Wpis z mikrobloga

Podsumujmy:

https://rezydencjaliwska2.pl

cena w 2022 - sąsiedni budynek w pierwszym etapie, WYBUDOWANY, pół roku do oddania lokali - (segment 3pok < 60m^2): 9900zł za metr
cena w 2023, nowy etap, dziura w ziemi z dwuletnim terminem oczekiwania - ten sam segment: 15100 zł za metr

Skąd >50% wzrostu? Ano stąd, by za najmniejsze 3pok trzeba było zapłacić dokładnie 800k z miejscem postojowym. Cena dociągnięta do limitu beki na totalnego bezczela.

EFEKT:

Pomimo beki i szału nie ma większych sukcesów sprzedażowych.
(Rezerwację liczę jako niesprzedane):
Sprzedane:

parter: 3/18
1p: 4/19
2p: 5/22
3p: 5/22
4p: 9/22
5p: 11/22
6p: 8/22

W sumie sprzedanych: 45 / 147 (~30%).

gdzieś zgubiłem 3 lokale (powinno być 150), ale na bank są niesprzedane, bo zliczałem po sprzedanych na rysunku.

To, że sprzedali aż 30% dziury w ziemi po tak skandalicznej cenie i przy marży, która prawdopodobnie wynosi grubo ponad 50%, to dowód na to, jakim złem jest beka.

Ale też ciekawe, czy sprzedadzą bez beki cokolwiek w tej chorej cenie. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Będę obserwował z ciekawością.

#nieruchomosci
  • 30
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin nie wiem jak to działa ale u jednego developera oznaczali jako sprzedane gdy zrobiłeś rezerwacje. Dopiero przy rozpoczęciu budowy zgłaszali się, żebyś podpisał umowę developerska i wpłacił 20% - nagle wtedy mieszkania wracają jako dostępne
  • Odpowiedz
  • 1
@maryjuszpitagoras: U nich jest osobny kolor jak jest rezerwacja. OFC nie wiemy, czy te "sprzedane" naprawdę są sprzedane. Ktoś kupił układ typu 032 na 4p, więc wątpię, bo mając cały blok do dyspozycji, kto by wybrał taki kretyński układ?

No ale załóżmy, że to prawda i sprzedali te 45 na 150.

Na bece. Przy szale zakupowym. Oferując głównie popularne mieszkania 40-45m 2pok.

Coś mi się widzi, że jednak przesadzili ( ͡
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: nawet przed beką tak było niestety. Śledziłem np. inwestycje Skanska na Domaniewskiej. 2020 rok 11k - wydawało się drogo ( ͡° ͜ʖ ͡°) rok później 14k ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) obecnie 20k i sky is the limit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Trzeba było
  • Odpowiedz
@perfumowyswir ja brakuje ? Województwo mazowieckie to po za centrum Warszawy to
pola i łąki . Miejsca jest pod dostatkiem tylko trzeba infrastrukture budować.i plany zagospodarowania robić. To nie Hongkong żeby miejsca brakowało
  • Odpowiedz
@perfumowyswir: i Warszawa będzie 15 minutowa? XD Warszawa nie ma nic wspólnego z zachodnimi miastami pod kątem urbanistyki i pewnie rozleje się jeszcze bardziej. Pierwsze od czego trzeba zacząć to #!$%@? ogródków działkowych poza miasto. Jak faktycznie domknąć CPK to likwidacja Okęcia byłaby możliwa i uwolnienie ogromnego terenu pod zabudowę.
  • Odpowiedz
  • 2
@Sabarolus: zgadzam się z ogródkami, niesamowite, że ROD w ogóle jeszcze istnieją.

Utrata Okęcia zaboli jednak mieszkańców miasta, którzy często latają i obniży rangę mordoru.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: ogródki niech biorą. Ale od Okęcia to ręce precz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z reszta w końcu maja położyć tory kolejowe pod Modlin więc będzie można tanie linie przerzucić tam. Tak latałem z Modlina, tak uwielbiam chodzi w zimie po płycie pomiędzy samolotami ;) Ale wole to niż dojeżdżać 100km dalej w jakieś pustkowie na mitycznego Misia CPK
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: piękne miejsce ;) pamietam z młodości ze to było siedlisko meneli, tory kolejowe, zero sklepów, infrastruktury, bliskość cmentarza i inne atrakcje. 15k m2 - chyba kogoś pogrzało.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: sprzedadzą, sprzedadzą nie bój się. Dadzą sobie radę. Już im się pewnie zwróciła inwestycja, albo za chwilę, a reszta to zysk. Niestety ja nie wierzę w jakiekolwiek spadki cen
  • Odpowiedz
@chaosrising: Modlin nie ma warunków na to aby obsługiwać dużo lotów. Choćby prozaiczny powód - bardzo dużo dni z mgła w ciągu roku. Jeżeli Warszawa ma się rozwijać to obecna lokalizacja lotniska jest do dupy i ogranicza rozwój. Lotnisko już teraz płaci horrendalne odszkodowania za hałas + masz zakaz lotów w nocy. Na argument pt. ci którzy tam kupowali wiedzieli na co się piszą odpowiadam tak - gdyby wszyscy tak myśleli
  • Odpowiedz