Wpis z mikrobloga

Czołem

Ostatni wpis na tagu #semigodsbricks (ʘʘ)

Wczoraj doszły ostatnie elementy i ukończyłem ostatni zestaw z kolekcji m:tron.

Pierwszy wpis zrobiłem pod koniec sierpnia i od tamtej pory regularnie zamawiałem elementy i uzupełniałem zestawy, zajęło mi to więc 4 miesiące. Być może dało się szybciej, ale starałem się to zrobić jak najmniejszym kosztem a jednocześnie starałem się unikać więcej niż 2-3 zamówień na raz.

Złożyłem w sumie 22 zamówienia na BL z czego 10 w Polsce.
Cześć elementów miałem w swojej kolekcji: za ok 1200zl (średnia cena na BL)

W sumie razem z kosztami przesyłek kompletacja tych 9 zestawów kosztowała mnie około 2700zl z czego same wysyłki 700. W tym oczywiście wartość "moich" elementów.

Myślałem nad rozpisaniem tego z podziałem na poszczególne zestawy ale to bardzo syntetyczne dane które nic nikomu nie powiedzą i są obarczone dużą umownością (często zamawiałem coś przy okazji do innych celów, czasami zamawiałem więcej niż potrzebne bo cena była dobra etc., czasem klocek występujący w dwóch zestawach kupiłem w bardzo różnych cenach).

Czy zamawianie pojedynczych elementów na bricklink to dobry sposób na zbudowanie kolekcji? Przy dużej ilości zestawów tak. Z pewnością nie da się kupić tych 9 zestawów za cenę poniżej 3 tysięcy zł. Natomiast pojedynczy zestaw to rosnące lawinowo koszty wysyłki.

Np koła do Mega Core zamawiałem z 5 różnych sklepów i przy okazji domawialem też inne elementy, gdybym składał tylko ten jeden zestaw to by się kompletnie nie opłacało.

W komentarzach wrzucam wam sesje fotograficzną całej serii oraz na koniec bonus :)

Dziękuję śledzącym tag, komentującym i kibicującym ()

#lego #chwalesie
Semigod - Czołem

Ostatni wpis na tagu #semigodsbricks (ʘ‿ʘ)

Wczoraj doszły ostatnie...

źródło: temp_file1431754239751519772

Pobierz
  • 39
via Android
  • 4
@Semigod jeszcze na koniec dodam ciekawostkę.

M tron został wymyślony jako frakcja naprawcza i ratownicza, taka kosmiczna straż pożarna. Dlatego na grafikach pomagają oni chłopakom z futurona.

Na rynku amerykańskim jednak zostali opisani jako drużyna do eksploracji i wydobycia co znalazło odzwierciedlenie w innych nazwach zestawów. Co ciekawe powszechnie używamy nazw amerykańskich.
Np
6956 Stellar Recon Voyager w Europie był sprzedawany jako
Rescue Star Cruiser
@Semigod gratulacje! Ciekawi mnie jedna kwestia. Pamiętam tę serię z katalogów, ale nie rozumiem chęci posiadania tak starych zestawów. Co spowodowało, że chciałeś zebrać wszystkie te zestawy, zamiast kupić cos nowszego? Wróciłem do LEGO po 20 latach i widzę jak rozwinęły się techniki budowania i serio nie wiem, czemu ludzie tak jaraja się zestawami z lat 90
via Android
  • 9
@Charlie_pl głównie nostalgia. Jako dzieciak (w '90 miałem 7 lat) miałem kilka małych zestawów z tej serii a o większych mogłem pomarzyć bo z kasą kolorowo nie było w domu.

Dzisiaj mogę temu małemu sobie sprzed 30 lat spełnić te marzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym doświadczenie ze składania starych zestawów jest zupełnie inne, kiedyś były inaczej projektowane a instrukcje to wgl był hardkor.
Na obrazku pokaże
Semigod - @Charlie_pl głównie nostalgia. Jako dzieciak (w '90 miałem 7 lat) miałem ki...

źródło: temp_file4102754890402795634

Pobierz
@Semigod dzięki za szeroką odpowiedź.
Wiadomo jak było z LEGO w 90. Miało się najmniejsze zestawy z serii i wierzyło, że Mikołaj istnieje i jak będzie się grzecznym to ten wielki zestaw wpadnie pod choinkę ( ͡º ͜ʖ͡º)...
Powodzenia przy rozbudowie kolekcji