Wpis z mikrobloga

USA zawaliło z nowym pakietem pomocy dla Ukrainy. Tak więc proponowałbym aby Polska pomogła. W jaki sposób? 1% z wpływów z podatku VAT aby szedł na pomoc w Ukrainę. Do kiedy? Do momentu wycofania się wojsk rosyjskich z całości terytorium ukraińskiego i/lub do momentu podpisania przez Ukrainę pokoju (zależy co pierwsze). A także szukanie partnerów w UE i NATO do podjęcia podobnych decyzji.

#ukraina #polska #usa #rosja #podatki #gospodarka #wojna #uniaeuropejska #nato
  • 33
  • Odpowiedz
1% z wpływów z podatku VAT aby szedł na pomoc w Ukrainę.


@Adamfabiarz: chyba bucha szałwii wziąłeś.
Doborze, że ludzie z wykopu mają zerowy wpływ na ten kraj bo już byłby 4 rozbiór. Polecam pierw zadania składać jakoś po polsku np.pomoc dla Ukrainy a potem brać się za geopolitykę.
  • Odpowiedz
@BayzedMan wystarczyłoby by Ukraińcy nie łamali prawa po wjechaniu do UE xd

A za sugestie prezydenta Ukrainy że wspieramy r0sje i tak wsparcie mają za duże powinniśmy przepuszczać tylko transport humanitarny do przeprosin na forum ONZ
  • Odpowiedz
@BayzedMan: Wystarczyłoby by te miliardy szły na wojsko nie do prywatnych kieszeni oligarchów, skorumpowanych urzędników itd. Jak tak się martwisz to sprzedaj swój majątek i oddaj na ukraińskie siły zbrojne. Wiadomo yebać polskich przedsiębiorców, najważniejsza ukraina gierojom sława ha tfu
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: czytałem że Ukrainie do ostatecznego przeważenia szalik zwycięstwa na swoją stronę brakuje tylko jednego egzemplarza Fabii kombi. Gdyby tylko był ktoś kto taka ma, to na jego miejscu natychmiast bym oddał
  • Odpowiedz
szkodzić ukraińskim oligarchom xD


@11mac11: Blokuja pomoc wojskową, paliwo, gaz, pomoc humanitarną.

Wystarczyłoby by te miliardy szły na wojsko nie do prywatnych kieszeni oligarchów, skorumpowanych urzędników itd. Jak tak się martwisz to sprzedaj swój majątek i oddaj na ukraińskie siły zbrojne. Wiadomo yebać polskich przedsiębiorców, najważniejsza ukraina gierojom sława ha
  • Odpowiedz
Blokuja pomoc wojskową, paliwo, gaz, pomoc humanitarną.


@BayzedMan: no pewnie. W waszej głowie tak jest, w rzeczywistości blokowane są nowe dostawy aut luksusowych rejestrowanych jako pomoc humanitarna. Pomoc humanitarna dla oligarchów.
  • Odpowiedz
no pewnie. W waszej głowie tak jest, w rzeczywistości blokowane są nowe dostawy aut luksusowych rejestrowanych jako pomoc humanitarna. Pomoc humanitarna dla oligarchów.


@11mac11: Tak jest i tyle, są na to dowody, łodzie zakupione przez wojsko są blokowane. np
Dziennie ile tirów jest przepuszczane przez blokady? 30?
A efekt tego taki, że brakuje teraz na Ukrainie gazu i broni też zabraknie a wtedy to już z górki.
Konfederaci z protestu nie mają nawet jak sprawdzić co jest pomocą, co bronią, nic nie sprawdzają bo nie mają do
  • Odpowiedz
@BayzedMan

Wystarczyłoby na dobry początek nie szkodzić tą konfederacką blokadą.


Ona jest słuszna.

Ja wiem, że ty (a raczej wy) będziesz popierał wszystko co ukraińskie, ale przykro mi, interesy Polski są ważniejsze.
  • Odpowiedz