Wpis z mikrobloga

@lubie-sernik przeszedłem we wrześniu z p30, wcześniej całe życie na androidzie i tak jest kilka rzeczy które wymagają przyzwyczajenia. System powiadomień, to jak działają ustawienia, niekonfigurowana klawiatura… ale są też plusy: Face ID działa super i bezbłędnie, haptyka, to jak trzyma aplikację w pamięci. Ogólnie to kiedyś być może była wódka różnica między iOS a android ale w tym momencie jeżeli cieszy o obsługę to oba systemy się do siebie upodobniły.
@lubie-sernik

niby tak ale jak szukam opinii w necie to np. na Pepperze pod okazjami z iPhone 15 widzę komentarze, że ktoś od dwóch lat nie może się przyzwyczaić do iOSa


Zasadniczo więcej ludzi niezadowolonych wyraża swoje opinie komentując. Zadowoleni siedzą raczej cicho jeśli nie da wywołani do tablicy.
10 lat korzystałem z androida (Samsung, oneplus). Przeniosłem się na ios rok temu i nie planuję wracać. Ios to nie jest system idealny
@lubie-sernik
Byłem użytkownikiem Androida od zawsze, a na dodatek hejterem iPhona (bije się w pierś do dziś). Jeden z moich koleżków kupił sobie nowego iPhona i sprzedawał starego, i podczas imprezy zaproponował, że mi go sprzeda za pół ceny i będę mógł go sprzedać, ale pod warunkiem, ze 2 tygodnie będę użytkował. Zgodziłem się. Na początku ciężko było mi się przyzwyczaić, denerwował mnie ten system, ale po paru dniach zaczynałem się przyzwyczajać,
@lubie-sernik jeżeli lubisz (słowo klucz) pogrzebać co jakiś czas w ustawieniach telefonu, coś zmienić, coś przestawić - to zostań na androidzie. Natomiast jeżeli zależy Ci na tym, żeby wyjąć go z pudełka i używać, a wszelkie ustawienia dla Ciebie to czarna magia to bierz iPhone.

Całe życie android, w robocie dostałem 13pro, więc myślę dam mu szanse i przerzuciłem się na iPhone także z prywatną kartą, wytrzymałem 3 miesiące i jednak noszę
@lubie-sernik:
W pracy używam Iphone'a, bo wszyscy używają ( ͡° ʖ̯ ͡°). Pomijając #!$%@?ą nawigację i menu ustawień (wszystko #!$%@? w jeden worek) #ios ma #!$%@? nawet wybieranie numeru telefonu xD. Kompletnie nie znając tego systemu zadałem pytanie wieloletnim fanatykom w pracy:
- Jak się włącza sugerowanie numeru telefonu?
- Jak to sugerowanie?
- No wiecie. Dopisywanie numeru w czasie wybierania. Informacja kiedy dzwoniono z tego lub
Mam jedynie obawę przed tym, że ciężko mi będzie przerzucić się z Anrdoida na IOS


@lubie-sernik: the only way to do it, is to fuckin do it - jak to pewien youtuber powiedział. Nie ma się czego obawiać bo to jedynie software w komórce, podejdzie git, nie podejdzie to nie koniec świata i sobie wracasz
@lubie-sernik: Zrobilem w tym roku przesiadke z androida na ipada air 5 +pro max 15+series 9 i jestem bardzo zadowolony. Do androida nie wroce. Tylko apple jak to apple - jak robisz przesiadke to z calym sprzetem. Ale ja nigdy nie grzebalem specjalnie w ustawieniach androida, nie potrzebuje jakiegos fancy softu ani wyspecjalizowanych opcji. Ot, telefon ma miec podstawowe funkcje przenosnego komputera i byc telefonem.

@lubie-sernik: Zależy jak korzystasz z telefonu. Ja w pracy mam zarówno Andka jak i Apple. Apple jest dla ludzi którzy chcą żeby po prostu działało, nic nie konfigurują, nie zmieniają. Andek jest dla tych co potrzebują więcej wolności.

Mimo wielu lat pracy z iOS, ten system niezmiennie mnie wkurza, zdecydowanie wolę Andka. Ale mam wielu znajomych którzy sobie chwalą przesiadkę na Apple. Zwłaszcza jak mają MacBooka i iPada do kompletu, wtedy