Wpis z mikrobloga

@Kruszyn99 nie masz jakiegoś sklepu z odzieżą w okolicy? Nie polecam kupowania kasku bez przymierzenia przez internet. Ja zanim kupiłem dla siebie to musiałem przymierzyć kaski kilku różnych marek żeby dopasować coś do swojej głowy.
@Kruszyn99: pamiętaj, że dobrze dobrany kask nie może wchodzić bez żadnego problemu, bo to wnętrze się potem wyrobi i będzie latać jak Popiełuszko po bagażniku. Dobrze dobrany kask, to taki który wchodzi z bardzo dużym oporem, jak Ci dociska policzki to nie panikuj, wyrobi się. Za to jeżeli ciśnie Ci skronie albo czubek głowy, to znaczy że jest zbyt ciasny. Po jakimś czasie różnica jest taka, że ruch głową podczas jazdy
@Kruszyn99: też odradzam kupowanie kasku tylko po rozmiarze. Pamiętaj, obwód głowy to jedno ale kształt też ma znaczenie( ͡° ͜ʖ ͡°). Chodzi mi o to, że możesz mieć bardziej eliptyczny przekrój głowy albo bardziej okrągły a jak się okazuje są różne kształty kasków. Np w europie statystycznie większość osób ma średnio eliptyczną głowę i dlatego na rynku europejskim większość kasków jest właśnie średnio eliptyczna. Ale może tak
@Kruszyn99: raczej tak, chociaż nie myślałeś o jakimś markowym kasku w tym budżecie? LS2 to niższa półka, w tej cenie możesz upolować jakiegoś HJC, który jest o klasę wyżej.