Wpis z mikrobloga

W byciu mamą, w zasadzie już od momentu, gdy dziecko opuściło moje ciało, najbardziej dobijające jest, że w zasadzie przestajesz się już liczyć dla innych jako istota ludzka. Od teraz nie jestes człowiekiem, tylko matką a magicznie twoje siły i zasoby stają się niewyczerpalne. Nie czujesz zmęczenia, bólu, nie musisz spać i nie chorujesz. To znaczy, czujesz i chorujesz, ale inni mają to najczęściej totalnie w dupie. I najlepsze, że najmocniej dotyka cię to ze strony innych kobiet. Najgorsze jest to, że w chwilach słabości zdana jesteś totalnie na innych, bo sama sobie nie pomożesz.

Najbardziej niesamowite jest to, że człowiekiem, który najbardziej cię rozumie i wykazuje wobec prawdziwa empatię, jest twoje małe dziecko (sic!).
To chyba jedna ze spraw, które totalnie mnie zaskoczyły w macierzyństwie. Nawet niezwykłe konsystencje bobasowych kup, nie zrobiły na mnie takiego wrażenia.
#rozowepaski #pieknokobiet #ciaza #kobieta #dziecko #rodzicielstwo #rodzina #przemyslenia #oswiadczenie
ciemnienie - W byciu mamą, w zasadzie już od momentu, gdy dziecko opuściło moje ciało...

źródło: sanatorium

Pobierz
  • 231
@ciemnienie: Ten okres z dzieckiem małym, przedszkolakiem bardzo szybko się skończy.
Naturalnie to wtedy mamy z nim największą więź, istnieją zabawy w które potem już z dzieckiem się nie pobawisz, bajki których już z nim nie obejrzysz.
Straci ono swój bobasowy urok i za chwilę będzie uczniem. Nie będzie już tylko Ty i dziecko oraz jego choroby tylko dziecko-uczeń, własność państwa.
Szkoła, jego Pani, jego koleżanki, inne matki, więcej oczekiwań wobec
najbardziej dobijające jest, że w zasadzie przestajesz się już liczyć dla innych jako istota ludzka.


@ciemnienie: no popatrz, to tak samo jak sytuacja, w której rodzisz się sprawny z siurkiem i nie masz nic do gadania w sprawie powołania cię na "ćwiczenia wojskowe", bądź wojnę. I ty dokładnie to samo robiłaś trochę ponad rok temu, wyśmiewałaś innych, bo nie mają zamiaru być traktowani jako "nieistota ludzka".

Goń się!
W byciu mamą, w zasadzie już od momentu, gdy dziecko opuściło moje ciało, najbardziej dobijające jest, że w zasadzie przestajesz się już liczyć dla innych jako istota ludzka


@ciemnienie: nie martw się, faceci też tak mają, jak pojawi się dziecko to facet służy tylko do zapewniania zasobów, o seksie nie wspominając, no i kobieta po urodzeniu już rzadko kiedy chudnie bo i po co.
@keep_movin: to wykup się w odpowiednio wysokim podatkiem lub konkwiskata mienia w przypadku wojny, skoro nie chcesz spelniac społecznej roli, jednoczesnie żyjąc i korzystając z ochrony która daje ci państwo i społeczeństwo.
@ciemnienie: mam nadzieję, że też byłabyś taka pyskata, gdybyś urodziła się, np. w Pakistanie, a nie tylko wykorzystujesz swoją pozycję w ciepłym i bezpiecznym ku*widołku.

Poszłaś na jeden dzień jakichś pierdów, gdzie jako baba na pewno byłaś traktowana ultra lekko i od razu pisałaś, że nie wiesz czemu chłopy nie chcą na to iść xD

Jakie bezpieczeństwo daje mi Polska, skoro tylko tu i na Węgrzech odebrano prawa licencyjne do Pegasusa
@ciemnienie: o przydatności pisze mi baba, która na 100% ma w domu zmywarkę, więc stąd te pierdy na necie, bo straciła swoją pozycję w mieszkaniu na rzecz maszyny.

Mam kategorię A, nigdy nie miałem problemów ze zwinnością, z siłą gorzej, ale nie mam zamiaru być na czyjś rozkaz.

Pytanie, też jesteś taka pyskata, jeśli chodzi o aktualny system prawny w Polsce na temat rodzenia i w czasie, gdybyś miała jakieś problemy,
@ciemnienie: Generalnie w polsce nikt nikogo nie wspiera a i za granicą powoli też sie kończy faza na przyjaciół na całe życie także nie wiem co ci powiedzieć. Do dziecka trzeba się przygotować przed a nie po to na pewno. Szczególnie że niektóre pary potrafią dopiero stawiać łazienkę/kuchnię jak dziecko już wesoło gaworzy.