Wpis z mikrobloga

@LajfIsBjutiful: to prawda przeczytaj sobie o pokoleniu alfa urodzeni w 2008. Korporacje tresują młodych, przyzwyczajają do tego że zakup wirtualnego itema w fortnicie za prawdziwe pieniadze jest wartościowy. Oni żyją w świecie takim ze płatne subskrypcję za Spotify, yt to norma. Dla nich internet, gry bez opłat nigdy nie istniały. Korpo tresują niewolników do tego że gru na steamie nie są ich własnością
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: wydaję mi się, że autorowi nie chodzi o netflixa za 40 zł, tylko że tu Netflix, tu hulajnoga, tu mc donalds z dostawką, tu obiad w restauracji, tu ajfonik, tu coś tam i się zbiera całą wypłata #!$%@? na pierdoły, a nic własnościowego nie ma. Ty natomiast wszystko obrociles w skrajność i próbujesz ośmieszyć autora, a problem jest rzeczywiście poważny.
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: burtalne ale prawdziwe. Abonamenty to zachecenie do konsumpcjonizmu bez zobowiazan. Jak ktos sie zastanowi nad kosztem abonamentow i cyklicznosci wracania do wybranych produktow sprawia ze te firmy robia gigantyczna marze na frayerach. Przyklad: kompletny serial the office koszt circa 800zl -> koszt abonamentu na to 40zl ALE nie jest powiedziane ze na tej platformie bedziesz miec dostep do serialu przez caly okres ogladania. Ok zalozmy ze ogladasz go od czasu
  • Odpowiedz
Przyklad: kompletny serial the office koszt circa 800zl -> koszt abonamentu na to 40zl ALE nie jest powiedziane ze na tej platformie bedziesz miec dostep do serialu przez caly okres ogladania. Ok zalozmy ze ogladasz go od czasu do czasu przez rok -> 66zl miesiecznie. no dobra 20zl drozej. ALE jesli chcesz po roku obejrzec znowu a skonczyl ci sie abonament to znowu zaczynasz placic. Matematyke zostawiam, zakup blue ray zwraca sie
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Wiadomo, jak by nie wydawali po 1000 zł miesięcznie na niepotrzebne przyjemności to już za 41 lat mieliby 492 000 na mieszkanie xD o ile by się ceny nie zmieniły...
  • Odpowiedz
Korpo tresują niewolników do tego że gru na steamie nie są ich własnością


@jankoval: Ale do czego tu tresować? Przecież nigdy nie były, płacisz za prawo do użycia gry na tych platformach i tak jest od kilkunastu lat, tylko nagle ktoś sobie znowu przypomniał o tym zapisie w regulaminie.
  • Odpowiedz
Dla nich internet, gry bez opłat nigdy nie istniały


@jankoval: bo ogólnie nie istniały. Po prostu je kradliśmy przez całe lata 90 i 00 i to było społecznie i prawnie akceptowalne
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Śmieszy mnie to podejście, że generacja wcześniej była jakoś niesamowicie bardziej świadoma ekonomicznie i tylko ciężką pracą doszli do tego co mają xD.

Już te 15 lat temu abonamenty zjadały sporą sumkę, a tu kablówka, a tu internet i nie było ponad 100 przy zarobkach rzędu 1300 zł xD. Nie mówiąc już o tym, że w tamtych czasach znacznie więcej ludzi jarało szlugi, co było abonamentem na utratę zdrowia.
W
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: we mnie cebula mocna, zarabiam średnio koło 10k miesięcznie i o ile faktycznie mam subowanego yt premium, hbo oraz amazona to bardzo rzadko zamawiam jedzenie, bo z cenami #!$%@?ło xD nie wyobrażam sobie zarabiać miesięcznie z 3-4 tysiące i zamawiać kilka razy w miesiącu jedzenie. nawet pizzę robię sam, bo robię dobrą, a takie domino chce ode mnie z 50 zł za placka lol

ostatnio jechałem na piwo do centrum
  • Odpowiedz
Oni żyją w świecie takim ze płatne subskrypcję za Spotify, yt to norma.


@jankoval: Jestem millenialsem, śmieszy mnie podejście że niby subskrypcje to zło... Od reklam na YT można ocipieć, dzięki premium żadne reklamy się nie wyświetlają a jego cena to dosłownie niecałe 2 promile budżetu mojego gospodarstwa domowego - to jedne z lepiej wydanych pieniędzy z takich drobnych wydatków jakie można zrobić IMO, nigdy nie żałowałam tego zakupu.

Subskrypcja Spotify
  • Odpowiedz