Wpis z mikrobloga

@pastibox
Wystarczy liniowka albo 2 próg od 300k brutto.

120k po tym co #!$%@? glapa to nieśmieszny żart i osoba wyciągająca 3 razy netto na rękę więcej płaci pitu 6 razy wiecej.

Wszelkie proporcje są zaburzone, chyba że chcą zniechęcić całkiem ludzi do rozwoju, zwłaszcza przy tak szybujących cenach mieszkań, gdzie osoba zarabiająca 20 brutto w rok odlozy na 5-6 metrów w Warszawie i to nie wydając praktycznie nic.
To chyba nie
@pastibox: Może źle się wyraziłem trochę, miałem na myśli zlikwidować PIT od pracy.

50mld to 1/3 całego PITu, a trzeba pamiętać że są tam jeszcze podatki które nie dotyczą pracy czyli Belka albo zyski z wynajmu mieszkań.

Kataster to jedno, poza tym można zwiększyć opodatkowanie 8% wynajmu - ja bym to nawet od razu podciągnął pod Belkę, a samą Belkę zwiększyć na 20%.
@onomatopejusz plebsowi na etatatach założono czapke podatkową za pomocą inflacji i braku odliczenia składki zdrowotnej czyli de fakto wprowadzeniem 3-go progu podatkowego już powyżej dochodu 120k/rok. Uderza to w szczególności w singli którzy nie mają się jak optymalizować podatków.
W ten 3ci próg wpada już każdy kto zarabia półtora średniej krajowej.

Zaś jak jest para pracujących gdzie np. facet zarabia te 20k a partnerka jest na minimalnej (dosyć częsty scenariusz) to jej
@DeoLawson: Ok pracownicy są na UOP ale jest cała masa kontraktorów lub osób na B2B. U mnie są już nawet całe zespoły technologiczne stworzone z kontraktorów bo bardziej im się opłaca zatrudnić kontraktora niż płacić 20k brutto na UOP
największą patologia to właśnie ludzie wykonujący UOP na B2B z jedna faktura


@Mysciak: niedoczekanie że programista zgodzi się płacić 49% przed otrzymaniem kwoty netto zamiast 18% i ta zmiana będzie nagła na przełomie dni ( ͡° ͜ʖ ͡°) To będzie katastrofa na wielu płaszczyznach państwa
Uciekną w spółki albo do Bułgarii. Niektórzy też zostaną na B2B bo FV leci w USD z zagranicy a UoP w tym