Wpis z mikrobloga

19 + 1 = 20

Tytuł: Prosta sprawa
Autor: Wojciech Chmielarz
Gatunek: kryminał, sensacja, thriller
Ocena: 7/10
ISBN: 9788366500853
Wydawnictwo: Marginesy
Liczba stron: 383
Wbrem temu, co mowi tytuł, sprawa okazuje się nie być zbyt prosta. Już na pierwszych stronach dowiadujemy się o działalności mafii w Jeleniej Górze, co z założenia wydaje mi się trochę zabawne. Potem okazuje się, że w okolicy to jest właściwie kilka działających równorzędnie grup przestępczych, więc zaczynam nabierać szacunku do tej okolicy, a gdy bohaterowie mówią o pierwszych podejrzeniach, jakie mają względem grup gangsterów, myślę sobie, że jestem ignorantką i to wszystko właściwie ma jak największy sens, by te grupy działały tam i właśnie tam. Oczywiście cała zagadka rozwiązuje się pod koniec, no ale trudno żebyśmy dostali rozwiązanie od razu. Podoba mi się, że nie wszystko idzie zgodne z planem (cytowanie Jacka Reachera nie sprawia, że się nim stajesz), podoba mi się, że na koniec dostajemy wyjaśnienie też zagadki dotyczącej głównego bohatera, natomiast kilka wątków po drodze jest trochę wypłaszczonych i może nie do końca przemyślanych, no ale trudno żeby, skoro książka powstawała na oczach czytelników niemalże w real time. To co muszę zaznaczyć - pierwsza połowa jak złoto, a druga trochę mnie rozczarowała. Niemniej, ogólnie całość oceniam dobrze. Wstyd przyznać, ale to było moje pierwsze zetknięcie z autorem. Cóż, na pewno nie ostatnie.

#bookmeter #kryminalbookmeter #sensacjabookmeter #thrillerbookmeter
karolinana - 19 + 1 = 20

Tytuł: Prosta sprawa
Autor: Wojciech Chmielarz
Gatunek: kry...

źródło: 843935-352x500

Pobierz