Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Po jakim czasie zwiazku uwazacie ze warto porozmawiac o antykoncepcji? Jestem razem z dziewczyna od pol roku i caly czas lecimy na prezerwatywach, co dla mnie nie jest przyjemne i wygodne. Wydaje mi sie ze ona nie bierze tabletek i wydaje mi sie ze nie bedzie chciala. Chcialem zaczac rozmowe na temat spirali antykoncepcyjnej dla niej.

#seks #zwiazki #rozowepaski



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 99
@kosmita ja bym chciała nie tyć i mieć libido XD ale niestety albo leczę endomedrioze tabsami hormonalnymi przy okazji mając zatrzymanie rozrostu endomedrium albo mam libido i widmo operacji skracania jelita XD także to nie jest tak proste jak piszesz
@janeeyrie: tak, wiem. Wiele ośrodków robi badania skutków ubocznych, międzynarodowo, w różnych grupach wiekowych, w korelacjach z różnymi uwarunkowaniami medycznymi. Nie wiem czy jeszcze gdzieś na świecie poza Polską tak często występuje tycie i spadek libido jako niemal pewne skutki uboczne tabsów. Taka anomalia lokalna.
ja bym chciała nie tyć i mieć libido XD


@Kitku_Karola: współczuję. Wiem że wiele kobiet ma przypadłości czy uwarunkowania, które utrudniają dobór sensownej antykoncepcji, zaburzają libido, metabolizm czy inne czynności. Albo dolegliwości bólowe do poziomu "odechciewa się czegokolwiek". I ja to rozumiem. Dlatego uważam że kwestiach antykoncepcji to kobieta decyduje i facet nie ma nic do gadania, sugerowania czy tak jak chce op "proponowanie spirali". Decyduje kobieta i lekarz. Od strony
@moll widać, ze pojęcie masz niewielkie o temacie. I to jeszcze z jakim emocjonalnym podejściem...miałem wiele kobiet w życiu. Wszystkie na tabletkach. Żadnych skutków ubocznych. Dziś już szczęśliwie mamy. Także przestać ziac ogniem. Dawka hormonów jest niewielka.

Co do tematu - anty ustala się wspólnie i to jak najszybciej. Prawda jest taka, że kobiety w związku, które lubią seks zdecydowanie wola seks bez prezerwatywy (inne doznania). Masz tabletki, spirale, implant, wazektomie, kalendarzyk.