Wpis z mikrobloga

@Kalifat: pytam z ciekawosci, z jakich opcji korzystasz ze tyle razy wchodzisz w ustawienia? Pytam oczywiscie o codzienne uzytkowanie, nie np. testowanie apek w pracy - ja uzywam sprzetu apple od ponad 10 lat i szczerze to w ustawienia klikam moze z 5 razy w roku jak mi sie internet domowy wywali i musze hotspot odpalic.
@lubie-sernik: Najlepsze w ajfonach jest kompatybilność z mackiem, zegarkiem i całym tym sprzętem Apple. Jeden klik i masz zdjęcia z telefonu od razu u siebie na kompie, robisz notatkę na lapku, od razu też pojawia się w telefonie, wkładasz słuchawki do ucha siadając do kompa to podłącza je automatycznie do kompa itd. Jak masz kilka sprzętów od nich to mega ułatwia życie.

A samo użytkowanie wg mnie dla normalnego usera nie
Jeśli korzystałeś z biedafonów to na pewno iPhone będzie się wydawał super. Ja próbowałem z Galaxy S9 na iPhone 11, nie dałem rady. Potem z Folda 2 na iPhone 14, nie dałem rady. Obecnie siedzę na Fold 5. Moja różowa miała iphone od czasów 6S, skończyła na 12, obecnie Fold 4. Bardzo szybko się przestawiła i do iP już by nie wróciła.

Mam cały czas iPada jako drugi tablet (jako pierwszy Tab
[...] jest wiele skrótów zawsze pod palcem gdzie w ios trzeba zawsze wchodzić w ustawienia telefonu( ͠° °). No i ustawień dźwięku do tej pory nie ogarnąłem, jest to dla mnie zupełna abstrakcja, nie da się regulować głośności powiadomień niezależnie od głośności dzwonka. Można się przyzwyczaić do wszystkiego, system ma parę fajnych ficzerów ale i też są rozwiązania zupełnie absurdalne i nielogiczne względem androida.


@
@good ustawianie głośności od dzwonka i powiadomień, bo na przyciski domyślnie mam ustawione multimedia
No i zmiana kolorów systemu na czarno-białe, to akurat moje osobiste zboczenie xD. W poprzednim telefonie miałem od tego skrót w belce na górze
Wszyscy sobie chwalą


@zalozylemkonto: nie wszyscy, mi zabrakło apek których uzywałem na andku z f-droida, nie mogłem po usb kamery odpalić, i trochę takich małych różnic w interfejsie zabrakło do samodzielnego ustawienia, pasowało mi w andku to ze wszystko da się ustawić. Przyznam że ciężko też było sie odnaleźć po przesiadce z xiaomi na soft samsunga, mega irytujący jest i chętnie wrócę do #siaomilepsze jak dadzą jakieś sensowne telefony.
@lubie-sernik: zamów sobie po prostu przez neta i potestuj 14 dni. Ja tak zrobiłem z 13 pro max i s22 ultra, wygrał android bezapelacyjnie jeśli chodzi o ergonomie używanie i możliwości ustawienia telefonu pod siebie
@Maciek-z-Krakowa kilka razy do roku zdarzy mi się czekać na ważny telefon w środku nocy. Ostatnio właśnie miałem taką sytuację, chciałem się przespać w międzyczasie ale nie mogłem przez przychodzące powiadomienia. Musiałem ustawiać tryb "Do Not Disturb" i wybrać kontakty, które mogą się do mnie dodzwonić. W androidzie dwa kliknięcia, w ios musiałem szukać info w internecie jak to obejść.

Ta opcja z zegarkiem wydaje się kusząca, poszukam info czy nada się
@Kliko:
W ustawieniach androida jest coś takiego jak domyślne aplikacje. Obejmują między innymi przeglądarkę internetową, klawiaturę czy właśnie youtube'a. Jak nie umiałeś ustawić jaka aplikacja co otwiera przy pierwszym przechwyceniu linka np. do youtube'a (wyskakuje wtedy takie okienko z pytaniem) to tam to można sobie przestawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)- Poza tym mając #revanced po prostu wyłączasz domyślną aplikację youtube ¯\(ツ)/¯ Używam
@lubie-sernik początki bolesne przez brak klawisza do cofania co nawet teraz czasem #!$%@? jak operujesz jedną ręką. No i trzeba zaakceptować #!$%@? utrudnienie wyłączania GPS, BT czy WiFi bo z rozwijanego paska tylko rozłączasz się z urządzeniem a czasami chciałbym żeby bateria dłużej żyła gdy nie mam możliwości podładowania.
@lubie-sernik: ja sie przesiadlem w tym roku, nie powiem pierwsze wrażenie #!$%@?, troche sie motalem(wiecej sie macha paluchami po ekranie, w sensie nie ma zadnych przycisków typu wstecz czy cos(tylko gdy jestes w ustawieniach jest taka ikonka do cofniecia w lewym gornym rogu), a tako potem to bajka. iOS szybko mi się spodobał, jakiś tydzień temu używałem androida na telefonie mojej babci i powiem, że nie wróciłbym do androida.