Wpis z mikrobloga

Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda?
W artykule dalej powiedzieli ze wszyscy odczują podwyzke pradu
Ale Ci co mnjej go zuzywalj okolo 1500kwH rocznie to troche mocniej bo niby w tym przypadku bedzie drozej nawet az o 80%

I tak sobie mysle, teraz place stednio za prad 200 zl miesiecznie (2 osoby, kuchenka na prad i podgrzewacz elektryczny wody cieplej w kranach tez na prad)

To teraz moze byc prawie 360 miesiecznie w moim przypadku? (Zuzywam rocznie okolo 2000kwH)

https://www.money.pl/gospodarka/rachunki-za-prad-wzrosna-nawet-o-80-proc-sami-nawarzylismy-to-piwo-6990698436500416a.html

#inflacja #nieruchomosci #prad #mieszkanie ##!$%@? #sejm #wybory
Volantie - Czesc. Ktos moze potwierdzjc ze to prawda? 
W artykule dalej powiedzieli z...

źródło: temp_file2913609424339339767

Pobierz
  • 80
@Volantie: Fakt, Morawiecki podpisywał większość, jak leci, ale pod publikę na początku stawiał się. Uczciwie należy tutaj podkreślić często dobry merytorycznie sprzeciw w wielu tych sprawach posłów Solidarnej (Suwerennej(?)) Polski.

Jedyna różnica jest taka, że PiS z duża dozą prawdopodobieństwa dałby tarczę na cały rok bez gadania.
przez te wszystkie dopłaty i tarcze, moje panele zwrócą się później :(


@Kinior: między innymi to jest też powodem dlaczego nie powinno być dopłat do prądu tylko powinny być dopłaty do paneli i zakładania magazynów prądu i dopłaty do termomodernizacji. Cena naturalnie by sama spadła, bo przy rosnących cenach prądu ludzie by sami zaczęli zakładać panele czy budować magazyny prądu a tak jeśli są dopłaty do prądu bezpośrednio to ludzie i
@zeszyt-w-kratke doklau. Wystarczy zobaczyć, jak spadły ceny godzinowe w okresach, kiedy PV produkuje. Przez to taki kwik wszystkich netbillingowców, że się nie opłaca.
Zawsze będę powtarzał, że PV jest po to, żeby zużywać na zasadach autokonsumpcji. Net-metering dał miejsce na patologię.
Jak będą tak mrozić i dopłacać do cen to inflację będą holować do 2030. Problem tak przewlekłej inflacji jest taki że dziś kosztem wartości pieniądza ratują przedsiębiorstwa, jednak za rok dwa właśnie one będą miały potężny problem. To tylko działania na czas i spadek wartości pieniądza siłą rzeczy w nich uderzy.
@Volantie Petru u Rymanowskiego chyba mówił, że na razie jest chyba pół roku dopłat uchwalonych, a kolejnej zmiany lub utrzymania musimy oczekiwać w czerwcu
Sam Petru twierdził, że jest zwolennikiem stopniowego podnoszenia cen pracy aby właśnie nie wywołać szoku jak ceny skoczą o kilkadziesiąt procent albo nawet dwukrotnie z miesiąca na miesiąc.

Tak czy inaczej, do końca roku jakieś dopłaty zostaną utrzymane, w całości lub na cześć rachunku, bo nie sądzę, że
Po 1 to nie pije w ogóle, a po 2 mój głos ma gówno znaczenie co politycy robią, i jak kształtują cenę podatkami i akcyzami.


@G06DbT: oczywiście że głos społeczeństwa ma znaczenie. Gdyby wszyscy zagłosowali na partię realizujący program taniego prądu to mielibyśmy tani prąd. Ty też się byś do tego przyczyniał gdybyś przekonywał innych na zagłosowanie na tę partię. Dzięki temu mamy właśnie taką reprezentację w sejmie której społeczeństwo chciało.
Kto, #!$%@? SYNY, ma WIĘKSZOŚĆ w sejmie i senacie, i kto, #!$%@? SYNY z money.pl, decydował o kształcie ustawy budżetowej wysłanej do prezydenta!?


@avatarr: w sejmie większość ma pis, pis z prezydentem decydował o kształcie ustawy budżetowej.
@aarahon: Ja na rozdwanictwo (tak, dotacje do prądu to rozdawnictwo) nigdy nie będę głosował.

Więc mój głos ma tu gówno do rzeczy, bo ludzie chcą WINCYJ DODATKÓW, ino robić już nie ma komu na to.

A poza tym, już nie raz było widać, że władza w Polsce nie liczy się z głosami obywateli. Więc tak, mój głos nie ma znaczenia, bo zrobią co chcą.
@Volantie: no przecież sa cenniki od poczatku roku na stronach operatorow, wystarczy pomnozyc i takie beda rachunki. Dla tych co sie w tarczach miescili rzeczywiscie bedzie skok cenowy, ja i tak w moment przekraczalem to juz roznicy nie bedzie. Powiem wiecej, na 2 taryfach bede mial 30% taniej bo przez te #!$%@? tarcze byla cena maksymalna i niejako splacalem tych co z tarczy korzystaja
Tylko taki podgrzewacz zuzywa troche pradu ;)


@Volantie: tak Ci sie wydaje. Jak nie masz cieplej wody z ogrzewania co "przy okazji" to przeplywowe sa najtanszym rozwiazaniem bo biora tylko wtedy jak uzywasz. Z miasta ciepla wode bedziesz mial drozej.
Najgorsze jest to, że jakakolwiek podwyżka cen prądu spowoduje wzrost cen towarów i usług = większe parcie na podwyżki w pracach = "inflacja lubi to" : (


@Volantie: przeciez przedsiebiorcy to ponad 3zl za kwh placa prawie od 2 lat, dla bich tarcz i cen regulowanych nie ma. Może w koncu ludzie w domkach sie obudza, a nie tarcze srarcze oni nie wiedzieli
to nie mogą 4 mld na dopłaty do energii!?


@avatarr: Mają dawać coraz wyższe z roku na rok dopłaty do cen prądu? Fajny socjal, niech jeszcze mi dopłacą do cen paliwa, wody, do węgla już były dopłaty :) Wszystko z podatków. Co ty masz w ogóle z tym prądem? Ktoś wcześniej płacił 200 zł za 2 miesiące, zapłaci 400 zł.

Wiesz, że ludziom najem skoczył z 1000 zł na 1800 zł,