Wpis z mikrobloga

@wypopekX: tak w zasadzie to teraz po kumulacji

+650 zł brutto minimalna
Waloryzacja 800+
Pensje nauczycieli+
Deweloper+
Babciowe+

To ja nie widzę, żeby ta inflacja nie #!$%@?ła w kosmos

W ogóle ja nie wiem, może jestem szurem jakimś ale te oficjalne odczyty inflacji to mi się jakieś takie nierealistyczne wydawają
  • Odpowiedz
@#!$%@?:
- minimalna - jeszcze nikt nie dostał jej po podwyżce, dopiero styczeń się zaczął, więc trudno żeby miała wpływ na odczyt z zeszłego roku ;d
- waloryzacja 800+ - to samo, to nie działa z dnia na dzień, najpierw ludzie muszą tą kasę dostać, potem wydać
- pensje nauczycieli - póki co nie zostały podwyższone, wiadomo już, że się to opóźni, ale mają chyba dostać potem wyrównanie,

Inflacja nie #!$%@? w
  • Odpowiedz
@wypopekX To to tam #!$%@?. On twierdził ze jest w kontakcie nawet nie z jednym a z kilkoma posłami Koalicji Obywatelskiej i mu zdradzili że żadnego kredytu 0% nie będzie. Ja wiem jedno on nie ma najmniejszego pojęcia ani o nieruchomościach, ani o ekonomii, polityce, w sumie to nie wiem na czym on się zna. Kiedyś pamiętam wrzucał jakiś koślawy skrypcik w pythonie pod selenium bo chciał pomóc pastiemu w scrapowaniu liczby
  • Odpowiedz
@wypopekX: Kaczynski z Glapinskim rok temu zrobili inflacje w calej Europie a ty sie nabijasz. Jeszcze 3 tygodnie i tym razem na 100% bedzie tutaj druga wuwuzela.
  • Odpowiedz
@wypopekX:

no i co to mowi?

Ze nie ma nieomylnych, "problem" jest taki, ze glapa pier*doli od rzeczy, a tyrowicz do rzeczy - glapa analizuje inflacje chodzac po sklepie z kartka i spisujac ceny, a tyrowicz bazuje na modelach. Model nie jest niezawodny, ale chlopski rozum czyli prezes nbp spisujacy ceny w skelpie - to chyba nie ten poziom? Glapinski uparl sie na retoryke ze nie ma inflacje, a jak wyje*alo
  • Odpowiedz
Pamięta ktoś jeszcze jak Pani Profesor Tyrowicz (koniecznie z dużej litery) wspólnie z @mickpl przepowiadali, że inflacja nie spadnie, glapa to debil jeżeli tak uważa, a wartość zlotówki została spuszczona w kiblu obniżkami stóp i zaraz będziemy mieć hiperinflację? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@wypopekX: Ciekawe co robiła by Tyrowicz jak by została
  • Odpowiedz
@WaveCreator:

Natomiast wzrost konsumpcji pewnie pozwoli nam optymistycznie patrzeć na wskaźnik wzrostu PKB w 2024 - tyle, że znowu, PKB rosnący dzięki przeżeraniu kasy przez ludzi, a nie inwestycjom, fajnie wygląda tylko na papierze.


KOlega jest przeciwny gospodarce kapitalistycznej? Bo tak działa gospodarka kapitalistyczna, opiera się na zwiększaniu konsumpcji. Większa konsumpcja -> większe zyski firm -> więcej miejsc pracy -> większa produkcja itd.
  • Odpowiedz
@WaveCreator: Wolnorynkowy kapitalizm zaczynał się kończyć pod koniec XIX wieku, a skończył się na dobre po II WŚ. Od końca II WŚ kapitalizm to regulacje subsydia, protekcjonizm, interwencje państwowe, najbliżej wolnorynkowego kapitalizmu dzisiaj jest Somalia - masz kapitał? Wynajmujesz sobie prywatną armię i robisz co chcesz.
  • Odpowiedz