Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Po jakim czasie zwiazku uwazacie ze warto porozmawiac o antykoncepcji? Jestem razem z dziewczyna od pol roku i caly czas lecimy na prezerwatywach, co dla mnie nie jest przyjemne i wygodne. Wydaje mi sie ze ona nie bierze tabletek i wydaje mi sie ze nie bedzie chciala. Chcialem zaczac rozmowe na temat spirali antykoncepcyjnej dla niej.

#seks #zwiazki #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 99
@moll: prawidłowo stosowana antykoncepcja ma naprawdę niski współczynnik pearla, nawet gumki. Jeśli ktoś zabezpiecza się prawidłowo to naprawdę uważam, że można to przyjąć za dobrą formę, a nie doradzać wstrzemięźliwość. To, że ktoś nie chce dzieci, nie znaczy, że nie podoła w razie potrzeby ich wychowaniu, to są dwie różne rzeczy i w tym momencie rezygnacja z seksu jest bez sensu. A wazektomia jest często odwracalna, bo bezpośrednio wyżej odpowiedzieć nie
@mirko_anonim: im szybciej tym lepiej, skoro już że sobą sypiacie regularnie to znaczy, że to czas.
Nie wiem jak dzisiaj, ale parę lat temu najlepsze statystyki miały plastry anty, dużo plusów bo nie ma że zapomnisz o lyknieciu tabletki - naklejasz plaster raz w tygodniu i zapominasz (nie odklei się, bez obaw) co trzy tygodnie tydzień okienka na okres i powtórka. Polecam.
wazektomia według ulotek jest odwrcalna, dlatego jest legalna. Nie to co podwiązanie jajowodów, dlatego ono jest nielegalne


@moll:
Tylko po latach powrót do płodności wypada dość słabo dla wazektomi.
Przy rewazekromi po 15 latach płodność da się przywrócić dla 30% przypadków. Jeszcze często pomija się, że po zabiegu wazektomi można cierpieć na przewlekły ból jąder trwający tygodniami, czy miesiącami. Wtedy ratunkiem może być usunięcie części najądrza, a wtedy o odwróceniu zabiegu
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mirko_anonim rozmowa o antykoncepcji wg mnie już od pierwszego stosunku płciowego jest wskazana wg mnie. Co do tej rozmowy to Ty chyba sam nic nie wiesz o antykoncepcji skoro na pierwszy rzut wymyślasz sobie spiralę dla dziewczyny… czytałeś o tym jakie są zalecenia i przeciwskazania spirali? U kobiet które nigdy nie rodziły spiralę nie są zalecane ponieważ mogą wypaść lub się prawidłowo nie zagnieździć. Poza tym zagnieżdżanie takiej spirali to może być
@kosmita libido na tabletkach serio spada, ale libido u kobiet często jest „wypracowane” kontaktem cielesnym jak pocałunki, głaskanie, przytulanie albo samoistne dzięki owulacji. Tabsy bardzo często wycinają samoistne libido. Nie dziwota że z typem co to całe dnie kobiety nie dotknie i miłego słowa nie powie „wypracowane” libido będzie zerowe (a te samoistne też nie będzie istniało) a przy kimś kto poświeci czas i zaangażowanie w dotyk to to „wypracowane” libido jest.
@Kitku_Karola znacznie częściej wzrasta niż spada.

https://www.healthline.com/health/birth-control/does-birth-control-affect-sex-drive#research

Among the 8,422 #!$%@? who took oral contraceptives, 15 percent, or 1,238 people in total, did report a decrease in libido. But another 1,826 people (just over 21 percent) said their libido increased. The majority of #!$%@? reported no change in libido.

"na serio" i bez "ale"

Tłumacz komuś młodszemu, ja bzykam czwartą dekadę. Im bardziej nowoczesne tabsy z mniejszym ryzykiem efektów ubocznych, tym więcej
@mirko_anonim: Pogadaj z nią na ten temat, ale pamiętaj, że nie każda dziewczyna może/chce brać pigułki antykoncepcyjne, a spirala, nawet bez hormonów, wywołuje ciągły stan zapalny w organizmie, co też nie jest to dobre na dłuższą metę. Skoro przez cały czas używacie prezerwatyw, to może jest jakaś przyczyna, o której nie wiesz. Jest zawsze rozwiązanie typu wazektomia, ale oczywiście zastanów się co planujesz w przyszłości i czy masz na to ochotę.