Wpis z mikrobloga

@lubie-sernik: Nie popełniaj tego błędu xD Zamiast 15 pro, kup Galaxy S23 za połowę ceny 15 pro. iPhone to przereklamowany szmelc. Na prawdę nie rozumiem czemu ludzie tak chwalą te iPhony. Ani to dobre, ani śwarne a jakie drogie j...e! XD Nie da się tego używać. Upośledzone gesty, upośledzona klawiatura, ustawienia rozrzucone w różnych dziwnych miejscach. A ta niezawodność i stabilność ios to też śmiechu warte. Przez 2 tygodnie z iPhone
@lubie-sernik, pppiotr: Przesiadłem się na IOS rok temu. Wcześniej miałem Samsunga S23+, był gorszy w porównaniu do Iphone'a 14 pro max moim zdaniem.
Samsung - ładowanie codziennie, Iphone co 2-3 dni przy takim samym użytkowaniu. Przesiadka na IOS szybka i bezproblemowa, system bardziej intuicyjny, działa płynniej niż Samsung, mimo, że teoretycznie Samsung miał hardware w miarę topowy to sam system i aplikacje zwyczajnie działały gorzej niż na IP. Na Samsungu co
@Keczupikczu:

O lewych klientach #youtube typu #revanced oczywiście mogą zapomnieć. Jest tam jakiś odpowiednik, ale bez możliwości zalogowania i synchronizacji ¯\(ツ)/¯


Bzdura. Mało tego, ten odpowiednik działa nawet lepiej niż mi działał na Androidzie, bo odpala się nawet gdy jakaś apka próbuje odpalić filmik na youtube, podczas gdy revanced na andku odpalał zwykłego youtuba.
@lubie-sernik: Zależne dość mocno od człowieka. Ja parę lat temu przerzuciłem się z Androida na iOS, po 2 latach postanowiłem spróbować wrócić do Androida kupując bardzo zachwalanego Pixela 7 Pro i wiesz co... Nie jest źle. Jednak nadal najbardziej ubolewam za brakiem Continuity, Handoff oraz AirDrop przez co prawdopodobnie moim następnym telefonem będzie ponownie iPhone.
@lubie-sernik: w tym roku przerzuciłem się na 14+, bo mi mój poco zdechł. Pierwszy dzień był dziwny (brak przycisków, obsługa za pomocą gestów, które da strasznie intuicyjne i na dłuższą metę wygodniejsze). Jedna z rzeczy, która mnie denerwowała była klawiatura - którą już poprawili i wygląda jak na androidzie. Ogółem wszystko sprawia wrażenie, że działa szybciej i płynie. Póki co, nie widzę opcji powrotu do androida, po mojej zmianie jeszcze 2
@LegoBatmanRules: Ja mam miesiąc S23. Najlepszy telefon jaki miałem. Bateria na 1,5 dnia. Zero lagów interfejsu. Zdjęcia spoko chociaż pewnie Pixel zrobi lepsze :-) No za bardzo nie ma do czego się przyczepić i udało się go kupić ze zniżkami i oddaniem starego telefonu za 2500 zł.
@lubie-sernik: zalezy co dokladnie robiez na tel. Jak nie jestes jakims strasznym power userem to powinines byc zadowolony.

Ani jeden ani drugi system nie jest jakis super zajebisty. Do windowsPhone startu nawet nie maja.

Glowna zaleta iphona to niezla bateria polaczona z malym rozmiarem dobrym aparatem i szybkoscia dzialania. Dokladnie tego mi bylo trzeba wiec korzystam z iphona. Jakby ktos mi dal jakiegos pixela to przyzwyczailbym sie w pare dni
@zalozylemkonto: trochę gorzej dual sim jak dla mnie działa na iOS względem Androida, korzystałem tu i tu.
Masz takie prostokąty małe z “nr g” oraz “nr f”, i wszędzie to widzisz więc to jest czytelne. Ale jak do kogoś dzwonisz zawsze z głównego numeru to potem przestawić to na główny jest ciężko, na Androidzie po prostu masz 2 słuchawki z numerami, a przynajmniej tak miałem na Samsungu/Huawei/Xiaomi.
Przestawienie internetu na drugi
@zalozylemkonto wlasnie dolozylem sobie e-sim do istniejacej karty…. I na razie jest mi z tym zle. Ogolnie IOS jest (dla mnie) 10x lepszy niz android, ale akurat e-sim ssie. Choc nie wiem, czy wypok to miejsce by pisac wiecej
@lubie-sernik: To wszystko zależy od preferencji, ja miałem i iphony i inne z antkiem, dla mnie android jest kiepski i nieintuicyjny, wolę ios, ale moja żona podobnie miała iphony i androidy, ona woli androidy, znaczy wiem że w jej przypadku to bardziej takie podejście fanboja, bo ma trochę tak jeszcze z młodości że jest uprzedzona do iphone :D no ale twierdzi że dla niej ios jest nieintuicyjny.

Miałem też kiedyś windowsphone,
Miałem Ip12 dwa lata i wróciłem do andka. Bdb aparat, super face id, ale jakiś ten system ograniczony (a nie jestem jakiś power userem). Do tego mega wolne ładowanie mnie irytowało. Ogólnie dobry telefon ale nic wow jak na te czasy.
Może trochę nie na temat napiszę, ale nie wyszukiwało pliku przez bluetooth z telefonu android na laptopie z systemem OSX. Mógłbym pewnie poszukać aplikacji w appstore i to obejść, ale wysłałem plik przez hosting. Możliwe że w drugą stronę telefon IOS na windosie też będzie sprawiać problemy.
@lubie-sernik: Absurd twojego pytania jest w tym, że nie tylko mamy koniec 2023 roku i wciąż dostatecznie cywilizowaną sytuację gospodarczą, ale też że podobnie jak reszta androidziarzy (biednych umysłowo) nie kupiłeś wczesniej nawet najtańszego SE, nawet z najczystszej ciekawości i dla rozrywki, byleby ogarnać o co z iOS chodzi, czemu ta firma robi takie kokosy, czemu łebskie głowy tak świecą jabłkiem, bynajmniej nie z chęci lansu. Za to pytasz wszystkich jakie