Wpis z mikrobloga

NR 68 #serialseries
LISTA SERIALI

Ozark

Twórcy: Bill Dubuque, Mark Williams
IMDb: 8.5/10
https://www.imdb.com/title/tt5071412/
https://upflix.pl/serial/zobacz/ozark-2018
Gatunek: kryminał, dramat, thriller

Historia w której głowa rodziny - doradca finansowy - przenosi się z żoną i dziećmi z Chicago w góry Ozark gdzie życie płynie w letnim sezonie, ściągając turystów i właścicieli domków letniskowych. Dziwne miejsce do robienia interesów chyba, że zakładasz pralnię pieniędzy dla mafii…

Czy Polecam? Tak. Jest to dość mroczna opowieść, gdzie stawką jest życie bliskich. Cztery sezony i 44 odcinki.
WLADCA_MALP - NR 68 #serialseries 
LISTA SERIALI

Ozark

Twórcy: Bill Dubuque, Mark W...

źródło: ozark

Pobierz
  • 43
@WLADCA_MALP: Dobry serial, choć miał swoje momenty, gdzie był lekko naciągany i miejscami lekko się dłużył. W sumie podobny do Breaking Bad. Nie nazwałbym go "popłucznami" jak kolega wyżej, Breaking Bad też nie było aż tak wybitne jak ludzie pamiętają i miało gorsze momenty.
Jak dla mnie chyba najdziwniejsze było to, że niby potężne organizacje przestępcze załatwiały porachunki jakimiś pojedynczymi gorylami, a nawet osobiście przez swoich szefów. Z czasem widz zadawał
@Duszqable: Ja rozumiem, że miały. Skyler taka miała być i zagrała to świetnie. Natomiast ta franca Wendy to zwyczajnie w 3 i 4 sezonie to już robiła kompletnie odklejone rzeczy.

Tam czasem nie było kompletnie logiki w jej działaniach. Rozumiem, że miała irytować, ale w paru momentach to irytowała, że stawała się z niby inteligentnej i przebiegłej kompletnie odklejoną francą. Tak naprawdę od początku człowiek do niej sympatii nie miał. U
@Kaczorra: @WLADCA_MALP Świetny, naprawdę świetny! Uwielbiam sposób gry tej małej pyskatej, jej wieczny grymas na twarzy, szklące się oczy itd. I bardzo zgrabne granie brakami happyendów. Tylko końcówka była dziwna, tj. była to wersja, której widz się spodziewał, a zwykle dostawaliśmy strzał z niespodziewanej strony, więc taki mały niedosyt, że nie #!$%@?ło się coś bardziej spektakularnego. Ale zdecydowanie jeden z moich ulubionych seriali ever, zwłaszcza sposób zawiązania akcji jest mistrzowski.
@WLADCA_MALP
Serial strasznie nierówny. Fenomen Breaking Bad polegał na tym, że przez 5 sezonów wskazałbym może kilka nudnych odcinków które nie odbierają chęci do oglądania bo nie następują po sobie.
W Ozark pół sezonu balansujesz na granicy "oglądać dalej czy odłożyć na bok" jak to przetrwasz to raczej ci to serial wynagradza lepszą połowa sezonu czy kilkoma dobrymi odcinkami.
Jako, że obejrzałem cały serial to mimo wszystko cała historia taka sobie. Odkryciem
@Darth_Gohan:

Tam czasem nie było kompletnie logiki w jej działaniach


To jest akurat bardzo autentyczne xD

Bywa tak, że inteligentne kobiety robią totalnie odklejone rzeczy
Jak ktoś jest inteligentny to nie znaczy, że nie robi głupich rzeczy, ludzie tacy są.
@Duszqable: Ja to rozumiem jak najbardziej, że emocje często biorą górę. Widać to nawet w końcu u jej męża.

Tylko, że ona w wielu momentach po prostu się mota na tym ekranie. Ja rozumiem przeskoki przez emocje, ale w paru momentach no nie mogłem zrozumieć jak w dwie sekundy kompletnie jej się przepalają styki. Dla mnie w paru momentach ten przeskok po prostu jest kompletnie odklejony od jej postaci i jest,
Dla mnie kompletna porażka, bez ładu i składu. No naprawdę nie wiem kto daje takie wysokie oceny i za co.


@Towarzysz_Szmaciak: Dokładnie. Kalka wszystkich innych produkcji wrzucona do jednego wora. Serial dla kogoś, kto spał pod kamieniem przez ostatnie 15lat, więc pewnie stąd te noty
@Sierzant_Cruchot: Na Netflixie jest na pewno dostępny.

@Duszqable Wiesz jak jest z opinią, każdy ma swoją. Możesz mieć zupełnie inne odczucia. Przez większość czasu rozumiałem jej motywy i dlaczego to odwala i rzuca kij w szprychy własnemu mężowi. Natomiast w 3 i przede wszystkim 4 seoznie parę razy to stwierdziłem, że to jest już spora przeginka co ona odwala i naprawdę nie mogę znaleźć dla niej wytłumaczenia jej zachowania.

Pozostaje mi
@lab_rat hmm, może troszkę z innej epoki, ale "Peaky Blinders", zwłaszcza od trzeciego sezonu, ma podobną atmosferę. "Dark" też bym do takiego zaliczył, choć to oczywiście fantastyka, ale klimat też bardzo mroczny.
@Duszqable @Darth_Gohan: Ostatnio zrobiłem powtórkę BB.

I serial nadal zachwyca. Choć no ma słabsze momenty czy nudne odcinki.
Ale super się go ogląda jednym ciągiem, na przestrzeni kilku tygodni, a nie jak kiedyś prze kilka lat.
A przecież całą akcja serialu zamyka się w ok. rok.

I człowiek starszy trochę jest. To powiem szczerze, że nawet przez chwilę mnie Skyler nie #!$%@?ła.
Je zachowania były bardzo sensowne. Sam teraz myślę, że