Wpis z mikrobloga

@Pandillero: Jak wynajmowałem w wielkiej płycie, to czynsz za 60m^2 przekraczał 1000 zł (w tym była woda, ogrzewanie). Do tego ponad stówę za prąd co miesiąc i jakieś grosze za gaz.

W 2,5x większym domu mam znacznie niższe koszty utrzymania.
  • Odpowiedz
@Pandillero: Rachunki zależą od bardzo wielu rzeczy. Reala są takie że jeden zapłaci 500 a drugi 2500 bo inna powierzchnia, miejsce, usługi, zarząd, liczba mieszkańców, styl życia.
  • Odpowiedz
@Pandillero jest dużo czynników - miejscowość, czy wspólnota czy spółdzielnia, wysokość samego czynszu, sposób ogrzewania itd. U nas mieszkanie 60m czynsz, woda, prąd, gaz to ok. 1000
  • Odpowiedz
@Pandillero: Mieszkanie 63,5 m2. niska wielka płyta z lat 80, zamieszkane przez 1 osobę w samym centrum średniego miasta:
- czynsz (śmieci, woda, wielka piwnica, dzierżawa terenu pod garaż, remontowe, eksploatacyjne, utrzymanie 2ha terenu wspólnoty) - 320 zł/miesiąc
- gaz (ciepła woda/ogrzewanie mieszkania/kuchenka) : średnia około 100-120 zł/miesiąc
- prąd - 45 zł/miesiąc

Czyli łącznie niecałe 500 zł na miesiąc
  • Odpowiedz
@Pandillero: 40m, dwie osoby, zamykamy w 380 zł ze wszystkim ( zima może 430, wspólnota + media). Najwięcej idzie za śmieci około 70 zł za miesiąc, w zależności od zużycia wody.
  • Odpowiedz
o kuźwa nie sądziłem że w starych blokach tak drogo oO


@BHN_LLU: Stare wszystko jest drogie bo się sypie, nie ważne czy samochód, czy zdrowie, czy jak w tym wypadku dom. Ściany w takiej wielkiej płycie mogą stać i sto lat jeszcze ale jak zaczynają się na raz psuć rury, windy, kable, kotłownie, ocieplić trzeba bo żadnych standardów nie trzyma, na wszystko wspólnota musi brać kredyt a spłacają go mieszkańcy.
  • Odpowiedz