Wpis z mikrobloga

pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonów i powstało największe, niefunkcjonalne gówno o nazwie windows phone, które bardzo szybko zdechło śmiercią naturalną?

(tak, miałam tę nieprzyjemność używania pożyczonego telefonu z windowsem od ciotki przez tydzień jak mój htc był w naprawie i to był jakiś koszmar)

#heheszki #nostalgia #wspomnienia #telefony #smartfon #windows #microsoft
Zoyav - pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonó...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 159
  • Odpowiedz
Osobiście nienawidzę UI Androidów i iPhonów. Być może przez to, że od prawie 30 lat używam PCtów i Windows/Unixy to dla mnie coś naturalnego.
Windows Phone był dla mnie wyjątkowym systemem i jedynym w którym odnajdywałem się jak ryba w wodzie. Prosty, przejrzysty. Jasna struktura plików i ustawień. Wielka szkoda, że nie odniósł sukcesu, ale nieprzychylność developerów aplikacji niestety przeważyła.
  • Odpowiedz
@Zoyav: Miałem kilka słuchawek z windowsem, w sumie to był mój pierwszy smarfton lumia 620 która kupiłem pod koniec 2013, przesiadając się z SE k550i którego używałem 6 lat.
System ten miał plusy i minusy. No i z reguły telefony miały clear black, a to można było dostać tylko w windowsie. Wtedy nie było jeszcze wyświetlaczy ledowych i dobra czerń w smartfonach nie istniała. lumie (nie wszystkie) sie na tym
  • Odpowiedz
@Zoyav: chciałem napisać na to aplikacje jako gowniak wtedy i musiałbym zakładać konto, podpinać kartę i wykupywać abonament gdzie na androidzie mogłem to zrobić podpinając smartfon po USB. Microsoft wykończył ten system zabezpieczeniami antypirackimi.
  • Odpowiedz
@Zoyav Nie bluźnij dziecko. Ja miałem, kochałem ten system, a zwłaszcza idealną klawiaturę, która wręcz czytała mi w myślach i co noc płaczę, że nie mogę go dalej używać
  • Odpowiedz
W tych Nokiach były bajery jakich inne marki raczej nie posiadały. Miałem lumie720, i np był tam City Lens, rzeczywistość rozszerzona, patrzysz przez aparat na ulicy i pokazuje co w którą stronę, bankomat, sklep, knajpa + dodatkowe info. Do tego aparat z optyką CarlZeiss, działała bardzo płynnie. Mi się podobała.
  • Odpowiedz
@Zoyav: Z tego co pamiętam to Windows Phone nie można było złamać Pegasusuem, szkoda że Microsoft po porzuceniu tak zbrikował ten telefon bo pewnie używałbym na codzień do dziś jak to wszystko płynnie działało na tylko DWÓCH rdzeniach, gdyby odpalić Androida na takiej konfiguracji to byłby pokaz slajdów.
  • Odpowiedz
Miałem Lumie 735. Nie zgodzę się z autorem, ten system był genialny. Prosty, ładne kafelki, właściwie się nie zacinał. Jedyna rzeczą, która zabiła Windows Phone był totalny nieogar Microsoftu w kwestii na co nacisk stawiają użytkownicy. Microsoft myślał, że dobry telefon z dobrze działającym systemem, w dobrej cenie przysłoni braki w aplikacjach. Jednakże to wtedy zaczęło się, że to do jakich apek miałeś dostęp decydowało jaki telefon brałeś. Microsoft olał swój appstore
  • Odpowiedz
Mam lumię 640 jako firmowy. Stary hebel ale batka starcza na 3 dni, do odbierania telefonów ideolo. Zero lagów, chodzi jak marzenie :D
  • Odpowiedz
@Zoyav ja tego gówna używałem prawie całe liceum, na szczęście mi się #!$%@?ła bo to nokia była i dostałem iPhonie po siostrze, niebo a ziemia
  • Odpowiedz
Windows phone nie oferował nic wartego uwagi poza tym ostatnim modelem z wp10 co można było po wpięciu do docka i monitora zamienić w pełnoprawny PC,


@Myslovitz: A dzisiaj to norma na Androidzie :P Mam docka z HP Elite X3 w Andku, może nie działa dobrze z Androidem, ale jako tako
  • Odpowiedz
@fervi: Nostalgia mocno przemawia przez ludzi w tym wątku, ale rzeczywistość aż taka kolorowa nie była. System wszedł późno na rynek, miał ciekawe aczkolwiek kontrowersyjne GUI (z czasem mocno poprawione) do tego tak naprawdę wersja 7 to była wczesna beta wyceniona niczym segment premium u konkurencji, która była lepsza pod absolutnie każdym względem. Jakoś to zaczęło wyglądać po wydaniu win 8, ale system dalej był mocno zacofany funkcjonalnie w stosunku
  • Odpowiedz