Wpis z mikrobloga

Płaciłem 32% podatku na umowie o pracę, bo przekroczyłem ten nieludzki próg podatkowy - nie gwarantowało mi to nic, jakieś kilkaset złotych zasiłku jakbym stracił pracę. Nie mam własnego mieszkania i wynajmuje, powoli zbieram sobie na wkład własny...

Ogólnie to nie mam nawet rodziny i jak coś się stanie to jestem w dupie, nawet zdechnąć na swoim nie mogę aktualnie.

Teraz przychodzi Tusk i mi mówi, że dobrze mi się żyje, więc mam dopłacać politykom z 4 dzieci do mieszkania...

Nie wiem k... wy mnie może rozstrzelajcie od razu? Przecież to się żyć odechciewa.

#nieruchomosci #boldupy #gorzkiezale #rozpacz
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarcelFerry: żadne rozstrzelanie, musisz jeszcze popracować żeby resztę utrzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak się przy tym zajedziesz to państwo ma dla Ciebie w ofercie brak sensownej opieki zdrowotnej, bo to tylko koszta, a szkoda inwestować w zużyty produkt. Grunt że koło zamachowe gospodarki się kręci i beton się leje ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobrze by było żebyś jeszcze jako tako
  • Odpowiedz
@MarcelFerry: zarabiałeś kupę kasy, a mimo to jesteś biedakiem? Tego nie dało się z----ć, a Tobie się to udało. Edukacja finansowa w naszym kraju leży i kwiczy.
Ja nigdy nawet nie zbliżyłem się do drugiego progu podatkowego, a mimo to mam dom bez kredytu, samochód, rodzinę... Rodzice nic mi nie dali.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: W większości ludzie, którzy zarabiają na drugim progu mieszkają w default city i innych większych miastach gdzie ceny mieszkań są kosmiczne i zaczynają się czasami od 15k/m2. To co innego niż postawić dom w P----------e Wesołym gdzie średni koszt mieszkania to 5-10k/m2 a więc i działki są tańsze
  • Odpowiedz
Płaciłem 32% podatku na umowie o pracę, bo przekroczyłem ten nieludzki próg podatkowy - nie gwarantowało mi to nic, jakieś kilkaset złotych zasiłku jakbym stracił pracę. Nie mam własnego mieszkania i wynajmuje, powoli zbieram sobie na wkład własny...


@MarcelFerry: No ale poszedłeś na wybory i głosowałeś na jedyną propolską partię czyli Konfederację, prawda? Prawda?
ziuaxa - >Płaciłem 32% podatku na umowie o pracę, bo przekroczyłem ten nieludzki próg...

źródło: Wyborcy PO PiS

Pobierz
  • Odpowiedz
@MarcelFerry: zarabiałeś kupę kasy, a mimo to jesteś biedakiem? Tego nie dało się z----ć, a Tobie się to udało. Edukacja finansowa w naszym kraju leży i kwiczy.

Ja nigdy nawet nie zbliżyłem się do drugiego progu podatkowego, a mimo to mam dom bez kredytu, samochód, rodzinę... Rodzice nic mi nie dali.


@inko-gnito: ty jesteś dziadkiem z dowcipu ktory majac 10zl wychodzil ze sklepu towarem na tydzień, a teraz
  • Odpowiedz
  • 10
@inko-gnito to chyba masz 150lat i ostatnie 100 odkładałeś każde pieniądze. Ewentualnie ten dom bez kredytu to w mieście 8k ludzi, bez stacji kolejowej gdzie do najbliższego szpitala masz godzinę drogi.
  • Odpowiedz
@labedziejowski: mój dom stoi w aglomeracji warszawskiej. Wsiadam w autobus w swojej miejscowości i bez przesiadki dojeżdżam do centrum Warszawy. Ceny nowych mieszkań w najbliższym mieście zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych za m2. Teoretyzuj sobie dalej.
@Rad-X: zero argumentów. Wróć jak dorośniesz.
@RaVo: dom wybudowałem przed czterdziestką. Fantazjuj dalej zamiast się ogarnąć.
  • Odpowiedz
@MarcelFerry: Nie do końca rozumiem dlaczego są te progi.

Wszyscy powinni mieć taki sam podatek:
-zarabiasz minimalną- nie płacisz podatku
- potem płacisz 12%- zarobisz średnio, zapłacisz średni podatek, zarobisz dużo zapłacisz duży podatek

No ale wiadomo najłatwiej dojechać etatowców żeby oni fundowali zabawę w klasę wyższą, lekarzom na ryczałcie, informatykom na B2B, i bidnym przedsiebiorcom z ałki w leasing.
  • Odpowiedz
@MarcelFerry: No właśnie, płacisz 32%, a ile płacą informatycy 30k na pseudodziałalnościach, ile płacą przedsiębiorcy, którzy nowe BMW w leasingu rozliczają jako koszt uzyskania przychodu w fabryce smrodu, ile płacą wielkie korporacje? Kredyt 0%, wokół którego tańczy wykop to temat o wadze marginalnej w porównaniu do obecnego degresywnego systemu podatkowego.

Odbudowa Polski po II wojnie się zakończyła, właśnie synkowie bonzów z lat 90. przejmują biznesy swoich ojców i będą jeździć
  • Odpowiedz