Wpis z mikrobloga

Komuniści:
Zapewnili każdemu obywatelowi dach nad głową w zacofanym (przez tą mityczną narodową "inteligencje") postfeudalnym państwie odbudowującym się dosłownie od gruzów po wielkiej wojnie.

Polska za kapitalistów:
Otrzymałeś "wolność" w postaci możliwości założenia na siebie na 30 lat łańcucha tylko po to byś miał gdzie odpocząć po wielogodzinnej harówie w januszowym kołchozie.

Neoliberałowie są jeszcze gorsi niż "bolszewicka zaraza".

#antykapitalizm #mieszkanie #nieruchomosci #bekazprawakow #bekazlibka #bekazkonfederacji
Pobierz miku555 - Komuniści:
Zapewnili każdemu obywatelowi dach nad głową w zacofanym (przez ...
źródło: comment_166426970526zpAzxBwVkr7JyqBx96qW
  • 45
Zapewnili każdemu obywatelowi dach nad głową w zacofanym (przez tą mityczną narodową "inteligencje") postfeudalnym państwie odbudowującym się dosłownie od gruzów po wielkiej wojnie.


@miku555: nie no spoko, tylko powątpiewam, czy było to warte dyktatury monopartyjnej, masowych mordów i wysiedleń, wszechobecnej inwigilacji, cenzury w mediach i służalności wobec rosji.
Ten wpis jasno pokazuje jak liberałowie i neoliberałowie z wykopu nie mają kompletnie żadnego pomysłu na sensowną politykę mieszkaniową więc ich jedynym argumentem jest odnoszenie się do komuny i ciągłe #!$%@? jak to za komuny było gorzej. Zero pomysłów, zero planów, komuna zła rerere a jak komuna zła to znaczy że teraz jest już dobrze i cyk pora na CSa
@Zaqwsxe: budujemy obecnie najwiecej w Europie a odnoszenie do komuny wynika z przeciez tego co napisal autor - bo mialo byc tam super a bylo gorzej niz wszedzie indziej lacznie z innymi krajami wschodu https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najwiecej-mieszkan-w-Europie-buduje-sie-w-Polsce-8163520.html
Dobrym pomyslem moze byc wskrzeszenie spoldzielni tak jak mialy dzialac przed doslownie sama wojna , zanim zamordowala je komuna. Zmieniono wtedy prawo na bardziej im sprzyjajace ale nie zdarzyly sie rozwinac
Komuniści:

Zapewnili każdemu obywatelowi dach nad głową


@miku555: xD takie bzdury sobie powtarzacie na sklotach? xD

To bez sensu gierek budowal te mieszkania 30 lat po wojnie skoro wszycy juz mieli. Czy chcesz powiedziec, ze przez 30 lat jednak nie mieli, i dopiero ogromne kredyty z zachodu pozwolily zbudowac te mieszaknia?
I od upadku komuny liczba ludnosci praktycznie sie nie zmienila, a jednak przez 35 lat ciagle buduja nowe mieszkania i
@Musze_wygrac_zycie: dokładnie tak, wystarczy porównać produktu produkowane po wschodniej stronie żelaznej kurtyny i po zachodniej. Np. polskiego Ursusa czy Bizona z produkowany w tym samym czasie Fendtem czy Classem, albo cud wschodniej techniki -Wartburga z kapitalistycznym Mercedesem. Tak było ze wszystkim od pojazdów przez AGD i RTV, po żywność.
Na czym polega ten wyzszy standard? Oczywiście pomijam lepsze technologie bo chyba nie masz pretensji, że ludzie w 1960 korzystali z technologii które były wtedy dostępne a nie z tych współczesnych.


@mackbig: Oczywiście że mam na myśli między innymi również lepsze technologie... Nie mam pretensji do tego że za dawnych czasów używano starych technologii*, ale jeżeli ktoś gada że "kiedyś było lepiej" no to w tej dyskusji nie sposób według mnie
budownictwo nowe ma też nieporównywalnie wyższy standard niż to co jest w tych PRLowskich wielkich płytach


@Pantegram: Tylko znowu; po kiego mi ten wyższy standard skoro nigdy nie będzie mnie stać na to by w nim zamieszkać?
@Ethernit: Nie wszystkich będzie stać, ale bardzo dużo ludzi jednak tak.
Wg statystyk aż 87.2% Polaków mieszka we własnościowych mieszkaniach:
https://www.ciekawestatystyki.pl/2023/09/ilu-polakow-wynajmuje-mieszkanie.html?m=1
Średni metraż na głowę istotnie wzrósł (razem z odsetkiem ludzi mających dostęp do kanalizacji, ogrzewania i Internetu).

Co roku jest udzielanych ponad 150 tys. kredytów hipotecznych.
https://obiektywnefinanse.pl/2022/12/kredyty-mieszkaniowe-na-drodze-do-przeszlosci/

Myślę że dla większości ludzi życie jest jednak dużo lepsze. Dla małej części będzie faktycznie gorsze - np. jeśli ktoś jest bezrobotny to
Wszyscy pili by ocet i byliby szczęśliwi. No może poza partią. Ona by piła szampana z eksportu z cywilizowanych krajów


@sidhellfire: Ogólnie ocet jest zdrowszy od alkoholu, więc to nie jest takie głupie jak się wydaje.

Zahlajmordy zawsze z nadmiaru dobrobytu tracą szare komórki i zaczynają popełniać "szkolne błędy". I tak się to toczy od tysięcy lat. Jedni się spinają i wygrywają, a inni sobie lekceważą i przegrywają. Gdyby ten odwieczny
Dlatego właśnie wolny rynek trzeba trzymać za mordę


@Szumikk: Wolny Rynek nie istnieje. To po prostu inna nazwa dla feudalizmu. Gospodarka Rynkowa zawsze powinna byc regulowana a interwencjonalizm oznakowany jako zbrodnia.