Wpis z mikrobloga

pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonów i powstało największe, niefunkcjonalne gówno o nazwie windows phone, które bardzo szybko zdechło śmiercią naturalną?

(tak, miałam tę nieprzyjemność używania pożyczonego telefonu z windowsem od ciotki przez tydzień jak mój htc był w naprawie i to był jakiś koszmar)

#heheszki #nostalgia #wspomnienia #telefony #smartfon #windows #microsoft
Pobierz Zoyav - pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonó...
źródło: Zdjęcie z biblioteki
  • 158
@Zoyav to nie były mroczne czasy, wtedy za naprawdę małe pieniądze miałeś smartfona z działającym płynie systemem gdzie androida mogłeś za to kupić który ledwo działał albo mocno mulił, problemem było ograniczenie aplikacji.
@Zoyav: ja wspominam z nostalgią bo miałem Lumię 535, ten system mógł mieć nawet 512 mb ramu i chodził #!$%@? bez zacięcia, a zabił go niestety brak aplikacji (w sumie by wyszło na to, że jakby aplikacje były to by już sobie tak dobrze nie radził xD)
@Zoyav: przecież te telefony były zajebiste, system nie potrzebował miljona ramu jak android bo był napisany przez producenta telefonu dla telefonu więc działał płynnie nawet na najtańszych modelach, na dodatek miał zdejmowaną klapkę więc jak ci się zniszczyła to za 30zł odnawiałeś telefon w mgnieniu oka, a jak padła bateria to też miałeś do niej dostęp, flagowe modele miały też zajebiste aparaty

a dzisiaj budżetowy android działa #!$%@? już po wyjęciu
@Zoyav: Ja nie przepadałem, ale wielu ludzi lubiło. MS w tym czasie wypuścił porażkę zwaną Windows 8 i generalnie miał przez to słabą prasę. Ludziom te Lumie się kojarzyły z tą desktopową abominacją. Trochę niesłusznie, bo to co było bezsensem na desktopie, na dotyku sprawdzało się nieźle. Microsoft postawił jednak na to, że dotyk zwycięży również na desktopach.

Przydałby się trzeci gracz na rynku. Obecnie do wyboru jest albo przekombinowany, szpiegujący
Pobierz wiatrwpolu - @Zoyav: Ja nie przepadałem, ale wielu ludzi lubiło. MS w tym czasie wypu...
źródło: Start-screen
@Zoyav: miałem i był to najlepszy fon, jakiego obsługiwałem mimo niskich paramatrów działał super płynnie nic się nie wieszało. a w androidzie jak nie masz 4/6 gb ram to padaka. a i te kafelki to był sztos. Ogólnie telefon używam jako narzędzie, ma dzwonić pisać robić jakie takie zdjęcia i żeby internet działał. wszystko w jak najprostszej formie i bez zacięć wieszania. Lumie to miały.