Wpis z mikrobloga

Niesamowicie się cieszę z pomysłów #pis i #lewica na emeryturę stażową. Jestem #programista15k na UoPie, płacę uczciwie składki emerytalne i jak już sobie liczyłem, luźno spełnię warunki i w wieku 55 lat idę na zasłużoną emeryturkę. Oczywiście minimalną, ale co z tego? Przecież #b2b owcy dostaną taką samą, tylko 10 lat później. Do tego czasu spłacę #nieruchomosci (dom do mieszkania i dom na wynajem), kilkaset złotych wpadnie z PPK, na które solidarnie składa mi się pracodawca i państwo, 13-, 14- tki i tak można żyć. Straszono mnie, że nie opłaca się płacić składek ZUS, ale socjalne państwo po raz kolejny mówi sprawdzam i wychodzi na to, że wyjdę na swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chce mi się już pracować w #programowanie #pracait, więc odpocząłbym sobie w wieku, gdy będę jeszcze w miarę młody i coś mogę zdziałać, a nie jak już będę starym, schorowanym dziadem 65+. Jeśli ktoś się nie dorobił do 50-tki, to już tego nie zrobi, a życie jest tylko jedno i nie będzie respawnu. Jeszcze 8 lat luzu i przedłużonego dzieciństwa na studiach i LO zaliczy mi się do tych 40 lat stażu, a mówili - na co komu studia w IT ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak trzeba żyć, a nie do 67-go tyrać na nowy jacht CEO korpo albo leasing BMW szefa januszeksu.

#oswiadczenie #oswiadczeniezdupy
  • 19
@Gennwat: nie sądzę, ZUS ma najlepszą stopę zwrotu, daleko lepszą niż jakieś akcje, obligacje, lokaty itp. źródła wyciągania kasy od leszczy pod pozorem "inwestycji". Chyba tylko nieruchy gwarantują lepszy , a do tego stabilny, trwały, pewny wzrost w czasie plus możliwość zarobkowania z wynajmu. Nawet Bill Gates sprzedał akcje Microsoftu (ma już tylko z 10%) i kasę ładuje w ziemię rolną.
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Radzę spojrzeć na obecne projekcje dotyczące urodzeń oraz piramidy wiekowej. Ten dom to chyba wynajmiesz duchom a za emeryturę to może na niskiej jakości jedzenie starczy bo kiedy skończy się kasa na wypłaty to pójdzie w ruch drukarka + usunięcie waloryzacji.

Jedyna sensowna opcja to jak najmniej dawać państwu lecącemu nad przepaść i inwestować to długofalowo w krajach które mają jakąś przyszłość (czyli w sumie Europa odpada, może jakieś USA,
@LazyInitializationException: goście z wysoką wiedzą ekonomiczną: akcje, obligacje, ciągłe liczenie, szukanie opcji, żonglowanie majątkiem, bycie na bieżąco - średnio 6% r/r zysku minus podatek Belki. Vide Iwuć i jego ostatni ból dupy.

Byłe Janusz z kwadratem w kredo pod korek: 10% r/r stabilnego zysku na samym wzroście wartości, musi tylko przeszukać ogłoszenia i iść do notariusza oraz banku. Krechę spłacają mu najemcy, a jak spłacą to dodatkowo 8% r/r z tytułu
Radzę spojrzeć na obecne projekcje dotyczące urodzeń oraz piramidy wiekowej.


@Parmenides69: kilka milionów imigrantów, Murzyna w Polsce łatwiej dzisiaj spotkać niż rudego, a ktoś tu jakąś piramidę wiekową wyciąga xD Piramida wiekowa Nigerii to the moon, imigrantów nie zabranie. Te domy oczywiście to przedmieścia TOP 5, nie jakiś Wąchock.

krajach które mają jakąś przyszłość

Ameryka Południowa


@Parmenides69: xD

jaka jest ta stopa zwrotu z zusu?


@#!$%@?: za ostatnich 30 lat?
@Romska_Palo_Ul_Laputa: te tysiąc procent to policzyłes jakbyś wszystkie składki wpłacił dokładnie 30 lat temu i do teraz by czekały i tylko były waloryzowane. To kompletna nieprawda. Musiałbyś wziąć średnia składki miesięcznej z tych 30 lat i porównać do tej minimalnej emerytury na którą chcesz przejść. To raz. Dwa, że system jest tak skonstruowany, że pieniądze będą wypłacane z aktualnych podatków. A przy dzietności 1.3 czy jeszcze mniejszej w momencie kiedy będziesz
Bekę mam z tych waszych przewidywań xD
Pójdziecie na emeryturę w wieku 50 lat w snach, a to całe ppk to tak zakręcą, że będzie może na bułkę xd Patrząc na liczbę urodzeń ten kraj nie ma świetlnej przyszłości. Myślicie, że uratuje nas masa imigrantów? Hola hola tu jest Polska a nie bogate jeszcze do niedawna Niemcy.

Inna kwestia, że może z tych waszych domów na inwestycje pozostanie rów poatomowy.

I na