Wpis z mikrobloga

@proteinov czyli jak zglosisz sie do pracy w zagranicznej firmie i dukasz ledwo po angielsku, a HR ci powie, ze kiepsko mowisz po angielsku to mikroagresja. A jak ci powie, ze niezle mowisz po angielsku to mikroagresja. I tak zle i tak niedobrze.
  • Odpowiedz
Co to za gówno? Kto tak w ogóle mówi? Znowu importujemy sobie cudze problemy?


@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: To kompleksy postępowej lewicy.

Płaczą że polska nie jest jak zachód i kopiują bez namysłu.
Bo fakt że w Polsce zupełnie inne grupy mogą być dyskryminowane jest taki nienowoczesny.
  • Odpowiedz
@graf_zero

Ale jak Anglik chwali Polaka, że świetnie mówi po angielsku to wtedy duży komplement? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zdumiewające, jak wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy jak ulegają agresji, a oni głupi zadowoleni, że ktoś ich pochwalił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WielkiNos:
Rasizm kiedyś:
Oddzielne autobusy i ławki, brak prawa do głosowania, odpowiadanie za przestępstwa których się nie popełniło.
Rasizm teraz:
Ale ładnie mówisz po polsku ()
  • Odpowiedz
@graf_zero

A kto to stwierdza? Bardzo wielu Polaków i nie tylko powie Ci, że byli dyskryminowani przez swoje pochodzenie w bogatszych krająch, w tym w UK, a mimo to każdy jeden się ucieszy, jak usłyszy z ust kogoś dla kogo jest to język ojczysty pochwałę swojego władania językiem angielskim.

Myślę, że w przypadku języka polskiego i innych nacji przybywających do nas jest podobnie, a to jest robienie problemu na siłę.
  • Odpowiedz
oczywiście że jesteś.

Bo implikujesz że to dziwne że dobrze mówi, przeciez ludzie tacy jak on po polsku nie mówią, prawda?


@graf_zero: robisz nadinterpretacje by się nie zgodzić dla samej niezgody.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: niedawno gadałem z arabem który powiedział, że mój angielski jest bardzo dobry, przynajmniej porównując do ogólnego poziomu tego języka w PL - czy to oznacza, że powinienem był się obrazić?
  • Odpowiedz
oczywiście że jesteś.


@graf_zero: tydziemu powiedziałem ukraińskiemu fryzjerowi żę świetnie mówi po polsku to sie bardzo ucieszył i powiedział że to zasługa picia wódy z polakami z pracy xd
Analogiczna sytuacja jest z dwoma ukraińcami z mojej pracy, bardzo są szczęśliwi jak ktoś im powie że świetnie mówią po polsku :D
  • Odpowiedz
@WielkiNos: no to jest niemiłe xD wyobraź sobie, że urodziłeś się w Polsce, czujesz się Polakiem, poza polskim nie znasz nawet żadnego języka, wszyscy Twoi znajomi to Polacy, jesteś przywiązany do kraju, ale jeden z twoich rodziców to azjata, więc masz lekko skośne oczy

i każdy patrzy na ciebie jak na żółtka co 2 lata temu przyjechał do polski i się języka nauczył xD
  • Odpowiedz
@graf_zero: No bo statystycznie rzecz biorąc, nie mówią.
jeżeli jestem w stanach i chwalą mój angielski to też jest mikroagresja? bo jakoś tego tak nie odebrałem. a może białych ludzi to nie dotyczy? (bo ja jestem biały i to tak w 100%, nie wiem czy to istotne)
  • Odpowiedz
@WielkiNos: To już lepiej zostać w oczach tych pseudointeligentów jak ich przyjezdnych których takie zwroty obrażają rasistą i "mikroagresorem".
  • Odpowiedz