Wpis z mikrobloga

FACEBOOK przez to, że jest źle napisany zablokował mi konto reklamowe i nie da się nic zrobić.

Facebook jest mi potrzebny do zarabiania pieniędzy.

Duża część mojego dochodu stanowią ludzie pozyskani jako klienci z reklam. Tylko na przestrzeni września na reklamy na facebooku zostało wydane przeze mnie ponad 2500 zł. Wydawało by się więc, że meta jako międzynarodowa duża korporacja, której zysk w większości stanowią właśnie reklamy powinna traktować mnie jako swojego użytkownika poważnie?

Nic bardziej mylnego.

Otóż cała sytuacja polega na tym, że wcześniej miałem podpiętą do konta zwykła kartę kredytową i to przez nią z konta były pobierane pieniądze za reklamy. Jednak z racji tego, że usług tego typu było sporo, a kartą robione też były zwykłe codzienne zakupy robił się często bałagan. Postanowiłem więc na nowym koncie wyrobić specjalną kartę z której będą pobierane tylko pieniądze za reklamy i inne usługi internetowe związane z biznesem i nie będzie tam żadnych innych środków, tak abym łatwo mógł kontrolować wydatki i wszystko było przejrzyste i czytelne.
Wydawało się, że nie da się tego zepsuć. Po prostu przypinam kartę i daje jako domyślną i cyk i sprawa załatwiona.
No i tu zaczyna się moja przygoda z Facebook i Meta. Zapnijcie pasy.

Kiedy próbowałem podpiąć kartę zobaczyłem jak chaotycznie jest to zrobione. Kiedy zalogowałem się już na konto reklamowe i przeszedłem do płatności pojawiły się tam opcje dodania kart i dodania karty domyślnej.
Pomyślałem więc, że to dziecinie proste. Zgodnie z zasadami budowania takich aplikacji, stron internetowych UX tak, aby były przejrzyste i czytelne dla użytkownika nie zastanawiałem się długo i dodałem moją kartę debetową do zakładki z kartami na górze strony w menadżerze reklam. Kiedy została ona dodane kliknąłem w trzy kropeczki po na górze zakładki, które są przy każdej karcie, aby rozwinąć opcje i powiedzieć systemowi, że ta karta jest kartą domyślną.

Okazało się, że nie ma takiej opcji. Po co więc są te karty na górze strony "metody płatności" w menadżerze reklam na facebooku? Do dziś się zastanawiam. W zasadzie te karty tam sobie są dodane i nie można z nimi nic zrobić.
Zrozumiałem wtedy, że facebook pewnie był pisany chaotycznie i pewnie kiedyś tam coś było albo miało być, ale jednak tego nie ma i mieli to usunąć ale nie mogli usunąć bo by się posypała cała strona i trzeba by było pisać od nowa więc zostawili ale (nie wiem czemu) nie schowali przed użytkownikiem i... dobra zmęczyłem się. Jeśli ktoś wie po co tam to jest to chętnie się dowiem bo może zwyczajnie brakuje mi wiedzy i jest coś magicznego o czym ja zwykły śmiertelnik nie wiem i da się te karty wykorzystać do czegoś.

Mniejsza o to uznałem. Po prostu dodam nową kartę w tabelce na dole i tam ustawie jako domyślną bo po co jest tabelka na górze, która nic nie robi oprócz tego, że facebook pamięta jakie są moje dane płatności kartą, która nie mogę płacić nie dojdę.
Próbuje więc dodać kartę debetową jednak pokazał się błąd. Okazuje się, że mogę tam mieć tylko jedną kartę i to ona będzie domyślną. Usunąłem więc starą kartę, żeby dodać nową i wtedy MOJE KONTO REKLAMOWE ZOSTAŁO ZABLOKOWANE!

Skontaktowałem się z działem pomocy. Jest to pewnie jakaś firma w Polsce działająca na zasadach outsourcingu. Zostawiłem swój numer telefonu. Dziewczyna, która do mnie zadzwoniła była bardzo miła i prowadziliśmy te sprawę kilka dni. Fajnie ogólnie, że dziewczyna dzwoniła przez telefon i mogłem z nią porozmawiać i samej jej pracy oraz jej firmy w zasadzie winić o nic nie można.
Jednak okazuje się, że na moje konto naglę chociaż nigdy nie miałem żadnych ograniczeń na reklamy a moje usługi były zgodne z regulaminem zostały nałożone ograniczenia. Powód? No ja nie znam, Pani od supportu z Meta też ich nie zna, dział techniczny tej Pani ich nie zna, w skrócie nie wiadomo i ani ja ani dział pomocy wydelegowany przez Facebooka przy pomocy narzędzi z Meta tego nie wie.
Okazuje się też, że żeby obejść ograniczenia muszę dodać nową kartę jako domyślną i edytować ją. Okazuje się też, że chociaż założyłem te konto reklamowe i mam wszystkie uprawnienia to nie mogę edytować tych ustawień bo kiedy chce dodać kartę to nie mam uprawnień. Pani z działu pomocy Meta ani jej dział techniczny też dodać karty ręcznie nie mogą, nie mają też od firmy Meta żadnych narzędzi, które mogą rozwiązać ten problem.

Okazuje się, że to błąd systemu. Jeśli ktoś z was nie rozumie to błąd systemu oznacza błąd aplikacji, którego, ktoś nie przewidział na etapie jej programowania i projektowania. Podobno takie błędy zdarzają się często. Nikt też nie ma uprawień, ani narzędzi aby w razie pojawienia się błędu przez to, że aplikacja jest źle napisana i nie działa poprawnie takie problemy rozwiązać. W zasadzie to bujam się tak z nimi od miesiąca. Weryfikuje konto, karty bankowe siebie jako właściciela- nic to nie daje.
Kiedy właśnie zacząłem to pisać to do głowy przyszedł mi obraz z misia i stąd ten mem bo to analogiczna sytuacja.
Jeśli ktoś z was ma jakiś kontakt do kogoś kto może pomóc to rozwiązać, albo ma jakieś rozwiązanie przez, które nie potracę dostępu do zdjęć i innych zasobów, które mam na tym koncie na facebooku i odzyskam konto reklamowe to będę bardzo wdzięczny.
Ogólnie w tym momencie pozostaje mi wierzyć jedynie w moc internetu, sprawa rozejdzie się echem i ktoś tam na górze w tej korporacji, która zarabia na takich użytkownikach jak ja po prostu rozwiąże ten problem i zainteresuje się sprawą.

#meta #facebook #socialmedia #marketinginternetowy #informatyka #marketing #technologia #januszebiznesu
OBozeZnowuDrozdaSmiechuWarte - FACEBOOK przez to, że jest źle napisany zablokował mi ...

źródło: FACEBOOK Meta Reklamodawca meme

Pobierz
  • 27
@OBozeZnowuDrozdaSmiechuWarte: na inne dane założ, standard, przerabiam to co chwila a po wlamaniu jak zlodziej przejmuje konto jest smieszniej bo juz calkiem nic nie mozesz zrobic i nie ma komu to zglosic zlodziej blokuje ci konto przez czas odzyskania danych a po ilud dniach wygasaja linki odzyskania i fb ma nowe dostepy telefon email hasla i nic sie nie da zrobić a zlodzieje robia co chcwa a twoje konto to mnie
@OBozeZnowuDrozdaSmiechuWarte: mi zablokowali konto pół roku po tym jak je odblokowali. za to samo. miałem włamanie, ktoś zamieści posty żeby wysadzić konto, udało się je odzyskać, meta usunęła post i uznała że zamieścił go włamywacz, a po pół roku zablokowała je ponownie za to samo. odwołałem się i od 3 miesięcy wisi info że odpowiadają zwykle w przeciągu dnia, mam równolegle maila że przejrzeli wniosek i konto usunęli, mimo że konto
Facebook przejmie się Tobą jak wydasz 250 000 zł miesięcznie, nie 2500 zł.


@wojtas_mks: pracuje w mediach, między innymi mocno współpracując z FB. 250 000zł miesięcznie to waciki, dostajesz co prawda dostęp do opiekuna supportowego, który ma cie w dupie i odpisuje po 7-14 dniach. Co prawda w końcu sprawę rozwiąże, ale bardziej mi chodzi o efekt skali

Jedynymi klientami którymi się może na serio przejmują to ci z branży farma
Hej, duzo czasu spedzilem prowadząc kampanie reklamowe dla klientów na Facebooku. Generalnie Facebook ma algorytmy, które punktują Cię za każde przewinienie i gdy przekroczysz próg ubija konto. Czasem można je odblokować czasem nie.

Manipulacje przy kartach są prawdopodobnie punktowane. Na pewno punktowane jest to, że Facebook nie mogl ściągnąć kasy. Nawet jak zapłacisz to juz masz punkty na koncie. Tak samo zgloszone reklamy. Nawet jak nie masz zgłoszeń widocznych, niektóre widać w
Raz jak Facebook zablokował mi konto reklamowe po włamie to support sprawnie odblokował wszystko a dzień później znowu zablokowali mi konto pisząc że to inny dział i nie mogą pomóc :D
@tomaszs: W sumie to było tak, że przed zablokowaniem mi konta na 2 dni zabrakło na dokładnie tej jednej karcie 20 zł i już nie przelewałem bo myślałem, że dodam nową i będzie dobrze. Spłaciłem zaległość była odblokowana potem dodałem nową i po tym jak zmieniłem kartę to z miejsca był ban i nie została dodana. Ciekawa sprawa to co piszesz i uważam, że to chore. Kiedy zgłaszasz serio oszustwa na
@OBozeZnowuDrozdaSmiechuWarte: Opowiem Ci historie. Jedna z dziesiatek czy setek ktore znam. Prowadzilem grupe lokalna dla mieszkańców. Miala jakies 100 000 członków. Zero zgłoszeń, pełna moderacja, kultura na grupie.

Zacząłem dostawać mejle niby od Facebooka, ze coś jest nie tak. Jakis randomowy mejl. A najlepsze ze w mejlu nie bylo napisane co, na ktorej grupie i co mam zrobic. Tylko, ze jak nie naprawie to bedzie ban.

Akurat znam doskonale interfejs Facebooka
@tomaszs: Też dostawałem przez ostatnie 3 miesiące dziesiątki maili od scamerów z linkami. W tym samym czasie były wiadomości na moje konta od scamerów na messenger z różnych kont, które facebook zaraz blokował bo były wysyłane one lawinowo- widziałem te same wiadomości do innych użytkowników. Hosting też wysyłał mi powiadomienia, że to masowy atak i wiem, że dzieje się to całej Polsce bo sam zgłaszałem ten scam do CERT i hostingu.
OBozeZnowuDrozdaSmiechuWarte - @tomaszs: Też dostawałem przez ostatnie 3 miesiące dzi...

źródło: scam

Pobierz