Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko211
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

380

Koniec "wojen o leżaki". Głośny wyrok zmienia zasady w hotelach

Koniec "wojen o leżaki". Głośny wyrok zmienia zasady w hotelach

Turysta otrzymał ponad 900 euro odszkodowania za brak możliwości korzystania z leżaków przy hotelowym basenie mimo wykupienia kosztownego pobytu all inclusive. Głośny wyrok niemieckiego sądu może wpłynąć na funkcjonowanie hoteli w całej Europie.

PortalSpozywczy
PortalSpozywczy
z
horecatrends.pl
dodany: 12.05.2026, 10:02:14
  • #
    wakacje
  • #
    turystyka
  • #
    ciekawostki
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (98)

najlepsze

szkutnik
szkutnik
szkutnik
12.05.2026, 10:18:51 via Wykop
  • 363
I bardzo dobrze. Ostatnio byłem na urlopie w Egipcie i przy rejestracji byliśmy informowani, że jeżeli przez 1,5 godziny na leżaku rzeczy pozostaną bez opieki, to obsługa je zabierze i będą do odbioru w specjalnym punkcie.
Działało to świetnie. Ani razu nie miałem problemu ze znalezieniem wolnego miejsca.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dupa01
Dupa01
Dupa01
12.05.2026, 14:44:04 via Wykop
  • 86
@szkutnik: super podejście
  • Odpowiedz
zychtomasz
zychtomasz
12.05.2026, 15:33:16 via Wykop
  • 56
@siap_tiruriruri: W Egipcie jak napiszą tak zrobią a Grecy- jak to grecy
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
12.05.2026, 19:04:48 via Wykop
  • 146
Zawsze śmieszy jak to bydło z Anglii i Niemiec biega za leżakami z rana. A później nawaleni od rana do wieczora. Polskie Janusze to przy nich wyższe sfery.

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

waler-walery
waler-walery
waler-walery
12.05.2026, 21:51:07 via Wykop
  • 45
@ArnoldZboczek: zgadzam się -ogólnie najgorsze bydło jest z anglii; niemcy - w skrócie - miejsca które uzurpują jako "swoje" - np Majorka - tam są głośni i uchlani. Brakuje tylko hajlowania.
  • Odpowiedz
ArnoldZboczek
ArnoldZboczek
13.05.2026, 01:28:35 via Wykop
  • 4
raczej z ruskimi pomyliłeś


@moj_wykopowy_login: aaa to tam gdzie ruskie to nie jezdze
  • Odpowiedz
Viarus_
Viarus_
12.05.2026, 14:53:24 via Android
  • 123
A to nie można po prostu zdjąć takiego ręcznika i położyć swój i normalnie skorzystać?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

grzypAtomowy
grzypAtomowy
12.05.2026, 16:58:09 via Wykop
  • 102
@Viarus_: można, jeszcze jak.
  • Odpowiedz
hrumque
hrumque
12.05.2026, 17:30:52 via Wykop
  • 104
A to nie można po prostu zdjąć takiego ręcznika i położyć swój i normalnie skorzystać?


@Viarus_: można. Zawsze tak robię. A jak przychodzi z pretensjami ktoś - to odsyłam do managera hotelu, niech sobie sprawdzi status swojego zarezerwowania leżaków u niego...
  • Odpowiedz
plimplam
plimplam
plimplam
12.05.2026, 21:20:08 via Wykop
  • 87
ja zawsze zakładam, że ktoś miły położył ten ręcznik dla mnie, a jeśli jest niemiły to mu sugeruję zeby sobie poszedł i z reguły sobie idzie.
Bardzo lubię miłych ludzi - zwłaszcza Anglików, szczególnie kobiety - zawsze cos tam sobie mówia z przekonaniem, ale słabo stoją z polskim niestety
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Uzytkownik_testowany
Uzytkownik_testowany
Uzytkownik_testowany
13.05.2026, 04:12:25 via iOS
  • 20
Wszystkie pato-problemy turystyczne znane z wykopu i innych internetow kończą się tam, gdzie cena obiektu odsiewa buractwo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Birkhof
Birkhof
Birkhof
13.05.2026, 04:55:44 via Wykop
  • 6
@Uzytkownik_testowany: a potem w takim drogim lokalu wchodzi Kizo i jego Świta 😆😂
  • Odpowiedz
MinisterPrawdy
MinisterPrawdy
13.05.2026, 07:04:45 via Wykop
  • 6
@Uzytkownik_testowany: akurat, to wlasnie z kasa wychodzi brak klasy, bo ktos wyzyskujac pracowników za minimalna ma na wyjazd do fancy miejsca, ale jest takim samym chamem jak u siebie w fabryce smrodu, wiec kontrast do kogos z klasy średniej razi w oczy. W ogole ludzie z klasa i zainteresowaniami nie zmarnuja urlopu na lezenie w jednym miejscu przy basenie i picie szczyn. Stawiam teze, ze nie ma nacji, ktora jest
  • Odpowiedz
kossok
kossok
13.05.2026, 03:27:11 via Wykop
  • 18
Co to za wakacje że siedzisz na jakimś patio przy basenie z brudną wodą i oglądasz jakichś patusów xD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wujcio_dobra_rada
wujcio_dobra_rada
13.05.2026, 05:12:21 via Wykop
  • 5
@kossok: niektórzy jadąc na wakacje muszą się n-----c
  • Odpowiedz
Ilirian
Ilirian
13.05.2026, 09:33:37 via Wykop
  • 3
Właśnie miałem pisać że taki sposób urlopowania nie jest dla mnie ale uznałem że nie będę rozpoczynał gównoburzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jas_wedrowiec
jas_wedrowiec
13.05.2026, 00:21:44 via Wykop
  • 16
Nigdy nie byłem na all inclusive. Dla mnie to jakiś inny świat i problemy I świata.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

SeverianPL
SeverianPL
SeverianPL
13.05.2026, 05:37:29 via Wykop
  • 2
raczej 3ciego świata


@Birkhof: naprawdę nie słyszałeś o problemach trzeciego świata?
  • Odpowiedz
CheSlaw
CheSlaw
CheSlaw
13.05.2026, 07:55:57 via Android
  • 5
@Pawel993: Ja mam dzieci i też nie jeżdżę na all inclusive. Naprawdę nie widzę sensu w podjechaniu gdzieś na drugi koniec świat po to żeby cały dzień siedzieć w hotelu żreć i pić. Dla mnie jedyna sensowną opcja jest śniadanie w hotelu, a potem zwiedzamy co się da.
  • Odpowiedz
pontifex
pontifex
pontifex
12.05.2026, 21:18:00 via Wykop
  • 13
Widziałem jak w Portugalii obrzydliwe grube angolskie pijaczki latały już po śniadaniu na leżaki i cały dzień siedzenia na basenie a najważniejsze było żeby od rana leciało p--o z baru. Obrzydliwe to było. Pobyliśmy kilka godzin żeby jakoś otworzyć ten urlop ale w następne dni już nas to nie kręciło i woleliśmy chodzić na plażę albo gdzieś na wycieczki. Te natomiast harmonogram miały stały.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ximcio
Ximcio
13.05.2026, 03:50:14 via Wykop
  • 12
@IntruDroid: acha, czyli jak już płacisz to się możesz zachowywać jak bydło xd. Za co te napiwki, że mi łaskawie Pan kelner na allinclusive poleje drinka trochę więcej? Dostanie. Ale 1-2 dziennie a nie nauczyli się, że co kilka kolejek, bo nie zrobi tego czy tego. Miałem kilka razy taka sytuację, za każdym razem była wizyta i skarga u managera, bo nie po to się płaci za wszystkie udogodnienia, żeby
  • Odpowiedz
Adicts
Adicts
13.05.2026, 05:55:26 via iOS
  • 0
@pontifex: gość co się spruł, bo na wakacjach ktoś pije p--o 🙈🙈🙈
  • Odpowiedz

sirdam
sirdam
13.05.2026, 07:18:56 via Wykop
  • 4
byłem 2x na all-in za namową znajomych 15 i 10 lat temu to było ostatnie 2x..... nie wiem co ludzie widzą wtym żarciu co 2h, piciu nonstop i siedzeniu przed bazenem 6-7dni.... masakra jakaś
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

potatolot
potatolot
13.05.2026, 07:23:43 via Wykop
  • 10
@sirdam: ja rozumiem bo sam na takie jeździłem. Jest wygodnie, nie musisz sie o nic martwić, w razie pytań czy problemów masz rezydentkę pod telefonem, wycieczki polskojęzyczne z podstawieniem autobusu pod sam hotel. W skrócie wygodne wakacje, bez zmartwień z możliwością spędzenia ich aktywnie - bo nikt nie wymaga aby siedzieć w hotelu całe dnie i pić alko. Szczególnie dobre dla osób które nie potrafią mówić po angielsku albo są
  • Odpowiedz
Jarek_P
Jarek_P
13.05.2026, 10:43:57 via Wykop
  • 2
@sirdam: też jestem IT i zawodowo też od 2,5 dekady (już nawet ponad) i już ci mówię: bo sprowadza się to zwykle do tego, że do wyboru masz albo nędzny standard z biedahotelami (i adekwatną do ceny i standardu klientelą, co dla mnie często jest nawet ważniejsze, niż kiepskie meble w pokoju, w którym i tak tylko śpię) albo dobry standard z ALLIncl, bo inaczej się nie da.
No chyba,
  • Odpowiedz
Rusty-Rat
Rusty-Rat
12.05.2026, 21:01:25 via Wykop
  • 1
od tych wypierdzianych leżaków to pewnia można syfa złapać
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zenon_z_chorzowa1
zenon_z_chorzowa1
zenon_z_chorzowa1
12.05.2026, 21:16:58 via Wykop
  • -10
@Rusty-Rat: kiedyś wyjedziesz za granicę to się dowiesz jak bardzo głupoty piszesz.
  • Odpowiedz
Rusty-Rat
Rusty-Rat
12.05.2026, 21:53:14 via Wykop
  • 13
@zenon_z_chorzowa1: jesteś międzynarodowym specjalistą od wypierdzianych leżaków?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • Strona 1 z 2
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3161
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3011
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2598
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
2644
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2320
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #podroze
  • #urlop
  • #podrozujzwykopem
  • #turystyka
  • #polska
  • #ciekawostki
  • #pytanie
  • #morze
  • #kiciochpyta
  • #podroz
  • #grecja
  • #heheszki
  • #lato
  • #chorwacja
  • #wczasy

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking