Wpis z mikrobloga

Zamówiłem sobie drukarkę 3d Anycubic Kobra 2 Neo. Dopiero zaczynam tą przygodę i jestem zielony. Jaki kupić filament na początek, żeby podrukować sobie jakieś mniejsze elemnty typu figurki, gadżety? w opisie napisane, że współpracuje z materiałami PLA/ABS/PETG/TPU.
#pytanie #druk3d #drukarki3d #anycubic
  • 10
@roszej: Od niedawna mam Kobra Neo (bez 2). To też moja pierwsza. Sprawdza się ale ciągle się uczę. Drukowałem z PLA i ABS i zdecydowanie PLA jest łatwiejszy do ogarnięcia. Jeśli kupiłeś drukarkę do figurek to źle wybrałeś technologię. Zdecydowanie żywiczne drukarki nadają się do tego lepiej.
  • 0
@S0Cool: nie kupiłem drukarki do figurek. Kupiłem zwyczajnie pierwszą drukarkę za za nieduże pieniądze - myślę że ten model to taki kompromis .
@roszej: OK, ja wyrwałem swoją za 482PLN, a Kobrę 2 widziałem niedawno na pepperze za bodajże 520. Za te pieniądze zawsze warto się czegoś nowego nauczyć. Ja na razie drukuję proste geometryczne kształty - obudowy do elektroniki, klosz do lampy czy koszyk na sztućce. Figurkę Yody wydrukowałem na drukarce żywicznej kumpla i wyszła rewelacyjnie - ze szczegółami nieosiągalnymi dla drukarek FDM.
  • 0
@S0Cool: ja generalnie zajmuję się utrzymaniem ruchu w firmie i czasem potrzeba nietypowych elementów więc w dalszej przyszłości widzę pewną możliwość w takim druku :) oczywiście na początku chce się trochę pobawić, podrukować różne gotowe rzeczy no generalnie wejść w temat :) A jak z tym filamentem ? kupić jakiś markowy? takie najtańsze mają kiepskie opinie. Nie chciałbym się zniechęcić już na początku.
@roszej: Ja mam na razie zaczęte dwie rolki: przezroczysty PLA i czarny ABS. Oba marki ROSA i to jest raczej polecana marka - jedna z kilku. Z tego przezroczystego wydruki wychodzą takie półprzezroczyste z widocznymi przejściami głowicy także wewnątrz - klosz do lampki właśnie taki miał być. Niestety, jeśli jakiś szczegół wydruku nie wychodzi, trudno mi ocenić czy to wina filamentu czy raczej ustawień drukarki. Są na tagu lepsi specjaliści ode
  • 0
@S0Cool: dzięki za info właśnie tej firmy rosa oglądałem na allegro. Jest nieco droższy ale chyba lepiej dołożyć. A mógłbyś mi jeszcze takie ogólne info napisać gdzie szukać porad dotyczących ustawień samego drukowania? temperatur itp?
@roszej: Każdy ma swoje ulubione miejsca skąd czerpie wiedzę. Zacznij od wujka Google. Ja po prostu jadę na standardowych ustawieniach Cury, a jak coś nie wyjdzie - szukam rozwiązania konkretnego problemu. Czyli klasyczne rozpoznanie bojem.
@roszej: ja mogę podpowiedzieć, że znajomy na starcie polecił mi film nebula i problemów z drukowaniem nie ma, ale nieprzyjemnie pachnie. Drukując z próbek z Spectrum, nie było żadnego zapachu, co w moim przypadku ma ogromne znaczenie. Niestety kupując filament, przy małym przebiegu, to ten zły filament wystarczy na długo.