Wpis z mikrobloga

NR 68 #serialseries
LISTA SERIALI

Ozark

Twórcy: Bill Dubuque, Mark Williams
IMDb: 8.5/10
https://www.imdb.com/title/tt5071412/
https://upflix.pl/serial/zobacz/ozark-2018
Gatunek: kryminał, dramat, thriller

Historia w której głowa rodziny - doradca finansowy - przenosi się z żoną i dziećmi z Chicago w góry Ozark gdzie życie płynie w letnim sezonie, ściągając turystów i właścicieli domków letniskowych. Dziwne miejsce do robienia interesów chyba, że zakładasz pralnię pieniędzy dla mafii…

Czy Polecam? Tak. Jest to dość mroczna opowieść, gdzie stawką jest życie bliskich. Cztery sezony i 44 odcinki.
WLADCA_MALP - NR 68 #serialseries 
LISTA SERIALI

Ozark

Twórcy: Bill Dubuque, Mark W...

źródło: ozark

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP Topowy serial. Są zwroty akcji, chce się czekać na kolejny odcinek. Występuje minimalne przedłużanie, ale to w każdym serialu +4 sezony. Jak ktoś lubi kryminalne, małe zagadki, nie wyjaśnione do końca sytuację, perypetie bohaterów, i główny wątek lranai pieniędzy, to polecam.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP niedawno obejrzałem, "mroczny" to bardzo dobre określenie. Świetny serial, świetne postacie, co jeden to większy psychol ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie jestem tylko fanem zakończenia, a dokładnie to tego co zrobiła Camila wiadomo komu, no ale to serial, w którym mało co idzie tak jak powinno i mało w nim happy endów. Też bardzo polecam, ale trzeba być gotowym na mocne i momentami dość brudne kino.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: zostawiłem po 2 sezonach. Pierwszy sezon bardzo mi się podobał, ale pamiętam, że zirytowała mnie końcówka 2 drugiego sezonu (oglądałem na bieżąco przy premierach), więc kiedy wyszedł trzeci sezon to serial poszedł na półeczkę "na kiedyś". Może kiedyś wrócę.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: 1 sezon top. 2 sezon już coś ciut gorzej. 3 to niby był dalej dobry, ale nie było to samo. 4 to już dla mnie był lekki dramat, a sama końcówka nie wynagrodziła czekania na dokończenie całości.

Zona głównego bohatera irytowała mnie chyba równie mocno jak żona Waltera z Breaking Bad, jak nie bardziej.
  • Odpowiedz
  • 5
@greenwarrior: to zaczynasz mieć problem, bo współczesny świat tak mocno pobudza, że dłuższe sceny które tego wymagają zaczynają nużyć. Jesteśmy przebodzcowani. Zalecam spacery po lesie i zero tik-toka
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: słaby serial. Tzn pierwszy sezon był ok, ale nie mieli zupełnie pomysłu na kolejne. Kolejne sezony to walka z utrzymaniem uwagi widza powtarzając ten sam schemat z poprzedniego sezonu tylko mocno rozwodniony, zupełnie bez głębi. W sumie najciekawsze w 1 sezonie było to, że każdy z rodziny miał swoją historie, ta wielowatkowosc. Z czasem wszyacy przeszli na rekwizyty z tła.
  • Odpowiedz
Serial taki że na początku naprawdę próbujesz go lubić i nawet się udaje. Potem jest coraz ciężej i okazuje się że takie samo gówno jak cała reszta masowej produkcji kału z holyłud. 3-4/10 za wysiłek.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Ja się chyba odbiłem po pierwszym albo drugim odcinku bo wolę seriale których scenariusze mogą coś mieć wspólnego z rzeczywistością. A tam dało się wyczuć że scenarzyści prowokują zwroty akcji poprzez głupie zachowanie bohaterów, jak ta sytuacje gdzie uciekali przed kartelem, zostawili kupę kasy w hotelu motelowym i poszli gdzieś się przejść czy coś.
  • Odpowiedz