Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki programiści, co wybrać?
Opcja A: zostać w obecnej pracy - firmie nie stricte IT, duże korpo, w którym czuję, że stoję w miejscu, ale jest spokojnie, praca zdalna, minimalne wymagania i pensja 30k brutto na UoP (50% KUP)
Opcja B: zmiana pracy na startup, w młodym dynamicznym zespole, gdzie mógłbym sporo się nauczyć, ale pensja na początku byłaby bardziej 21k netto b2b, a po 3 miesiącach szansa na 29k netto b2b.

#programowanie
#programista15k
#informatyka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 21
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @OlekAleksander
Na b2b i ryczałcie przy 21k nie będzie wychodziło tyle samo co na UOP (plus minus kilka tysięcy), a przy 29k więcej niż UoP?
@mrpawel
Mniej niż 30 lat. Stack i sam projekt jest dużo ciekawy.
W teorii oferują dni wolne jak na UoP, więc to raczej nic wielkiego. Nie choruje raczej, jak już to 1 dzień kaszlu.

@mirko_anonim: Ile masz lat i chęci na naukę nowych rzeczy? Wiesz, że na b2b każdy dzień wolnego boli, bo liczysz ile kasy nie wpada Ci na konto (pozdrawiam kolegę, który w zeszłym roku na b2b miał 4 dni nieobecności).


@mrpawel: jezu już skończcie wymyślac takie farmazony

Twój kolega to powinien iść do psychiatry na jakieś konkretnie leczenie. Znam ludzi co mają b2b bezpłatne i nawet nie pracują 40-50 dni w
Płatne urlopy i l4 to prosta droga do domniemania UoP.


@p7rk: no i co z tego? Na UoP grozi ci kara pieniężna 3xpensja miesięczna jak coś zepsujesz, też nie śpisz po nocach z tego powodu?

Setki tysięcy programistów ma umowy b2b które w 90% są domniemaniem UoP i jakoś żyjemy. Nie ma kar za to bo urzędnicy nie kontrolują, jest nas zbyt wielu
@some_ONE: nie ma "pracy", jest zlecenie
nie ma urlopu wypoczynkowego, jest "brak dyspozycyjności"
nie ma chorobowego, jest "niemożność do wykonywania zlecania z przyczyn losowych"

Polskie prawo jest dziurawe jak sito

( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @rolling_stone_with_no_hope Problem jest taki że sporo obowiązków spada na moją głowę tylko przez durne procesy w korpo, bo niepotrzebnie się wychylałem xD
No i praca zdalna trochę siada mi na psychę, zwłaszcza że reszta ludzi z firmy pracuje hybrydowo.
@bart40404
Według kalkulatorów pensja o 8k na rękę niższa w skali roku, według stawki która miałbym mieć przez 3 miesiące. Później +-50k na rękę więcej. Obecnie nie zawsze
@mirko_anonim: a uwzględniłeś na B2B wszystkie urlopy, koszty (np. księgowy), brak benefitow, parę dni zdrowotnego jakbyś się pochorował itp? Coś mi się nie zgadza w tym twoich obliczeniach, przecież 30k brutto na UoP to jakieś 21k na rękę uwzględniając KUP. A 21k na fakturze na B2B to około 18k na rękę uwzględniając ulgę na start, a potem nawet mniej. A jak nie masz urlopów to sytuacja jest jeszcze gorsza. To, że