Wpis z mikrobloga

Kompleks pyłów w Skorpionie i Wężowniku. Jeden z najbardziej fotogenicznych obszarów nocnego nieba, zawierający wiele typów mgławic we wszystkich możliwych barwach i kształtach. W dolnym lewym rogu widoczny jest jasny pas Drogi Mlecznej.
Zdjęcie robione z Namibii w maju tego roku. Mozaika 4 kadrów z Nikona D810A i Sigmy 105 mm.

#namrabcontent / Instagram <- zapraszam do obserwowania
strona www / wydruki fotek

W 2023 roku trochę zaniedbałem tag, w sumie nie wiem dlaczego, bo wciąż regularnie zaglądam na wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od nowego roku postaram się wrócić do starego rozkładu jazdy i cotygodniowych postów. Cały czas regularnie i aktywnie fotografuję, więc materiału mam aż nadto. Tymczasem życzę wszystkim wciąż obserwującym wesołych świąt.

#astronomia #astrofoto #fotografia #kosmos
namrab - Kompleks pyłów w Skorpionie i Wężowniku. Jeden z najbardziej fotogenicznych ...

źródło: 230523-scorpius-ophiuchus

Pobierz
  • 11
@namrab: nie wiem czy to wiesz czy zniszcze ci teraz zycie ale to nawet tak nie wygląda tylko to wizualizacja i dają takie ładne kolorki żeby sie te gazy odznaczały XD
  • 6
to wizualizacja i dają takie ładne kolorki żeby sie te gazy odznaczały

@Frygus96: Jaka wizualizacja? Kim są ci "oni"?
Zdjęcie jest mojego autorstwa, robione lustrzanką, z obróbką zachowującą naturalny balans bieli. Kolory są odpowiadające rzeczywistości - czerwony to emisje wodoru (linia H-alfa, 656 nm), żółty i niebieski to mgławice refleksyjne odpowiadające temperaturze barwowej oświetlających ich gwiazd. Ciemniejsze brunatne rejony to pył międzygwiezdny oświetlany przez łączne światło naszej galaktyki albo zasłaniający gwiazdy
namrab - > to wizualizacja i dają takie ładne kolorki żeby sie te gazy odznaczały
@Fr...

źródło: rocc-raw

Pobierz
@namrab: czyli mi zniszczyles zycie ty bo kiedys czytalem gdzies ze te zdjecia nie oddają rzeczywistego wygladu tych obłoków chyba ze to tyczyło sie tego na ktore akurat patrzylem i cos zle zapamietalem. Ogolnie jaraja mnie te foty! Pozdro
@Frygus96: masz rację, tylko nie do końca wiesz o czym piszesz - w palecie barw kosmicznych teleskopów (HST, JWST) pod kanały fotografii R, G, B przypisuje się różne zakresy promieniowania - stąd te sztuczne kolory, o których mówisz. Namrab zdjęcia wykonuje w naturalnych kolorach z lustrzanki (RGB bez filtrów)