Wpis z mikrobloga

Potrzebuję zmienić telefon i zastanawiam się na iPhone 15 pro 128. Mam jedynie obawę przed tym, że ciężko mi będzie przerzucić się z Anrdoida na IOS.

Mieliście problem po wielu latach używania Androida na przejście na IOS?

#ios #iphone #android #smartfon
  • 107
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@lubie-sernik miesiąc temu miałem ten sam dylemat, robiłem duży risercz i jednak zostałem przy andku konkretnie s23 ultra. Wydaje mi się że ajfonem najbardziej zachwycają się ludzie którzy wcześniej siedzieli na jakichś gówno androidach za 1000zł i nagle wydaje im się ze ajfon to jest jakość nie osiągalna dla androida. Nie wiem zawsze kupowałem flagowce ajfon niczym nie zachwyca a jak widzę ten dynamic Island to nawet mnie odrzuca. Ludzie piszą
  • Odpowiedz
Cale zycie na androidzie, na ios przesiadlem sie bezproblemowo trzy lata temu.W zyciu nie wroce na andka-wieszajace sie kiepsko dzialajace gowno:) Na poczatku roku wymienialismy telefony z moja kobieta, ona wziela najnowszego samsunga a ja 15pro, ani razu nawet swojego nie resetowalem , telefon mojej kobiety lezy wlasnie na serwisie. Kto psioczy na iphony to zwykly biedak ktory, nigdy takiego telefonu nie mial:).
  • Odpowiedz
@lubie-sernik: Zależy jak z resztą ekosystemu. Jeżeli posiadasz jakiś tablet, tv, smartwatch z androidem to ja bym został z androidem.
Swoją przygodę zacząłem od macbooka (do przeglądania internetu spoko, ale dużo programów których używam na windowsie nie ma na macos, postawienie wirtualnej maszyny tez problematyczne bo inna architektura i niektóre apki przez to nie działają, na duży plus bateria i sama płynność systemu), co do telefonu to po pół roku
  • Odpowiedz
@lubie-sernik właśnie kilka dni temu stałem przed podobnym dylematem. Dla mnie ten iPhone jest też wyrazem pewnego prestizu. No nie oszukujmy się, to są obecnie najdroższe telefony na rynku i wiele ludzi rozpoznaje je od razu. Większość osób jak powiesz "najnowszy ajfon" to mówi uuuu na bogato.
Oczywiście w grę wchodzi też wydajność i aparat, stabilność, środowisko itd.

Więc kupiłem 15 pro.
W pracy dość często jeżdżę autem.
No i jak się okazało, że najbardziej wydajny smartfon świata nie jest w stanie na jednym ekranie otworzyć mapy + dymku messengera + w małym okienku YouTube żeby posłuchać transmisji Sejmu tylko musisz to wszystko otwierać osobno i skakać między aplikacjami to spakowałem to gówno i odesłałem do sklepu xD Tzn telefon pewnie uciągnąłby to bez problemu ale system tego nie umie xD mój dotychczasowy Huawei z 2018 robi to bez problemu, a iPhone w wersji Pro nie bo nie i koniec
  • Odpowiedz
No i przygotuj się że na większość pytań typu "jak zrobić prostą rzecz z andka na iphone?" główną odpowiedzią będzie "Nie da się ".


M@fishery: try me. W 99% się da ale często jest to jakieś dziwne powalone zaklęcie gestów albo dedykowana apka xd
  • Odpowiedz
@wojtek_bez_portek: i widzisz, Google Cię w uja zrobiło i wróciłeś do nich :D iPhone zdaje się, że sobie radzi z nawigacją, jakimś playerem i messengerem. Nawi najlepiej domyślna, to np skręty będą się pokazywać jako powiadomieni z góry, wiadomości normalnie na ekranie i YT w małym oknie, uwaga: jak sobie kupisz PREMIUM :D nie ma tu nic do rzeczy iOS, pazerne Google zabrało PiP :/
  • Odpowiedz
@nandrolone podpowiedź do czego w praktyce może przydać się dzielenie okien w Androidzie?
Pytam poważnie, nie smieszkuje.
Wiem, że w Android jest taki mechanizm i wiem jak się dzieli okna, ale, jak dotąd, nie znalazłem zastosowania dla tego ficzera.
  • Odpowiedz
@DejwiD obawiam się, że to nie jest kwestia tylko aplikacji Google.
Jak wystawiam faktury, a robię to na telefonie, to otwieram sobie na pełnym ekranie Excela, w małym oknie program do faktur a jeszcze w pływającym okienku kalkulator.
Wszystko to mogę sobie zmniejszyć albo zwiększyć albo zminimalizować i cały czas mieć na ekranie.
Na iosie pewnie też bym te faktury zrobił ale żonglowanie tymi otwartymi oknami byłoby udręka.
  • Odpowiedz
@lubie-sernik: iOS jest dziwny, ale mam ponad dwa lata po wielu latach Androida i kolejny też będzie iPhone. Jak się przyzwyczaisz to jest to bardzo fajny system

Pierwszy raz po 2 latach wymiana telefonu nie jest konieczna z powodów lagowania czy zacięć a jedynie baterii słabszej czy chęci posiadania nowej zabawki
  • Odpowiedz
@zalozylemkonto: dual sim działa bardzo dobrze, tylko że musisz mieć esim. Możesz mieć dwie esim jednocześnie lub fizyczną kartę i eSIM. Ustawiasz która karta ma być domyślna do danych zadań jak dane czy połączenia. Jedyny minus z tym to taki, że nie ma opcji aby przed każdym połączeniem pytał z której ma dzwonić. Możesz przypisać do kontaktu nr z którego dzwonisz lub wybrać ze dla danego kontaktu dzwonisz z ostatniej
  • Odpowiedz
@3nter: moje dwa ostatnie telefony przed iPhone to oneplus 7t i sony Xperia xz2- kupiona na premierę więc telefony całkiem mocne w swoim czasie a nawet można powiedzieć flagowe i tak uważam że iPhone działa lepiej.
  • Odpowiedz
@lubie-sernik: ios i android jest jak wybór między automatem a manualem. Oba mają swoje wady i zalety oraz swoich zwolenników. Ios jest bardziej bezobslugowy, ale android daje więcej możliwości.
  • Odpowiedz