Wpis z mikrobloga

pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonów i powstało największe, niefunkcjonalne gówno o nazwie windows phone, które bardzo szybko zdechło śmiercią naturalną?

(tak, miałam tę nieprzyjemność używania pożyczonego telefonu z windowsem od ciotki przez tydzień jak mój htc był w naprawie i to był jakiś koszmar)

#heheszki #nostalgia #wspomnienia #telefony #smartfon #windows #microsoft
Zoyav - pamiętacie te mroczne czasy, kiedy microsoft zapragnął podbić rynek smartfonó...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 159
@Zoyav: Ee #!$%@?, było to naprawdę fajne i ładne ale wymagało ogromnego przestawienia z Androida

Miałem Nokię z tym systemem i telefon był naprawdę bardzo udany, aparat świetny ale brak aplikacji go pogrążyła. Co z tego, że dobrze mi się z niego korzystało jak musiałem liczyć że najprostsza apka będzie akurat dostępna albo korzystać w webowych odpowiedników
Microsoft ma ważniejsze rzeczy na głowie np upychanie w swoich szeregach jak największej ilości kolorowych lesbijek i gejów


@farew3Ell: Dlatego rok do roku niszczą wszystkie rankingi innowacyjności i od dekad nie odpuszczają monopolu łykopku.
@Zoyav miałem na myśli Galaxy S czy tam S2, który potrafił zamulić, WP lepiej chodziły, no ale z drugiej strony nie były nafaszerowane różnymi widżetami itp
1k plusów dla komentarza że był to najbardziej dopracowany OS? Iks #!$%@? de. Co prawda Android wtedy dopiero raczkował, ale mówić że Windows Phone był najbardziej dopracowany to jakaś kpina. Na tamte czasy najlepsze były Nokie na Symbianie, na które stworzono morze aplikacji i miały nieporównywalnie większe możliwości. Moja ówczesna dziewczyna miała Lumię to co rusz przychodziła do mnie żebym coś jej ustawił czy zainstalował, oczywiście połowy przydatnych opcji na próżno było
@Zoyav: Jako telefon służbowy nadal mam i chwalę sobie - bateria trzyma tydzień spokojnie, a do rozmów i smsów nie trzeba mi nic szczególnego.

Jako system miał swoje plusy, ale błędna polityka firmy doprowadziła do jego upadku, szkoda, bo konkurent na rynku systemów mobilnych dla Apple/Google mógłby być korzystny dla konsumentów.
@Zoyav nie zgodzę się. System był bardzo innowacyjnie zrobiony ale niestety nie rozwijali go więc temat upadł. Bardzo dobrze wspominam swój pierwszy dotykowy telefon, którym była Lumia.
@Zoyav Ja sam system lubiłem, bo był bardzo dobrze zoptymalizowany pod słabe urządzenia. Zabiła go słaba stabilność systemu, różne dziwnie zmiany wprowadzające dodatkowe błędy, które były wprowadzane od razu "na produkcję" chyba bez testów i #!$%@? producentów softu, którzy nie chcieli na to pisać, bo urządzenia były przeważnie słabe i system działał fajnie, ale apki już nie.
Interfejs uwielbiałem i bardzo miło wspominam klawiaturę wbudowaną system.