Wpis z mikrobloga

Ostatnio natrafiłem na kilka wątków na temat zawodówek i osób tam uczestniczących. Dzisiaj z kolei oglądałem film na kanale "Maciej Niemas" na YouTube, gdzie często pojawiają się wywiady z osobami bezdomnymi. Co zwróciło moją uwagę to właśnie to, że często rzeczą łącząco takie osoby jest właśnie wykształcenie zawodowe. Zacząłem zgłębiać temat i natrafiłem na "RAPORT NA TEMAT OSÓB BEZDOMNYCH" autorstwa Mariusza Baranowskiego (możecie sobie poszukać, z tego pochodzi wykres). Wynika z badania, że większość bezdomnych ma wykształcenie zawodowe. Na drugim miejscu jest podstawowe.

Zdanie na samym dole obrazka natomiast pochodzi ze strony rządowej gdzie badanie zostało przeprowadzone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jak do tych danych mają się wykopowe baśnie o wiejskich wygrywach zarobasach po zawodówce którzy śmieją się z wykształciuchów z biura?

Wołam @Eugeniusz_Zua specjalistę ds. wsi oraz @bojackHorsemanPatataj specjalistę ds. robolstwa
#przegryw #robpill #pracbaza #bezdomnosc #kolchoz #studbaza #pracait
BlackpillRAW - Ostatnio natrafiłem na kilka wątków na temat zawodówek i osób tam ucze...

źródło: bezdomni

Pobierz
  • 32
@BlackpillRAW Taka jest rzeczywistość do zawodówki chodzą niezbyt rozgarnięte małpy i wcale mi ich nie żal. Na wykopie piszą że elektryk po zawodówce zarabia trzy razy tyle co osoba po studiach xd, w rzeczywistości ten "elektryk" #!$%@? w kołchozie za minimalną a weekendy pije najtańszą wódkę z innymi małpami ze stada i nawet nie stara się poprawić sytuacji bo ma w głowie światopogląd robaka
@BlackpillRAW: o samych danych można powiedzieć tylko tyle, że jest między nimi jakaś korelacja. Np. taka, że do zawodówki częściej idą ludzie z najgorszych domów, nieporadni albo z bardzo niską samooceną. Te same cechy mogą być czynnikiem zwiększającym szansę na bezdomność. Niemniej, dane te nie są żadnym dowodem na to, że to pójście do zawodówki może jakkolwiek zwiększać szansę stania się bezdomnym, więc nie jest to skuteczny kontrargument na te historie
  • 8
@przegryw162cm @bojackHorsemanPatataj

Pamiętam swoje początki na rynku pracy z 10 lat temu i jakieś najgorsze zawody quasi-fizyczne tj. Kierowca, cieć itd. To była jakaś masakra i 3 świat. O współpracy z prymitywami nie wspomne bo to nawet w tym roku jeszcze mnie dotyczyło. Dostałem tak w kość, że zmusiło mnie to do poprawy sytuacji życiowej.

Teraz po miesiącu pracy zdalnej już nie chce nigdy pracować stacjonarnie. To jakby trochę emerytura już. 80%
@BlackpillRAW: Wydaje mi się również, że przeciętny uczeń liceum wygląda lepiej od przeciętnego ucznia technikum, o zawodówce nie wspominając. Jak idę koło liceum, to widzę głównie wysokich oskarków i dorodne julki. Z kolei koło szkół zawodowych widać głównie osoby z wyglądu poniżej przeciętnej, jak z memów o incelach. Oczywiście są wyjątki, ogólna tendencja taka jest.