Wpis z mikrobloga

@WielkiNos
Ja się wykazuję niebywała empatia i jedyne co mówię do Arabów to „Dzien dobry, duży w cieście, mięso mieszane, sos ostry, dziękuję.”. Nigdy nie miałem żadnych problemów w relacjach z nimi. Polecam.
  • Odpowiedz
"co tam masz ciapaty, bombę?"


@KondorMcGregor:
Dwóch Arabów przyjechało do Polski i założyło między sobą, który z nich się lepiej zintegruje z naszym krajem.

Mija rok, spotykają się i pierwszy mówi:

- No ja właśnie skończyłem z dzieciakami oglądać skoki narciarskie w TV, żona ugotowała na obiad schabowy z mizerią i ziemniakami, i zaraz zabieram je do muzeum Powstania Warszawskiego, a ty?

- #!$%@? na swoją pustynię kozojebco - odpowiada drugi.
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Podoba mi się, że do jednego wora wrzucają zdania "Tak świetnie mówisz po polsku" i "Czy mogę do Ciebie mówić Ania" z "Nie masz w tej torbie bomby?" XDDD
  • Odpowiedz
  • 4
Połowa przykładów, które tutaj podajecie, jest totalnie z dupy i nie odnosi się do tematu, który porusza grafika. Przecież możecie powiedzieć jakiemukolwiek obcokrajowcowi, że dobrze mówi po polsku, i nikt z tym nie będzie miał problemu. Ale mówienie tak do kogoś z Polski, zakładając tylko z góry, na podstawie jakiejś jego cechy, że nie jest Polakiem, może być trochę słabe, zwlascza, jak ktoś co chwilę musi tego wysłuchiwać. Nie uważam tego za
  • Odpowiedz
Bo implikujesz że to dziwne że dobrze mówi, przeciez ludzie tacy jak on po polsku nie mówią, prawda?


@graf_zero: o #!$%@? xD powiesz komuś komplement ze dobrze mowi po Polsku, ktoś podziekuje i odpowie ze sie stara bo duzo sie uczył ale nie to LITERALNIE RASIZM xDˣᴰ moze zacznijcie od wyszukiwania rasizmu tam gdzie są dodatkowe punkty przy rekrutacjach za bycie innym niz biały meżczyzna.
  • Odpowiedz
przeciez ludzie tacy jak on po polsku nie mówią, prawda?


@graf_zero: no bo po Polsku nie mówią. Jak powiesz Pakistanczykowi w UK że dobrze mówi po angielsku to nie jesteś rasistą tylko idiota. Jak powiesz mu że dobrze mówi po polsku to jest to jak najbardziej komplement, tak samo jak powiedzenie Polakowi że dobrze mówi w pashtu.
  • Odpowiedz
Bo implikujesz że to dziwne że dobrze mówi


@graf_zero: i słusznie. przecież rdzenni mieszkańcy nowej huty mają problem z poprawną polszczyzną.
  • Odpowiedz
@Hrjk:

miałem kolegę w licbazie który był czarnoskóry i ciągle to słyszał. Pewnie pierwsze parę razy jest zabawne, bo gość się urodził w Polsce, ale za 20, 50, 100, 1000 razem?

Nie każdy musi być taki delikatny jak ty( ͡° ͜ʖ ͡°) Uczmy społeczeństwo, że takie jednostki istnieją i tak paranoidalnie/przesadnie negatywnie mogą interpretować tego typu teksty i tyle. A nie wmawianie, że jest to rasizm i
  • Odpowiedz
@unknownledger: jak zinterpretujesz tekst "mowisz dobrze po polsku" do goscia, ktory sie urodzil w Polsce, mowi od dziecka po polsku inaczej niz "nie pasujesz tutaj/wyrozniasz sie/nie jestes stad"?
  • Odpowiedz
Natomiast kopiowanie słownika z UK na grunt polski jest komiczne.


@graf_zero: Dokładnie tak. Jakie muslimskie imię jest trudne do wymowy dla Polaka? xD
ps. a co z Polakami zagranicą gdy nie umieją wymawiać naszych imion i nazwisk i skracają, albo używają swoich odpowiedników? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WielkiNos: a co jak taki murzyn albo arab sie urodzil w Polsce i sie ma za Polaka i kazda nowo napotkana osoba od wielu lat mu powtarza to samo? Przeciez chyba wie, ze dobrze mowi po polsku skoro jest Polakiem?
  • Odpowiedz
@Hrjk:

jak zinterpretujesz tekst "mowisz dobrze po polsku" do goscia, ktory sie urodzil w Polsce, mowi od dziecka po polsku inaczej niz "nie pasujesz tutaj/wyrozniasz sie/nie jestes stad"?

Dokładnie totalnie odwrotnie jako komplement, albo totalnie neutralnie. Nie podoba mi się promowanie tej chorej postawy, że dostrzeganie różnic i ciekawość oraz wynikające z tego pytania czy stwierdzenia są czymś tylko i wyłącznie złym. To strasznie prymitywne
  • Odpowiedz