Wpis z mikrobloga

No więc chcę zasiąść do nauki języka programowania. Myślę jednak w jaki się wpakować pierw. Chodzi mi o łatwość nauki i przyszłościowośc języka. Wiele portali pisze że Python jest uważany za najbardziej przyszłościowy, C# ma jednak dosyć szerokie zastosowanie. No i mocno się zastanawiam w co iść jako powiedzmy przyszły #backend

W jakich zastosowaniach są stosowane te języki? Ja niby chciałem się uczyć C# bo bym sobie przy okazji coś w #unity3d porobił dla zabawy, a gdzie mógłbym poużywać Pythona do zabawy? Pytam o to bo w trakcie nauki właśnie chciałbym się też bawić językiem, widzieć jak coś działa inaczej a nie puste cyferki.
#programowanie #naukaprogramowania #python #csharp
  • 11
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy: Wybierz coś relatywnie niskopoziomowego, silnie typowanego. I nie podchodź do tego jak do nauki języka programowania, a nauki programowania - popularne języki i technologie się zmieniają, podstawowe koncepcje nie.

C na początek jest super. Serio mówię. Polecam https://cs50.harvard.edu/x/2024/. Liźniesz C, liźniesz Pythona, liźniesz trochę webu. Ten sam wstęp do programowania, który mielą studenci MIT, tylko przez Internet (i za darmo). Bardzo pomocna społeczność. Tak, wykładowca i asystenci również udzielają
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy: nie ma czegoś takiego jak język przyszłościowy. Uczysz sie C# bo teraz potrzebujesz a później z łatwością uczysz się koleknych bo ogólne zasady są takie same.

Czasem nawet w ciągu jednego dnia trzeba się nauczyć jakiegoś niszowego języka, napisać jeden skrypt i już nigdy nie użyć ponownie tego języka.

Bycie programistą to umiejętność ciągłej szybkiej nauki, a nie znajomość języków programowania.
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy: ucz się programować w języku który dla Ciebie jest zrozumiały. Czyli masz do niego materiały/pomoc/nie zniechęca Cię. Język ma nie przeszkadzać w nauce programowania. Jak za kilka lat będziesz nadawał się do pracy, to nauczysz się innego języka szybko, a zawsze znajomość kilku języków jest przydatna. Łatwiej uczyć się kolejnego języka, gdy umie sie już programować.
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy: Jak chcesz się uczyć jakiegoś języka programowania, a dodatkowo chcesz się pobawić w UNITY to C# jest najlepszym wyborem. Nie przejmuj się tym, że wyczytałeś, że python jest łatwiejszy. Ucz się tego czego chcesz wykorzystywać, a C# nie jest wybitnie trudny.
  • Odpowiedz
@HuopWsiowy: drogi chuopie, jezeli chodzi o zabawe pytongiem to proponuje obejrzec kanal learn code by gaming gdzie inny chuop pokazuje jak zrobic bota do albiona(i innych). Jak masz jakas 2D gierke na przyklad hearthstone ustawka to moglbys bota do grania napisac.
Poza tym obrabianie statystyk z gier cos w stylu leagueofgraphs bys mogl zrobic. Wiec czy to data science czy machine learning.
Innych fajnych i efektownych rzeczy to raczej ciezko.
  • Odpowiedz