Wpis z mikrobloga

Dlatego nalezy krasc jak nie ma opcji zeby nalezalo cos do ciebie, niech frajerzy placa a korpo zadowolone bo przy 10 podwyzce slupki wciaz ida w gore, i jak wszystko #!$%@? bo nieskonczony wzrost nie istnieje i jedno zachwianie potrafi zmiesc z planszy najwiekszych kolosow, i cale te wypozyczone za hajs "produkty" nagle bezpowrotnie znikna to nie ja bede zrozpaczony, podobnie jak z tym jak z PS ostatnio tak o mialy zniknac
  • Odpowiedz
Oni żyją w świecie takim ze płatne subskrypcję za Spotify, yt to norma.


@jankoval: ja wychowywałem się w świecie, w którym płaciło się kilkadziesiąt zł za kasetę/płytę. Dziś w cenie płyty mam abonament na większość muzyki, jakiej chciałbym kiedykolwiek przesłuchać. Finansowo wychodzi zajebiście. Płacisz za usługę udostępnienia treści za promil wartości tej treści na fizycznym nośniku.

Matematyke zostawiam, zakup blue ray zwraca sie po roku i 6 miesiacach okolo.


@controll:
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: Ale on ma trochę racji
Ludzie nie znają umiaru i nie znają się na przedsiębiorczosci, finansach. Dostają podwyżkę i od razu podnoszą swój status życiowy zamiast może zainwestować w coś. A po 3 miesiącach narzekają że zarabiają znowu malo. Dostaną 10k premi to zamiast odłożyć na lokatę kupują Dysona 3,5k zł.

Ja swego czasu pamiętam jak zaczęła się pandemia i praca zdalna. Wpadłem w wir zamawiania jedzenia do domu. Wyszło
  • Odpowiedz
to bardzo rzadko zamawiam jedzenie, bo z cenami #!$%@?ło xD


@yahoomlody: Ja jeszcze ze 2 lata temu zamawiałam dużo częściej - wtedy dostawa często kosztowała 2-5 zł, wartość minimalnego zamówienia 25 zł, bez dodatkowych opłat to wychodziło korzystnie... A teraz minimalne zamówienie 35 zł, dostawa 15 zł, do tego opłata za opakowanie 2 zł, dopłata za serwis 5 zł i zamiast obiadu za 30 zł musisz wydać przynajmniej 60 zł... Z
  • Odpowiedz
Przyklad: kompletny serial the office koszt circa 800zl -> koszt abonamentu na to 40zl ALE nie jest powiedziane ze na tej platformie bedziesz miec dostep do serialu przez caly okres ogladania. Ok zalozmy ze ogladasz go od czasu do czasu przez rok -> 66zl miesiecznie. no dobra 20zl drozej. ALE jesli chcesz po roku obejrzec znowu a skonczyl ci sie abonament to znowu zaczynasz placic. Matematyke zostawiam, zakup blue ray zwraca sie
  • Odpowiedz
@#!$%@?: Nie stać nas na mieszkania, bo wykupując Netflixa, HBO Max, Disney+ i Amazona skłądamy sie po 35złotych miesięcznie większa grupą, bo zjemy na mieście raz czy dwa w ciągu miesiąca albo weźmiemy telefon na raty za 50 zł miesięcznie xD Albo gorzej, mamy laptopa na raty z telefonem i czymś jeszcze i wydajemy na to 300zł na miesiąc! Majątek literalnie przewalany xD

Dobrze OP zrobił że ośmiesza autora bo to #!$%@?
  • Odpowiedz
@controll: ale wysryw xd akurat pod tym kątem to się w ogóle nie opłaca. Kto i po co miałby kilka razy coś oglądać to raz. Dwa, gdzie ten syf trzymać jakby tak wszystko kupować. Trzy- nie kupujesz abonamentu po to by oglądać jedną produkcje. W ciągu roku jakbym chciał kupić wszystko co obejrzałem to chyba musiałbym z 5k na płyty + odtwarzacz zamiast 720zl które poszło na abonamenty wszystkie lacznie(Amazon, Netflix,
  • Odpowiedz
@m76859: bo statystyki to pokazuja, nawet duze wytwornie wiedza ze tak jest wiec nigdy nei sprzedaja dwoch hitowych seriali do tej samej platformy tylko przerzucaja je np miedzy hbo i netflixem. Tylko po to by ludzie kupowali dwie subskrypcje na dwoch platformach.
  • Odpowiedz
tak mniej więcej jest, jaknpodliczyss takie koszty przez 20 lat, u kilku osób w rodzinie to potem jednych stać na zrzute na mieszkanie a innych nie


@stan-tookie-1: Z tego co obserwuję to ludzi bardziej finansowo rozwalają wcale nie subskrybcje (zwłaszcza że mało kto ma ich 10 na raz), tylko głupie podejście do pieniędzy... Zamiast odłożyć z wypłaty 500 zł na początku miesiąca to uważają że oszczędzać można tylko z tego co
  • Odpowiedz
@LajfIsBjutiful: niezłe samobiczowanie xd Z młodych których znam to zwykle Netflix i inne HBO mają współdzielone, Spotify albo darmowe, albo za dychę, Mac to jakieś zestawy 2FY po 10 czy 15zł raz na jakiś czas po szkole, veturilo za free, hulajnogami jeździli jak były kody na darmowe minuty czy -50%, teraz większość ciuchów noszą z vinted i innych lumpeksów, kawkę wypije taki z Żabki jak ma kupon w aplikacji za dwójkę,
  • Odpowiedz
zakup blue ray zwraca sie po roku i 6 miesiacach okolo.


@controll: tylko ze jak kupię Blu-ray to będę mógł oglądać tylko ten jeden serial, podczas gdy na Netflixie/Amazon Prime/HBO Max czy jaka kto tam sobie subskrypcję kupi, może w tej cenie oglądać też inne seriale. Wziąłeś to pod uwagę w swoich wyliczeniach?
  • Odpowiedz
@controll: Dobra a co powiesz o spotify czy innej apce do słuchania czegoś? Co mam np kupić discman, kilka płyt i iść pobiegać? XD
Albo chcę obejrzeć mecz NBA, więc biorę league pass i oglądam, przecież płytki nie kupię, a nawet jakby były w sprzedaży to codziennie miałbym płytę kupować?
U nas masz taki ból dupy o streamingi, gry za free bo u nas od lat było przyzwyczajenie że wszystko było
  • Odpowiedz
@tonawegla: Nie powiedziałeś jaki wysoki i na jak długo ten kredyt ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli mówisz o powiatowych to bardziej. Sugerowałem się kwotą którą powiedział OP. Przy tej racie na 35 lat na dziś dostałbyś ok 220k kredytu ( https://direct.money.pl/kalkulatory/kalkulator-kredytowy ), czyli w sam raz na 30 parę metrów w powiatowym. Spoko opcja jak masz tam pracę, nie planujesz rodziny, oraz przyjmować gości na noc.
  • Odpowiedz
@Ludio: prawda, wszystkiego nie powiedziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wkład własny na poziomie około 120+- tysięcy + jakieś 320-340 tys. kredytu + decydowałem się na stałe oprocentowanie + w kwocie zawarłem już notariusza który wcale tani nie był + wszystkie remonty i wyposażenie poza 1 szafą ;)
Starczyło na 68 czy tam 69 metrów w powiatowym i to w powiatowym z wtedy i obecnie dość wysokimi cenami,
  • Odpowiedz