Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Też tracicie z wiekiem tracicie motywacje do pracy? Kiedyś jak człowiek dostał 3000 po studiach to myślał, że Boga za nogi złapał.. Może to kwestia tego, że nie pracuje w IT ale to co się dzieje od kilku lat na rynku pracy:
- coraz więcej wymagań (umiejętności, doświadczenie)
- te same stawki, bądź niższe
- łatwa zastępowalność (dużo chętnych, imigranci, studenci)
- coraz gorsze benefity, gadanie o cięciach w budżecie, redukcja kosztów mimo że zarabiają dobrze
Ciężkie/niechciane zawody są mało płatne. Lepsze zawody mam wrażenie, że stoją w miejscu bo każdy chce lepszy zawód więc jest duża konkurencja i sporo chętnych. Zostaje niewielki ułamek tych, którzy faktycznie coś z tego mają, czyli np. powyżej mida w IT.

#praca #rynekpracy #zalesie #it #zarobki #wynagrodzenie #pracait #korpo #neet #przemyslenia #inflacja #polska #przegryw #programista15k



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Też tracicie z wiekiem tracicie motywacje do ...

źródło: 3324a7dc-e0ac-40fd-80c8-290c69c9f8b0

Pobierz
  • 10
- łatwa zastępowalność (dużo chętnych, imigranci, studenci)


@mirko_anonim: czy ja wiem? Do odpowiedzialnych rzeczy nie dasz studenta czy imigranta bez doświadczenia. A nawet jak dasz to z doświadczenia wiem jak to się skończy. No chyba że siedzisz na kasie, albo zbierasz wiśnie.
@mirko_anonim: Pracować już mi się dawno przestało chcieć ale do kodowania nadal mam chęci. Gdybym miał własny projekt który przynosiłby jakiś hajs i w którym mógłbym być one-man band to rzuciłbym to wszystko w cholerę.
@Strigiformesman: To ja z kolei ze swojego doświadczenia potwierdzam, że zastępowalność jest coraz łatwiejsza.

Przykład 1 (nie-IT): Kiedy pracowałem w sądzie, to sędziowie nie robili już prawie nic poza podpisywaniem się pod projektami wyroków, postanowień, zarządzeń, uzasadnień, pism przygotowanymi przez asystentów świeżo po studiach (i te studia to też tylko dlatego, że taki jest wymóg ustawowy), bez kwalifikacji zawodowych (po studiach prawniczych nie ma się żadnych samodzielnych uprawnień) i co ważne
@razdwatrzy55: branża medialna, mają kilka obowiązków co wymaga dokładności i trochę ruszenia szarymi komórkami, kiedyś za takie fakapy ludzie lecieli z korpo, teraz dostają szansę, nawet nie ma "dywaników"... ( ͡º ͜ʖ͡º)
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Walka to jest o średnie stanowiska. W sumie taki rozkład normalny to jest.

Na wyższe stanowiska jest bardzo mała konkurencja.

Żeby mnie zastąpić potrzebujesz kogoś…
- kto ma wyższe wykształcenie w IT
- certyfikaty cybersecurity, i nie jakieś tam bzdury typu AWS SecOps, tylko CISSP i te inne C-level
- security clearance wyższego stopnia, to takie gdzie wypytują o ciebie wszystkich z ostatnich 5 lat z którymi mieszkałeś