Wpis z mikrobloga

Czytam, że na #wesele powinno się dać PRZYNAJMNIEJ 250 PLN za osobę w 2024

Czy wyście ludzi ocipieli? XDD

399 PLN to ja płace za talerzyk, a gdzie jakieś ciasta, wódka, alkohol, muzyka, sala, transport, ksiądz itd.

I to mówię o rzeczach DLA GOŚCI, nawet nie wspominam o jakiś kosztach pary młodej typu garnitury, obrączki, suknia, fotograf.

To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.

Ładna odklejka.

#zwiazki #slub #krakow #logikarozowychpaskow
  • 296
Ja za talerzyk w tym roku w kwietniu wesele (70 osób) płacę 250zł wesele na sali wioskowej dobre jedzenie zespół i to prawie wszystkie koszty. Całość jak już podliczam to około 40k. Nie liczę, że mi się zwróci czy coś bo nie po to robię wesele, a po to aby zabawić się wspólnie z obiema rodzinami cieszyć się tym dniem wśród najbliższych. Ludzie oczekujący czegoś w kopercie to podludzie.
Fajnie dostać coś
@rachuneksumienia: @sprynek @bigos555 @wedrowycz @Loginconajmniej4znaki @wedrowycz a mi się wesele zwróciło i to z grubą nawiązką - w stu procentach finansowane przeze mnie i różową, impreza na 90 osób. Robiłem pół roku temu w sierpniu.
Każdy i przede wszystkim my - mega zadowoleni.

Chętnie się podzielę swoim doświadczeniem co zrobić żeby wesele się zwróciło w 2024, albo przynajmniej żeby mało stracić - of kors, jak ktoś będzie zainteresowany, bo dosyć dużo
@Pandillero

@rachuneksumienia: w pracy mam takiego ziomka, który mi powiedział, że specjalnie emigruje do Holandii na rok żeby mieć na wesele z różową. Myśli o wydaniu lekką ręką 100-120 tysięcy i chce mieć co najmniej 300 gości xD 27 lat a mentalność skrajnnie boomerska.


@Pandillero 300 gosci w 2024 za 100-120 tysiecy raczej nie przejdzie
Powiedz koledze że musi dluzej posiedzieć na emigracji ( ͡º ͜ʖ͡º)
To już bym wolał grzecznie odmówić i wykręcić się zaplanowanym urlopem/obowiązkami w pracy niż słuchać rad z takiego artykułu.


@rachuneksumienia: w sensie wykręcić się i nie robić wesela?

Czy wykręcić się od czego? Od zapłacenia 250 zł zamiast 500 zł, bo artykuł zabronił? xD

"Sorry, nie przyjdę, bo uważam, że powinienem dać 500 zł, ale artykuł w necie powiedział, że mogę maks 250 zł, a myślę, za to za mało, więc
Zapłać za to co zjesz i wypijesz tyle przyzwoitość nakazuje.


@rachuneksumienia: to weź nie zapraszaj znajomych, tylko zrób imprezę z płatnymi biletami wstępu. Jak organizujesz urodziny to też wymagasz od gości kopert pokrywających koszt tego, co na stole? Skoro zapraszasz, to znaczy, ze Ty stawiasz. To, że dają jakieś pieniądze w kopercie to jest tylko i wyłącznie opcjonalny gest z ich strony. Równie dobrze mogą Ci przynieść zwykły prezent. I wcale
Chętnie się podzielę swoim doświadczeniem co zrobić żeby wesele się zwróciło w 2024, albo przynajmniej żeby mało stracić


@Trusiak: mieć nadzianych starych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bo dosyć dużo pisania.


@Trusiak: napisz tylko:
- ile było osób,
- ile za talerzyk,
- ile średnio dawali (mediana - chodzi o odrzucenie rodziców i tych co dali 0 zł),
- ile kosztowała całość,
- ile straciłeś (koszty-przychody).