Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W listopadzie 2022 kupiłem za 590k (9,5k za metr) wykończone 3-pokojowe mieszkanie z połowy lat 90 we Wrocławiu, wydałem 350k gotówki na wkład własny i wziąłem 240k kredytu na normalnych warunkach. W międzyczasie zrefinansowałem go na 6,8% i nadpłaciłem parenaście k. Spłacę go w pełni max. za 5 lat, odsetki za taki okres wyniosą ok. 50k, czyli koszt spłaconego mieszkania zamknie się w 650k. Mieszkanie w okolicach Corte Verona, czyli dojadę do rynku rowerem w 15 minut, a robotę mam 10 minut spacerem, zakupy - w okolicy jest wszystko. Jedyne co kupiłem z wyposażenia to biurko i telewizor, remont w tym kuchnia na wymiar była robiona po 2010, nic nie musiałem tu zmieniać.

Ceny od tego czasu tak wystrzeliły, że chyba dobrze że nie czekałem na bekę. Gdzie ja teraz za 590k czy nawet 650k znajdę we Wrocławiu wykończone 3 pokoje blisko centrum? Nawet gdybym czekał na bekę, to już nie było z czego wybierać, wiem bo co chwila przeglądałem oferty nawet po kupieniu mieszkania.

Żałuję tylko że wziąłem kredytu na stałych na początku pandemii, ale po prostu w trakcie covida skokowo mi wzrosły zarobki i praktycznie tylko przez ten okres zgromadziłem kapitał na wkład własny.

#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #kredyt2procent



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5