Wpis z mikrobloga

Ogólnie taka refleksja na temat siłowni i chyba jednego z większych błędów jakie można popełnić. Czyli overthinking. Niestety cegiełkę do tego przykładają YouTubowe gwiazdy typu Sebastian Kot i jemu podobni (ale nie chodzi tu o stricte Sebę, chce robić zasięgi i o to chodzi na YT).

Pierwszym elementem jest tutaj STRASZNIE. Trochę spadłem z fotela jak zobaczyłem tytuł (to Ci zniszczy kolana na martwym ciągu); a tam film, że jak ktoś będzie wymijał kolana bez cofania biodra to wybuchną lola. Akurat jak prawie 10 lat siedzę w środowisku, to nie znam historii aby ktoś w ten sposób zrobił sobie kontuzję kolana, raz widziałem na YT jak to zrobił dwubista, ale spuszczając z nad głowy na te kolna sztangę.

Drugim elementem jest komplikowanie spraw, mówienie, że aktywacja stopy jest gamechangerem, albo że jakieś drill z różowym kettlem sprawi, ze dodasz 40 kg na klatę albo spór o rytm ramienno-łopatkowy xD. Albo robienie jakiś dziwnych testów (które najczęściej by większość fizjo wyśmiała i wyciąganie z tego wniosków)

Efektem tego jest, ze ktoś ciagle sie przejmuje, ze spieprzy jeden z 1000 elementów w boju, ma ogromny kocioł w głowie na takim siadzie. Zdiagnizował sam sobie, ze ma przedpochylenie miednicy, którego zapewne nie ma i już marnuje energię życiową na naprawianie tego. Jego sumo nie wygląda 1:1 jak Belkina i wpada w depresje. Zmienia co chwila planu bo usłyszał, ze Y to #!$%@? a Z to dobry.

Nie róbcie sobie w głowie tego całego szajsu. Skupieni na pierdołach pomijacie bardzo same fundamenty. Wszystkie w/w rzeczy są fajne, może się kiedyś przydadzą, ale na siłownie to wchodzi się jak król i wiele nie kalkuluje byle bezpiecznie zachować podstawy. Większość rzeczy nauczycie się z czasem i stażem.

#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #fullborsukworkout
Kasahara - Ogólnie taka refleksja na temat siłowni i chyba jednego z większych błędów...

źródło: gym-kardashian-meme-1518792850

Pobierz
  • 84
  • 2
@puffpuff:

Lata nie widziałem prawdziwego buttwinku, a coś co ludzie próbują nazwać buttwinkiem. Zazwyczaj dzieje się to u osób bez masy mięśniowej początkujących hipermobilnych, co robią high bara drop bombem. Zazwyczaj wystarczy takiemu powiedzieć aby zrobił bracing i kontrolował fazę ekscentryczną.

Na pewno nie trzeba na to robić dziwnych magicznych ćwiczeń - po prostu standardowe robić swoje sensowna ilość taśmy push do pull i podstawy + w/w kontrola ruchu

Dodatkowo jeśli
@Kasahara mialem ten sam problem od lat z podstawowymi bojami i wieczna internetowa propaganda co do tego jaki to wielko dramat się stanie.

Przez tyle lat bałem się że źle siadam, bo tyle w necie mowili o zlej technice i konsekwencjach jej braku. Sralem pod siebie że dupsko źle zwijam, że coś tam źle i tak dalej. A jak poszedlem do trenejro to powiedział, że jedyne co mam poprawić to odchodzenie od
@Kasahara: bardzo mocno się zgadzam

wszyscy szukają idealnej techniki, idealnego planu treningowego, idealnej diety

a tak naprawdę w przypadku ludzi trenujących rekreacyjnie wystarczy po prostu #!$%@?Ć oraz samodzielnie wykazać jakieś minimum zainteresowania samym tematem treningu siłowego i ogarnąć podstawy odżywiania żeby nie wierzyć w szamanizmy

mam za sobą okresy treningów typowo trójbojowych, typowo dwubojowych, typowo #!$%@?, redukcje, masy #!$%@? muje

nigdy w niczym nie miałem super wyników ale zawsze się udawało
  • 0
@CzekoladowyWspominacz: no tylko tu też ktoś może mieć problem z weryfikacją, często też w mniejszym miejscowościach, niektórzy to bardziej na tych siłowniach uczą zajęć z W-Fu a nie dźwigania. No ale wtedy może po prostu brać kogoś z polecenia.
@Kasahara: Niestety , yt to błogoslawienstwo i przekleństwo jednocześnie. Temat który poruszasz jest szerszy i aktualnie tyczy się chyba każdej możliwej dziedziny . Wynika to zapewne z faktu , że przez tyle lat , wszystko zostało już powiedziane i żeby zdobyć wyświetlenia trzeba wymyślać wszystko na nowo .
Chcesz zmienić koło w aucie z zimowego na letnie ? Bez sprawdzenia bicia na tarczy czujnikiem zegarowym za 5 koła - nawet nie
@Kasahara: miło posłuchać mądrego słowa na niedzielę od ziomeczka, który na lewo i prawo poleca chłopakom insulinę (co prędzej czy później doprowadzi do jakiegoś zgonu, albo już doprowadziło) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba że taki doping mieści się w bezpiecznych podstawach to przepraszam