Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko194
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

952

Polacy biorą kredyty na rezonans. Tak wygląda dziś "darmowa" służba zdrowia

Polacy biorą kredyty na rezonans. Tak wygląda dziś "darmowa" służba zdrowia

Jeszcze niedawno hasło "raty 0 proc." kojarzyło się z zakupem lodówki, telefonu albo wakacji. Dziś w Polsce na raty można rozłożyć rezonans magnetyczny i kolonoskopię. To nie ponury żart ani futurystyczna wizja. To rzeczywistość systemu ochrony zdrowia po decyzji NFZ o ograniczeniu finansowania.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
wm.pl
dodany: 12.05.2026, 17:24:06
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
  • #
    finanse
  • #
    sluzbazdrowia
  • 208
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Ludzie się cieszą
bama-kala
z facebook.com
  • 7
30 konkret kłamczuchów z Koalicji - zniesienie limitów NFZ!!!!
mborowski
z wykop.pl
  • -3

Komentarze (208)

najlepsze

NocJestMistyczna
NocJestMistyczna
12.05.2026, 17:38:27 via Wykop
  • 397
Mamy idealny system ochrony zdrowia.
Ani nie "płacisz składke i masz bezpłatne leczenie"
Ani nie "nie płacisz składki ale sam płać za leczenie prywatnie"
Tylko "płać składke i sam płać za leczenie prywatnie"

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
12.05.2026, 20:08:47 via Wykop
  • 160
@NocJestMistyczna: chyba, że jesteś senatorem peło
  • Odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
12.05.2026, 21:44:31 via Wykop
  • 56
@Milegodniawszystkim: Na szczęście byłym - choć nadal fajfusem.
@NocJestMistyczna Zapomniałeś dodać "płać składkę na nfz bo musisz, dobrowolnie płać składkę na prywatne ubezpieczenie, bo nie wierzysz w państwowe, a i tak płać prywatnie, bo nie ma terminów, ale prywatnie prywatnie, to proszę przyjść na 15:30"
  • Odpowiedz
bossssob
bossssob
bossssob
12.05.2026, 20:18:25 via Wykop
  • 173
Witamy w faszystowskim kołchozie, państwie służebnym które co prawda gardzi własnymi obywatelami ale uleczy cały świat :D

Jak zawsze Polakom udało się połączyć wszystkie wady socjalizmu z jedyną wadą kapitalizmu ( i to schyłkowego ). Czyli co prawda są gówniane usługi, kolejki po 4 lata a wykonawca traktuje cię jak śmiecia - no ale płacisz jak za zboże bo wszystkie podmioty się skonsolidowały i mamy monopol :D

Czyli tak naprawdę mamy socjal
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bossssob
bossssob
bossssob
12.05.2026, 22:32:39 via Wykop
  • 47
@n-ke: Państwo które chce śledzić każdy śmieć, każdą wydaną złotówkę, każdą fakturę, chce wychowywać dzieci, wiedzieć z kim obywatel rozmawia, co je i pije, w jakie gry gra... to nie jest nawet państwo faszystowskie tylko to jest deprecjonowanie idei faszyzmu przez sprowadzenie go do absurdu. To jest styropianowa kpina z faszyzmu. Państwo totalitarne które z powodzeniem reguluje już nawet ile jest cukru w oranżadzie ale nie ma kontroli nawet nad
  • Odpowiedz
tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
13.05.2026, 03:03:30 via Wykop
  • 11
@bossssob: No to ktoś mnie wyręczył z opisem problemu - już myslałem, że będę musiał po raz kolejny do orzy.gu pisać coś co Ty napisałeś.
Dodatkowo jak to było: nie podoba się, wyp***j na Białoruś?
  • Odpowiedz
m_ney
m_ney
m_ney
12.05.2026, 21:39:40 via Wykop
  • 79
obrazek bez zwiazku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
m_ney - obrazek bez zwiazku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: 4842

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
13.05.2026, 06:40:40 via Wykop
  • 32
@straszny_cham: mam prawie 40 lat, i kiedy w podstawówce przeczytałem skąd się wywodzą Ci ludzie to do dziś dzień nigdy nie zagłosowałem na popispslsld czy tam inne po drodze wysrywy magdalenkowe. Masz nieźle sprany mózg skoro za krytykę Owsiaka od razu przypisujesz mi łatkę pisowca. Miales chociaż kilka sekund refleksji w życiu jak bardzo jesteś dymany w odbytnicę I jeszcze klaszczesz uszami do tego aktu? Wyzywasz mnie od tumanów mimo,
  • Odpowiedz
m_ney
m_ney
m_ney
13.05.2026, 06:52:05 via Wykop
  • 26
@straszny_cham:

Widać nie potrafisz dostrzec dowcipu sytuacji gdy w dość dużym i dość zamożnym kraju premier najpierw opowiada że "dajcie 2mld na onkologie zamiast na telewizję"' a potem sam dochodzi do władzy i daje prawie dwa razy więcej przy czym to za jego kadencji, nie za poprzedników brakuje środków na leczenie.

No i na końcu ten premier wychodzi i daje stare buty na Owsiaka i c--j, pomógł służbie zdrowia. Nie
  • Odpowiedz
JanMocny
JanMocny
JanMocny
12.05.2026, 22:35:18 via Wykop
  • 53
Polacy mieli obiecaną służbę zdrowia, a dostali olbrzymi deficyt i zacofanie gospodarcze kraju. Kiedy ludzie w końcu zmądrzeją?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

talmudyczny_triumfalizm
talmudyczny_triumfalizm
13.05.2026, 00:06:41 via Android
  • 0
@JanMocny xD
  • Odpowiedz
tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
13.05.2026, 03:07:12 via Wykop
  • 12
@JanMocny: Polacy? o.O Nigdy.
  • Odpowiedz

PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
12.05.2026, 22:17:41 via Wykop
  • 47
a dla żula czy menela na 5 rezonans w miesiącu jest
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8kiwi
8kiwi
8kiwi
13.05.2026, 01:31:31 via Wykop
  • 17
@PowiatowyBanan: czyli jest to jakiś sposób, zamiast ze skierowaniem idziesz na SOR mówisz że chyba Cię pobili i nie pamiętasz i dostajesz tomograf od ręki
8kiwi - @PowiatowyBanan: czyli jest to jakiś sposób, zamiast ze skierowaniem idziesz ...

źródło: 1000048352

Pobierz
  • Odpowiedz
tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
13.05.2026, 03:09:57 via Wykop
  • 18
@8kiwi: Jest inny: przebierasz w szmaty, wypijasz kilka szotów taniej wó.dy i zalegasz pod śmietnikiem. Potem znajomy dzwoni po karetkę i masz wszelkie badania od ręki.
Może warto się zastanowić czy tak re4ralnie nie zrobić, zamiast czekać kilka lat na leczenie i dowiedzieć się, że już właściwie nie ma po co?
  • Odpowiedz

duble2
duble2
13.05.2026, 02:46:35 via Wykop
  • 43
Lekarz zarabia 300k miesięcznie i ładuje swojego elektryka w szpitalu za twoje pieniądze a ty bierz kredyt na rezonans i czekaj 2 lata....
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ja_jeti
ja_jeti
ja_jeti
13.05.2026, 11:38:20 via Wykop
  • 7
@duble2: a ludzie którzy doprowadzili do tego są leczenia za darmo bez kolejek i przez najlepszych fachowców xd
  • Odpowiedz
Dadas77
Dadas77
13.05.2026, 15:35:20 via Wykop
  • 4
@duble2: na etacie NIEMAL ŻADEN LEKARZ nie zarabia 300k brutto ... rocznie
  • Odpowiedz
omgzpwnd
omgzpwnd
omgzpwnd
12.05.2026, 22:47:17 via Wykop
  • 32
W tym kraju wszyscy mają dobrze tylko nie Polacy, dlatego trzeba dalej głosowac na p0p1siorów to na pewno się to zmieni.
omgzpwnd - W tym kraju wszyscy mają dobrze tylko nie Polacy, dlatego trzeba dalej gło...

źródło: 5b9c903f2143970b70ed633a498d8824ae5981749f723650fdc463bcae62feca

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

theximon
theximon
13.05.2026, 05:42:11 via Wykop
  • 5
@omgzpwnd: Co się dalej dzieje z Norkiem z PO?
  • Odpowiedz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
13.05.2026, 06:19:02 via Wykop
  • 9
@omgzpwnd: tyle dekad tfuska i kaczora a do ludzi dalej nie dociera ¯\(ツ)/¯ bardzo źle świadczy to o polskim społeczeństwie
  • Odpowiedz
Nic_tu_po_mnie
Nic_tu_po_mnie
13.05.2026, 02:59:33 via Wykop
  • 25
Nictupo_mnie

źródło: 1000006845

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tanaka1234
tanaka1234
tanaka1234
13.05.2026, 03:13:46 via Wykop
  • 16
@Nic_tu_po_mnie: Daj spokój: co szkodzi obiecać? Nie musisz mu wytykać co 4 lata.
  • Odpowiedz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
13.05.2026, 06:20:05 via Wykop
  • 6
@Nic_tu_po_mnie: Panowie policzmy głosy...
  • Odpowiedz
arinkao
arinkao
13.05.2026, 00:37:49 via Wykop
  • 13
Gdy dostałam profilaktyczne skierowanie na rezonans cycków od onkologa to recepcjonistki i cała obsługa nie mogła w to uwierzyć.
Jakby ducha zobaczyli. Widocznie takie badanie dostają tylko osoby nad przepaścią ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nadmienię że jest to najlepsze badanie obrazowe które wykrywa złośliwe zmiany których USG nie widzi.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

arinkao
arinkao
15.05.2026, 08:56:45 via Wykop
  • 1
@Psychedryna: Obchodziło. Mówi się szumnie o profilaktyce a w środowisku medycznym oni tam już dobrze wiedzą że nie dla psa kiełbasa.
  • Odpowiedz
Psychedryna
Psychedryna
15.05.2026, 09:10:33 via Wykop
  • 1
@arinkao: Dokładnie
  • Odpowiedz

DyrmaZdzislaw
DyrmaZdzislaw
DyrmaZdzislaw
12.05.2026, 23:05:39 via Wykop
  • 13
Potwierdzam sam zeby zdiagnozowac dyskopatie (samodzielnie i przy pomocy znajomych pielegniarek i lekarzy) mimo posiadania ubezpieczenia prywatnego i "panstwowego" musialem wybulic 500 zl na rezonans szyjnego. Dodam ze mialem praktycznie sparalizowana reke (ot z dnia na dzien) a konowaly z publicznej i panstowej mieli to w dupie. Na sama autodiagnoze wydalem 3 tysiace zlotych (jak szedlem do neurochirurga to z gotowa diagnozą)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
13.05.2026, 06:22:14 via Wykop
  • 10
@DyrmaZdzislaw: W tym kraju, niestety, aby przetrwać i nie zostać wydupczonym, musisz się znać na wszystkim, a przynajmniej potrafić wyszukiwać informacje.
  • Odpowiedz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz
13.05.2026, 12:24:21 via Wykop
  • 5
@interpenetrate: ja nie jestem, baa nie dawno wrocilem po kilku latach zycia zagranicą, za kilka miesiecy wyjezdzam do Azji na pół roku,
jednak uważam, że polska byłaby jednym z najlepszych miejsc do zycia gdyby w końcu zaczął tutaj ktoś rządzić a nie tylko przybijać ustawy lobbystów, obcych służb i bruskelskich odlotów.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3170
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3105
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3044
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
2845
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2620
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking