Wpis z mikrobloga

#sql #programista15k #programowanie
Cześć, od jakiegoś czas uczę sie pythona, przerobiłem dwa kursy, mase zadań na codewars i teraz chciałym siąść do SQL. Internet mówi że nie ma zbyt wielkiej różnicy czy wybiorę MySQL, Oracle, Postgre czy Microsoft SQL Server, ale wolę dopytać. Co byście wybrali na moim miejscu? I co jeszcze według was mogłoby być dobre aby dostać się na staż w IT?
  • 11
@Arturr99: MySQL i PostgreSQL są najbardziej uniwersalne, ale też jeśli się z nimi w miarę zapoznasz, to przeskok na Oracle czy MS SQL w razie potrzeby nie będzie bardzo bolesny.
A co jeszcze? Może frontend i React.
  • 0
@Endriu_: Właśnie chyba chciałbym iść w backend i dlatego python, ale nie wiem co dalej po tych dwóch kursach. Zaraz znajdę jakiś kurs z MySQL lub PostgreSQL. Dzięki ;)
@Arturr99: Ja gdybym miał się zaczynać uczyć SQL-a od nowa, to bym wybrał SQLServer - dlatego, że większość klientów, dla których pracowałem używała oprogramowania MS. Ale w rzeczywistości, to różnice między składnią dialektów języka nie mają dużego znaczenia - można się szybko i w miarę bezproblemowo "przestroić" gdy trzeba użyć innego rdbms.

Do nauki pisania zapytań polecam ćwiczenia ze strony sql-ex[kropka]ru - rozwiązałem wszystkie kilka lat temu i do tej pory