Wpis z mikrobloga

mbank ma cos takiego jak opcje intensive przy bk2
"zapewnianie wpływów swojego wynagrodzenia na rachunek mKonto Intensive w mBanku w wysokości min. 7 000 zł"

ile PLN miesiecznie wzrosnie jak sie nie spelni warunku? max kredyt na 600k. ktos to liczyl?

#kredyt2procent #bk2
  • 11
liczyłem Miras. Brałem na 540 dostałem. Przy mojej kwocie wzrośnie w razie czego o 900 złotych miesięcznie plus 49zl za konto Intensive.

Dodatkowo musisz spełnić warunek 15 wpływów co miesiąc. W razie czego pisz priv bo nie chce wszystkiego pisać na forum.
ile PLN miesiecznie wzrosnie jak sie nie spelni warunku? max kredyt na 600k. ktos to liczyl?


@kimikini: Bank podnosi wtedy oprocentowanie o 2 p.p. Przy kwocie 600 000 zł jest to rata wyższa o około 1000 zł. Dlatego w pewnych przypadkach lepiej wybrać zwykłą promocję.
  • 0
@marcpol: zreszta nawet przy malych zarobkach jak druga osoba straci prace to mozna sobie z drugiego konta przelewac dodatkowo pare tysiecy i nastepnego dnia zwracac to na drugie konto i tak co miesiac. zgadza sie?:D to 0 ryzyka i tak
  • 0
@marcpol: zakladajac ze obie osoby za na UoP i ta lepiej zarabiajaca traci prace
- na konto od jednej osoby wpada powiedzmy 5tys a druga stracila prace i ma 0 dochodu od pracodawcy

to wtedy moge sobie z drugiego konta w innym banku przelac brakujace 2 tys i wszystko bedzie ok tak?
@kimikini: W przypadku umowy o pracę bank wymaga wpływu bezpośrednio od pracodawcy. Czasami system da się oszukać przelewem z tytułem wynagrodzenie, jednak może to zostać w przyszłości zweryfikowane.
  • 0
@marcpol: totalnie sie nie rozumiemy :D
jaki to pyrzpadek umpwy o prace jak umowy o prace nie ma bo sie robote stracilo?
powiedzmy ja siedze na bezrobociu przez pol roku a wplywy zony to 5k tylko(uop). i chce sobie co miesiac z konta drugiego przelewac 2k zeby dobilo do 7k

ktos mi umie powiedziec czy bedzie git czy nie bez wywodów? :D
@kimikini: Przelew musi być bezpośrednio od pracodawcy, więc w przypadku braku takiego przelewu na skutek utraty pracy bank podniesie oprocentowanie o 2 punkty procentowe. Co więcej - jeśli bank zweryfikuje zdolność kredytową w takim momencie i będzie ona niewystarczająca to umowa kredytowa może zostać wypowiedziana.
@marcpol co w przypadku gdy np od stycznia do października zarabiam powyżej 7k, a od listopada wpadam w 2gi próg i nie spełniam tego warunku? czy wtedy bank podwyższy mi marzę na listopad i grudzień?

I w sumie podobna sytuacjaz urlopem macierzyńskim gdyby kredyt był zaciągnięty przez moją partmerke, czy taka sytuacje mogę zgłosić do banku i zapewnić alternatywny wpływ?

Dzięki za pomoc
@pan_mati: Brak spełnienia warunków promocji wiąże się z podwyższeniem oprocentowania. Regulamin promocji nie przewiduje wyjątków dotyczących przyczyny braku spełnienia wymagań. Nie jest to jednak podwyższenie trwałe, po 3 miesiącach spełnienia warunków istnieje możliwość ponownego obniżenia oprocentowania.

Możesz też wybrać promocję bez segmentu, ma trochę wyższe oprocentowanie, ale warunki jest łatwiej spełnić.