Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Po jakim czasie zwiazku uwazacie ze warto porozmawiac o antykoncepcji? Jestem razem z dziewczyna od pol roku i caly czas lecimy na prezerwatywach, co dla mnie nie jest przyjemne i wygodne. Wydaje mi sie ze ona nie bierze tabletek i wydaje mi sie ze nie bedzie chciala. Chcialem zaczac rozmowe na temat spirali antykoncepcyjnej dla niej.

#seks #zwiazki #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 99
via mirko.proBOT
  • 5
Anonim (nie OP): Jak najszybciej rozmawiać i dojść do porozumienia, wybrać to co na oboje się godzicie i akceptujecie.

Co do samych metod nie polecam pigułek. Moja żona stosowała je z własnej woli przez 5 lat. Jedna strona to luz i spokój w łóżku, miesiączka wyregulowana co do dnia i godziny niemalże. Ale.... Z minusów zdecydowanie za wiele było i sam nalegałem by od tego odejść. Problemy z wagą, libido niższe,
@kosmita jednak chyba spadłeś, powiedz to mojej siostrze po mastektomii i raku piersi hormonozaleznym (tak, przez tabsy właśnie). Albo tym młodym laskom, co nie doczytały ulotki, biorą tabsy i jarają fajki. Udar w wieku dwudziestu paru lat super sprawa. O tych nadzwyczajnych remisjach pisałeś?
@crpingui: nie ma możliwości udowodnienia czy to przez tabsy i dobrze o tym wiesz. Więc zrzucanie na nie odpowiedzialności to taki sam manewr jak ze spadającym libidem lub tyciem. Tak przy okazji, nadwaga, nadmierne spożycie tłuszczów, alkoholu oraz brak ruchu jest takim samym czynnikiem podnoszącym ryzyko raka. Podobnie jak odwlekanie pierwszej ciąży, do czego tak szeroko namawiają feministki. Do nich też masz pretensję? Niedoczytanie ulotki to problem tego kto nie doczytał.
@kosmita: znam osobiście osobę, której jednym z kilku czynników zawału serca były tabletki antykoncepcyjne i ich skutek uboczny w postaci zakrzepicy tętniczej i mówimy o antykoncepcji tzw nowoczesnej czyli po 2010 roku, więc nawet tabletki wymagają ciągłego kontrolowania stanu zdrowia: badania krwi, kontrole ginekologiczne etc.
@cr6d dienogest z etynyloestradiol. Możliwe że mnie te leki w nadciśnienie tętnicze też wprowadziło ale 100% pewności nie mam bo leki musiałam zacząć brać a mam w rodzinie kobiety co też miały nadciśnienie i może z wiekiem mi się to pojawiło.
@ZielonyRozpustnik: "aha" przeczytałem.
Bole glowy, wypadanie wlosow, hustawki nastrojow i wiele innych - mogą być skutkiem wielu rzeczy. Zakładasz wyłącznie wersję pasującą do tego co chcesz powiedzieć, łącznie z tym, że lepiej wiesz co przeczytałem, a czego nie przeczytałem. Bardzo wygodne.

Nie mam ochoty występować w roli obrońcy antykoncepcji hormonalnej. Ani przekonywać kogokolwiek do jej używania. Natomiast zauważam, że w Polsce demonizuje się jej działanie, przypisuje winę za skutki niemożliwe do
@kosmita napisalem, ze libido to kropla w morzu skutkow ubocznych a Ty w odpowiedzi do mnie dalej sie nad tym rozwodzisz.

Jasne, ze te skutki moga wystapic ale nie musza. I ze przyczyny moga byc inne. Ale jesli nic innego sie w zyciu kobiety nie zmienia przy tych objawach a po odstawieniu tabsow wszystko wraca do normy to chyba iednak cos jest na rzeczy, nie uwazasz? Nie zakladam wersji do tego co
@ZielonyRozpustnik: skoro wie że jej szkodzą, albo nie odpowiadają jej jakieś skutki uboczne i wiąże je z tabsami - to niech nie bierze.
Ilość moich partnerek nie ma tu żadnego znaczenia. Znaczenie badań międzynarodowych na większej próbie też cię nie przekonało. I nic cię nie przekona, poza opinią p0lek, której pod żadnym pozorem nie można poddawać dyskusji. Helo... wierzysz w co chcesz.

Co do mirka o którym pisałem, nic nie założyłem.
@kosmita nie da się na 100%, ale możesz wykluczyc inne powody przykładowo genetykę (tak zrobiony cały panel, bo mieszka w cywilizowanym kraju), czynniki środowiskowe. Biopsja wykazała, że rak był hormonozalezny. Rodziła, karmiła piersią, więc szanse na raka znów spadały. Siostra badała się regularnie, nie było żadnych problemów do roku po tym jak po porodzie lekarz wypisał tabsy właśnie. Jest już zdrowa, 5 lat bez nawrotu. Zafiksowales na tym libido i tyciu, jakby
@kosmita no przeciez napisalem, ze odstawila xd serio nie wiem o co Ci chodzi, podwazasz istnienie skutkow ubocznych w tabsach a wlasciwie nie podwazasz tylko splycasz, sugerujac ze wiekszosc podloze ma pewnie gdzies indziej i to „p0lki” zle bo sobie wymowek szukaja xd

Gdzie ja pisze, ze mnie nie przekonalo? Nie widze po prostu korelacji miedzy badaniami a tymi mitycznymi polkami o ktorych caly czas mowisz.

I nic cię nie przekona


A