni zostaly #!$%@? na programy socjalne i mamy to co mamy.
Zeby nie bylo. Rzad przed pisem tez gowno robil w tym temacie, no ale jednak ostatnie 8 lat to totalny brak czegokolwiek. I teraz mamy tego skutki. Oczywiscie wiele ludzi, mniej wyksztalconych
  • Odpowiedz
@Volantie: tldr: PO ma wszystkie mechanizmy, by zachować dopłaty do energii, kontroluje spółki energetyczne, sejm i senat i decyduje, jaki ma być budżet. Budżet i tak ma rekordowy deficyt, dali propagandowo na "dzieci na raka" 3 mld, to nie mogą 4 mld na dopłaty do energii!?

Bezczelny lead tekstu: "sami nawarzyliśmy", "to nasza wspólna wina". Ja, #!$%@?, nawarzyłem, kupując energooszczędne urządzenia, dom wybudowany w energooszczędnych technologiach, czujniki oszczędzające zużycie prądu itd.
  • Odpowiedz
@BornToDie69: no ale nie bardzo mialem wyjście. Palaczem nie chce być. Jedyna opcja jaka jeszcze wchodziła w grę to Gaz z zakopana butla na działce. Bo trzymanie takiej szpetnej instalacji w ogóle odpada.
Zobaczymy jak ten nowy program ruszy z dofinansowaniami do Pomp/Fotowoltaiki. Mój prąd 7.0 może z 25k będzie w tym roku to wezmę.
  • Odpowiedz
@Kiciket: Dla mnie to brzmi w tym artykule, jak urabianie społeczeństwa, że "nie chcemy, ale musimy". Po tej ekipie spodziewam się najgorszego, a i tak czasami przerosną wielokrotnie moje "oczekiwania"
  • Odpowiedz
  • 12
@avatarr ale nie rozumiesz ze rozciaganie tego w czasie spowoduje wieksze podwyzki pozniej?

To jest wlasnie to co pis #!$%@?ł. Mieli w to #!$%@? 8 lat. Nowy rzad bierze takie gowno a ze fundusz nie jest z gumy, mamy to co mamy.
Czy ty moze jestes tej opcji, gdzie wszystko mozemy ustawą zmienic?
Moze ustawa zakazująca biede i bedzie wszystko git?
  • Odpowiedz
@Volantie: Tylko, że zakładamy, że społeczeństwo bogaci się, czy że biednieje? Bo jeśli bogaci się, to lepiej zostawić mu dochód rozporządzalny teraz większy, gdyż - być może - w przyszłości będzie lepiej przygotowane na (znaczne) podwyżki? To podobnie, jak z wakacjami kredytowymi - czy lepiej ulżyć wtedy, kiedy jest to najbardziej potrzebne, czy wtedy, gdy sytuacja jest już "pod kontrolą" ?
  • Odpowiedz
@PanieAreczku:

to musiałyby być naprawdę po taniości, instalacja rzędu 15-20k. pln za jakiś bardzo sensowny zestaw.


Przecież panele to zaraz za darmo będą rozdawać. Trzeba tylko jakoś ogarnąć instalację, bo firmy to potrafią niezłe marże dorzucać
  • Odpowiedz
@avatarr: takie mam w planach :) dzięki Sama niecka tez obudowana bloczkiem betonowym i z dobra izolacja XPS fundamentowym po zewnątrz. Mniejsza bezwładność cieplna dzięki temu, większą akumulacyjnosc zyskam
  • Odpowiedz
Np. nie #!$%@?łeś Tuska w 2008 roku, gdy zgodził się bez popity na pakt klimatyczny ( ͡° ͜ʖ ͡°) ze skrajnie niekorzystnymi kryteriami oceny redukcji CO2 dla Polski:

Jednak po powrocie z Brukseli premier Tusk dumnie obwieścił sukces rządu polegający na tym, że Polska zobowiązała się zmniejszyć emisję CO2 w latach 2013 – 2020 r. „tylko o 20 proc.". Tymczasem rzekomy sukces jest faktyczną klęską, gdyż szef polskiego
  • Odpowiedz
  • 1
@avatarr: nie twierdzę, że poprzedni rząd przed pisem był krystaliczny i jeśli jest podstawa by jakiś rząd krytykować tak jak w tym przypadku po w latach 2008-2014 to jak najbardziej.
Ale też bierzemy pod uwagę to, że następny rząd też gówno w tej sprawie zrobił czyli do 2023 i to do nich teraz mam największy żal, bo ta elektrownia atomowa mogłaby już sobie działać, albo chociaż być w budowie a tak,
  • Odpowiedz
@avatarr

@Volantie: Tylko, że zakładamy, że społeczeństwo bogaci się, czy że biednieje? Bo jeśli bogaci się, to lepiej zostawić mu dochód rozporządzalny teraz większy, gdyż - być może - w przyszłości będzie lepiej przygotowane na (znaczne) podwyżki? To podobnie, jak z wakacjami kredytowymi - czy lepiej ulżyć wtedy, kiedy jest to najbardziej potrzebne, czy wtedy, gdy sytuacja jest już "pod kontrolą" ?


To kiedy będzie odpowiedni moment? Elektrownia jądrowa przy dobrych
  • Odpowiedz
Opłaty CO2 to humbug, który dławi europejskie gospodarki, a reszta świata ma to w dupie. Jak będzie kilka lat recesji, to nie wykluczam, że dojdzie do "rewizji" planów redukcji w KE przy okazji zmian w parlamentach krajowych na bardziej eurosceptyczne.
  • Odpowiedz
@PanieAreczku: Niecka gotowa, czy wszystko betonowane + folia? Ta druga opcja imo ciekawsza, bo nie ograniczasz się wtedy do gotowca. IMO optymalne wymiary basenu do 50 m2 to 12,5 m x 4 m - jest wystarczająco szeroko na zabawę w poprzek, a 12,5 m to już sobie można trochę popływać.
  • Odpowiedz