Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#programowanie #naukaprogramowania #programista15k

U mnie w pracy używamy gitlaba i tutaj są fajne opcję np. przechowywania stanów terraforma, package registry, gdzie można sobie wydzielić jakiś kod i potem go zaciągać do projektów.

Czy coś takiego jest w githubie? Czytam dokumentację githuba i się dziwię, dlaczego github jest taki popularny, bo gitlab >>>>> github i to bez dilowania z tym



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: GH ma package registry, "stanów teraforma" nie wiem, u mnie to siedzi w osobnym repo. Mi też pasował GL, ale da się przyzwyczaić. BB też mi kiedyś pasował, ba, gerrit, gitea wszystko mi pasuje ;)
@mirko_anonim: Github tańszy z tego co się orientuję. W githubie masz pełno akcji do ci.

GitLab jest super, bo możesz sobie samemu hostowac jak potrzebujesz. Niestety jak chcesz saas to GitLab zawsze miał problemy z awariami. :(
@BreathDeath: fajne to jest na obrazku, jak zaczyna się robić coś poważniejszego to wychodzą takie kwiatki, że szkoda gadać, a Advanced Security to straszny szajs, który jest kompletnie nieużywalny, ze względu na brak jakiegokolwiek sensownego zarządzania podatnościami.
wychodzą takie kwiatki, że szkoda gadać


@Djelon: Jakie konkretnie?

jakiegokolwiek sensownego zarządzania podatnościami


@Djelon: Nie rozumiem, masz dedykowany panel, wszystko widać, możesz sobie zaznaczać czy jest to false positive itp. Możesz z wielu narzędzi wycyłać, nie tylko z githubowego codeQL.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @BreathDeath

A jak w GH zrobić bibliotekę CI/CD i ją zaimportować do projektu i jej użyć zamiast do każdego projektu wszystko copy pastować? Tak jak w gitlubie się to robi poprzez include. Sorry za banalne pytanie, ale dopiero pół roku programuję komercyjnie hehe


· Akcje: Odpowiedz